27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

IMG 20171107 113412 07 listopada b. r. uczniowie klas trzecich gimnazjum brali udział w warsztatach "Zawody przyszłości". Zajęcia prowadziła pani Elżbieta Rorenberg, która pracuję jako doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym.

Rynek pracy podlega ciągłym przeobrażeniom, które wynikają m. in. ze zmian demograficznych jakie dokonują się w społeczeństwie oraz rozwoju nowych technologii i umiędzynarodowienia działalności gospodarczej.
Właśnie to te czynniki kształtują zawody przyszłości – profesje, których przedstawiciele będą cenieni na rynku pracy i poszukiwani. Dostosowanie ścieżki edukacyjnej do wymagań rynku pozwoli zwiększyć szanse na znalezienie przez absolwentów pracy w wyuczonym zawodzie. Uczniowie powinni mieć wiedzę na powyższy temat by wybierać właściwą drogę edukacyjną.


Sektory, w których odnotowuje się wysokie zapotrzebowanie na pracowników, to m.in.:
• sektor IT,
• sektor finansowy,
• sektor e-marketingu.


Po wstępnym wprowadzeniu do tematu młodzieży, został wyświetlony film "Zawód przyszłości – gdzie szukać, jak zdobyć”.Tego dnia odbyły się również warsztaty poświęcone wzmocnieniu świadomości istnienia zróżnicowania świata zawodów. Odbywały się w formie aktywnej, nawiązywały do poprzedniego spotkania - samopoznanie drogą do trafnych decyzji edukacyjnych i zawodowych. Uczniowie dobrali się w pary i przeprowadzali ,, wywiad ” między sobą a następnie prezentowali siebie nawzajem. Celem warsztatów był wpływ na rozwój w obszarach rozwoju osobistego, osiągnięć edukacyjnych i zarządzania własną karierą.

 

Elżbieta Rorenberg
MCK w Rejowcu Fabrycznym

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama