0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek

trak4 Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Zarządu w Poznaniu, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu, zatrzymali trzy ciągniki oraz ładowarkę o wartości ponad pół miliona zł.
W ostatnich dniach sierpnia br. funkcjonariusze NOSG z Placówki w Sławatyczach realizując czynności służbowe z funkcjonariuszami CBŚ Policji z Zarządu w Poznaniu, prowadzili na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego, działania związane z kontrolą legalności pochodzenia sprowadzanych do Polski ciągników oraz maszyn. Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze dokonali zatrzymania trzech ciągników rolniczych marek: John Deere, Fendt , Massey Ferguson oraz ładowarki teleskopowej marki Schaffer. Łączna wartość zatrzymanych maszyn szacowana jest na 550 000 zł. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowane pojazdy mogą pochodzić z kradzieży. Do zabezpieczonych maszyn zatrzymano również certyfikaty stałego eksportu, wydane przez władze Wielkiej Brytanii, które prawdopodobnie zostały przerobione.
Powyższe realizacje zostały przeprowadzone w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu.
Były to kolejne już działania funkcjonariuszy NOSG, ukierunkowane na ujawnianie ciągników oraz maszyn pochodzących z nielegalnych źródeł. Działania takie prowadzone są w sposób cykliczny i przenoszą wymierne efekty.


Poniżej komunikaty dotyczące wcześniej prowadzonych w tym zakresie działań:
http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/20208,Wspolna-realizacja-funkcjonariuszy-Nadbuzanskiego-Oddzialu-SG-i-policjantow-W-ra.html
http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/20598,Dalsze-wspoldzialanie-funkcjonariuszy-NOSG-w-Chelmie-i-policjantow-z-Wydzialu-Kr.html

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

trak2

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama