27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

Schowek01 73 9418a53047 9f81c2a186.jpg Jeśli chcesz zacząć fotografować lub poprawić swoje umiejętności, jeśli walka z aparatem frustruje, a robienie selfie już Ci nie wystarcza, zapraszamy na nasze warsztaty.

Naucz się, jak wykonywać interesujące zdjęcia, takie, do których chce się wracać po latach. Dowiedz się, na czym polega kompozycja i jak pracować ze światłem. Opanuj żelazne podstawy i rozpocznij świadome fotografowanie.

Zajęcia zarówno w plenerze, jak i w studio ukierunkowane będą głównie na fotografię portretową. W ramach cyklu porozmawiamy o inspiracjach i przygotowaniach do sesji. W warsztatach udział weźmie również wizażystka, a także doświadczona modelka, którą każdy będzie miał okazję sfotografować.

Warsztaty poprowadzi Ignac Tokarczyk – lublinianin, fotograf pasjonat, freelancer. Współpracuje z instytucjami kultury oraz agencjami reklamowymi. Od wielu lat tworzy fotorelacje z największych lubelskich festiwali, m.in. Nocy Kultury czy Wschodu Kultury – Innych Brzmień. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci oraz seniorów. Kluczem do tworzonych przez niego zdjęć jest prostota. Wśród wielu dziedzin fotografii ukochał przede wszystkim portret.

Harmonogram spotkań:
24 października, godz. 17.00-20:00
28 października, godz.11.00-14:00
31 października, godz. 17.00-20:00
4 listopada, godz. 11.00-14:00
7 listopada, godz. 17.00-20:00
14 listopada, godz. 17.00-20:00
21 listopada, godz. 17.00-20:00

Miejsce warsztatów: Warsztaty Kultury w Lublinie, pracownie przy ul. Grodzkiej 5a oraz 7.

 

Zapisy: udział w kursie mogą wziąć osoby pełnoletnie. Koszt uczestnictwa w całym cyklu: 50 zł
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na zgłoszenia czekamy do 18 października. Uczestnicy pracują z własnymi aparatami fotograficznymi. Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

 

REGULAMIN

Spotkania Praktyczne to cykl interdyscyplinarnych warsztatów rzemieślniczych i spotkań z inspirującymi ludźmi. Warsztaty skierowane są głównie do osób dorosłych, a prowadzą je fachowcy w dziedzinach takich jak fotografia, krawiectwo, tapicerstwo, produkcja naturalnych kosmetyków, projektowanie nadruków i innych. Celem projektu jest stymulowanie kreatywnego myślenia i rozwój umiejętności manualnych uczestników. Kolejny cel, jaki sobie stawiamy, to zacieśnianie relacji społecznych i tworzenie warunków do współpracy międzypokoleniowej. Chcemy stworzyć otwartą dla wszystkich i odpowiednio wyposażoną pracownię sprzyjającą pracy twórczej i nawiązywaniu wartościowych relacji.

 

W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama