27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

konf 27 października w Krasnostawskim Domu Kultury z inicjatywy Weroniki Kasprzak (Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie) odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu". Wydarzenie stanowiło część projektu „Kultura z Wami!" realizowanego przez KDK, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”.

W konferencji wzięło udział blisko 200 uczniów reprezentujących szkoły powiatu krasnostawskiego, głównie osób zmagających się z wyborem dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.


Wprowadzeniem do zasadniczej części wydarzenia były przemowy dyrektora Krasnostawskiego Domu Kultury – Damiana Kozyrskiego, wicestarosty krasnostawskiego – Henryka Czernieja oraz zastępcy burmistrza Krasnegostawu – Wojciecha Kowalczyka. Następnie zgodnie z programem prelekcje wygłosili: dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP - Mariusz Ostrowski, Weronika Pazyna i Julia Łusiak - reprezentujące krasnostawskie Centrum Charytatywne Caritas oraz Katarzyna Matysiak z Powiatowego Urzędu Pracy Krasnymstawie. Istotę Młodzieżowych Centrów Kariery OHP przybliżyły Katarzyna Józefacka i Eliza Mazurek - doradczynie zawodowe z MCIZ OHP w Chełmie.


Uwagę zebranych skupiła na sobie Monika Semczuk - Sołek (Certyfikowany Psychoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Polskiej Federacji Psychoterapii) prezentując wykład „Sukces zaczyna się w nas”. Duże emocje wzbudziła debata „Moja ścieżka kariery - czy istnieje sposób na sukces?”. Na pytania młodych osób odpowiadali związani z Krasnymstawem: Karol Sidorowski (grafik komputerowy „freelancer”, prezes Lubelskiego Klubu Futbolu Amerykańskiego), Mateusz Prucnal (psycholog, manager, coach, prezes zarządu fundacji na rzecz rozwoju „Inspirator”),Tomasz Kmicic (szef Wydziału Wdrożeń Systemów Mobilnych i Platformy Connector w Asseco Business Solution S.A.), Kazimierz Ruszniak (Prezes Zarządu Energoremont Sp. z o.o.), Renata Świętanowska (hodowca koni, właścicielka Stajni Adrenalina). Moderatorem dyskusji był Piotr Tytoń (właściciel Studia Edukacji i Rozwoju Osobistego, trener biznesu i rozwoju osobistego).


Konferencja „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu” miała za zadanie zmotywować młodzież do aktywnego wykorzystywania swojego czasu. W jej trakcie poruszane były tematy związane z pogłębianiem wiedzy, czy rozwijaniem umiejętności. Prelegenci mówili o bilansie życiowym, zaangażowaniu, pracowitości oraz o cechach i zależnościach, które są niezbędne, aby osiągać wyznaczone cele.
Konferencji towarzyszyły mini targi edukacyjne. W holu KDK swoją ofertę zaprezentowały uczelnie wyższe z Lubelszczyzny m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie czy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama