21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

maratony kresowe2017 28 30 lipca w Janowie odbył się Maraton Kresowy "O Niedźwiedzi Pazur". Akurat w gminie Chełm przypadł jubileuszowy setny Maraton, który okazał się bardzo udanym, sportowych wydarzeniem. Maraton w Janowie to jeden z najbardziej spektakularnych pod względem przewyższeń i trudności trasy etap w całym cyklu. Twórcy trasy jak zwykle nie zawiedli. Wiesław Wójtowicz i Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm wykorzystali wszystkie ciekawostki i atrakcje, jakie oferuje ten region. Impreza startowała podobnie jak w ubiegłym roku z wzniesienia przy świetlicy w Janowie, z którego widać panoramę Janowa i okolic. Do mety prowadził kilkusetmetrowy, wymagający podjazd. Dla zawodników taki finisz był dodatkowym wyzwaniem, a dla zgromadzonej licznie publiczności stanowiło to dodatkową atrakcję.


Tego dnia do Janowa zawitali zawodnicy z polski i zza granicy. Gościliśmy kolarzy z Białorusi, Litwy oraz Rosji. W rowerowym święcie wzięło udział ponad 300 kolarzy, największą popularnością cieszył się półmaraton, w którym wystartowało 198 zawodników i zawodniczek, zaś do Maratonu przystąpiło 59 maratończyków, którzy zmierzyli się z 60 kilometrową trasą. W grupach Mikro i Mini dla dzieci i młodzieży w sumie rywalizowało 52 zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę z logiem Maratonów Kresowych i Gminy Chełm.
Najszybszy w Janowie na dystansie Maraton był Navasad Yauheni. Obok zawodnika z Białorusi, na podium stanęli Patryk Muśko z Grabówki i Jakub Michnowski z Białegostoku.


Wśród pań najlepsza była Ksenia Chernykh (Giant - Russian Team), która jako jedyna z kobiet startujących w maratonie dojechała do mety. Jest to wielokrotna medalistka mistrzostw świata w MTBO,w dorobku ma dziesięć medali, w tym cztery złote. W Półmaratonie zwyciężyli Klaudia Ostrowska (MTB Suwałki) oraz Piotr Krysiewicz (UKS Wygoda Białystok).
Dodatkowo wyróżniono najlepszych zawodników - Mieszkańców Ziemi Chełmskiej. W Maratonie region chełmski reprezentowali zawodnicy Azart Peleton Chełm: Wiesław Wójtowicz i Janusz Wolanin. W Półmaratonie wśród panów reprezentujących Ziemię Chełmską najlepsi byli: Wojciech Mróz, Sylwester Babiarz, Robert Strycharz, Zbigniew Kraska i Zbigniew Kaczorowski. Wśród kobiet reprezentujących nasz region najlepsze okazały się Katarzyna Ludynia, Katarzyna Błaszczak, Aleksandra Szymańska i Monika Wójtowicz. W Author Mini Maraton: Bartosz Kaczorowski, Dawid Palec, Górnicki Mateusz i Nikodem Pyra. A wśród dziewcząt Aleksandra Kaliszuk.
Odbyły się również I Mistrzostwa MTB Policjantów Województwa Lubelskiego, policjanci i policjantki ścigali się na dystansie półmaratonu (ponad 30 km). Zwyciężył Radosław Wasilewski, drugi był Wojciech Mróz, a trzeci Zbigniew Kraska. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Kędra.
Zwycięzcy tradycyjnie otrzymali wyjątkowe statuetki, przygotowano również specjalne statuetki „Przyjaciel Maratonów Kresowych”, które otrzymali m. in.: Wiesław Kociuba wójt gminy Chełm, Mirosław Barej – fundacja Maratony Kresowe, Wiesław Wójtowicz, Mateusz Kliszcz z Nadleśnictwa Chełm, Lucjan Piotrowski zastępca wójta, Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm, Ryszard Mielniczuk dyrektor Biura Promocji Gminy Chełm oraz fotografowie Maratonów Kresowych.

maratony kresowe2017 1 maratony kresowe2017 7 maratony kresowe2017 26 maratony kresowe2017 34

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama