12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

wieczor Rodzinne warsztaty, wspólne kolędowanie, pakowanie prezentów – sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

Szydełkowa szopka Babci Klary – spektakl dla dzieci wraz z rodzicami
Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i... duuużo Aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadzi młodych widzów w niezwykły świat Bożego Narodzenia.
Kiedy: 10 grudnia, godz. 18:00-19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury – sala widowiskowa (II piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny. Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek zapraszają na spektakl dzieci w wieku od 2 lat wraz z rodzicami i opiekunami.

 

Stemple, stempelki – dekorujemy na ludowo opakowania świąteczne! - warsztaty rodzinne
Dużymi i małymi rączkami, świetnie się przy tym bawiąc, wykonamy zdobienia świątecznych torebek, kartek, zawieszek i ekopapierów do pakowania prezentów. Powstaną autorskie kompozycje, które z dodatkami sreberek i świecidełek wyróżnią pod choinką zapakowane przez Was prezenty.
Kiedy: 16 grudnia, godz. 11:00-14:30
Gdzie: Warsztaty Kultury – sala medialabowa (I piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin
Zapisy: na warsztaty obowiązują zapisy od 6 grudnia za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są bezpłatne. Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami.

 

Szczodry wieczór, dobry wieczór! – koncert kolęd
Usłyszymy kolędy z Polesia, Lewobrzeżnej i Centralnej Ukrainy oraz z Roztocza. Artyści: Agata Harz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Jurij i Zuzanna Pastuszenko, zrekonstruowali bożonarodzeniowe pieśni na podstawie własnych materiałów ekspedycyjnych i archiwalnych i odtworzyli ze szczególną dbałością o zgodność wykonania z lokalnymi tradycjami wokalnymi, z zachowaniem oryginalnych dialektów, specyfiki brzmienia, barwy, ornamentyki i rytmu. Niektóre z nich zaczerpnięte są również z repertuaru takich śpiewaków jak Anna Malec, Stanisław Fijałkowski czy Zofia Sulikowska oraz ze zbiorów Oskara Kolberga.
Kiedy: 16 grudnia, godz. 18:00
Gdzie: Warsztaty Kultury – sala widowiskowa (II piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny

 

Rodzinne warsztaty kolęd polskich i ukraińskich
Uczestnicy spotkania będą czerpać z przeogromnej skarbnicy tradycyjnych kolęd polskich i ukraińskich. Nauczą się kilku z nich oraz posłuchają o starodawnych zwyczajach kolędowania. Zajęcia poprowadzą Agata Harz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Jurij i Zuzanna Pastuszenko.
Kiedy: 17 grudzień 2017, godz. 10:00-12:00
Gdzie: Warsztaty Kultury – sala widowiskowa (II piętro), ul. Grodzka 5a, Lublin
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty dla rodzin z dziećmi (w wieku od 6 lat). Uczestnikami zajęć są zarówno dzieci, jak i rodzice (lub opiekunowie).

 

Pakujemy prezenty! – warsztaty
Nauczysz się jak za pomocą papieru, wstążek, taśmy klejącej i innych nietypowych materiałów łatwo opakować i unikatowo ozdobić przygotowany przez Ciebie podarunek. Zachęcamy do przynoszenia swoich prezentów i paczek do zapakowania!
Kiedy: 18 grudnia, godz. 17:00
Gdzie: Warsztaty Kultury – pracownia warsztatowa, Grodzka 7, Lublin
Zapisy: zgłoszenia przyjmowane przez formularz on-line od 6 grudnia dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są bezpłatne. Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 16+.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama