12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

MISZTROZSTWA WIATA PLAKAT NOWY kopia 1 Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej po raz w pierwszy w Polsce!
Już w najbliższy weekend, tj. w dniach 9-10.12.2017 r., Targi Lublin SA zamienią się w prawdziwą arenę międzynarodowych występów akrobatycznych. Około 160 zawodników konkurować będzie w kategoriach: Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Pole, Aerial Cube, Aerial Spiral i Pole Sport. Organizatorem Mistrzostw Świata jest Polskie Stowarzyszenie Akrobatyki Powietrznej (Polish Federation Air Power Athleics), które tego roku na poznańskich Targach Fitexpo zorganizowało Mistrzostwa Polski, gdzie została wyłoniona kadra narodowa. Podczas wydarzenia zaplanowane są 4 występy artystyczne, w których udział wezmą m.in. uczestnicy programu Mam Talent.
- Bardzo cieszymy się z faktu, iż udało nam się przenieść Mistrzostwa Świata początkowo mające odbyć się w Kazachstanie do Polski. Sama jestem zawodnikiem, który startował w wielu zawodach na całym świecie. Właśnie z pozycji uczestnika zawodów doskonale wiem co mogło utrudniać i czego brakowało w takich wydarzeniach. Swoją wiedzę i doświadczenie chciałabym teraz wykorzystać podczas organizacji mistrzostw i stworzyć naszym niesamowitym atletom warunki oraz możliwości rozwoju i startu na scenach międzynarodowych. Nie udałoby się to oczywiście bez ogromnego wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz klubu sportowego Leila, który od samego początku istnienia naszego stowarzyszenia wspiera nas w każdy możliwy sposób przy organizacji mistrzostw- powiedziała Prezes Stowarzyszenia Anne-Marie Kot.


- Jest to wielki zaszczyt dla naszej spółki, ze może być częścią tak wielkiej inicjatywy oraz, że możemy dać szansę rozwoju naszym zawodnikom. Zauważyliśmy w naszych klubach coraz większe zainteresowanie sportami opartymi na treningu kalistenicznym, tj pole sport czy street workout cieszącymi się dużą popularnością na zachodzie Europy. Widać zatem, ze zwiększa się świadomość społeczeństwa oraz budują się lokalne społeczności, które wspólnie i aktywnie spędzają swój czas. Dlatego też wspieranie stowarzyszenia oraz zawodników jest dla nas tak ważne - powiedział Łukasz Kułaga, współwłaściciel Leila Sp. z o.o.
Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej są wydarzeniem, które z pewnością ucieszy oko nie jednego widza. Akrobacje na przyrządach, tj. szarfy, koła cyrkowe zawieszone na wysokości 8 metrów w połączeniu z oświetleniem i muzyką wzbudzają wiele emocji, a tym samym stają się niesamowitą uczta dla zmysłów, pozostającą w pamięci na długo. Impreza jest niebiletowana, wstęp jest darmowy ponieważ celem stowarzyszenia jest wypromowanie sportów kalistenicznych oraz trafienie do jak najszerszego grona odbiorców.


Mistrzostwa objęte są honorowym patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Akrobatyki Powietrznej WAAPA oraz Komitetów Sportów Nieolimpijskich.
Konferencja prasowa z zawodnikami oraz organizatorami odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2017r. ok godz. 20:30 (po ceremonii wręczenia medali) w Sali Konferencyjnej B1. Serdecznie zapraszamy!

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama