15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

IMG 20170510 090150 Podczas spotkania z uczniami klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym, przeprowadził testy Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych (KZZ). Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych to narzędzie diagnostyczne, które służy do badania zainteresowań zawodowych. Podczas poprzedniego spotkania test uzupełniała pierwsza grupa uczniów. Dzisiaj tj. 10 maja b.r. test w formie papierowej wykonywała następna grupa uczniów.
Przedstawiony w niniejszym artykule Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych (KZZ) daje właśnie takie rozszerzone możliwości diagnozy zainteresowań zawodowych. Możliwość uzyskania wyniku badania w postaci szerokiego profilu zainteresowań oznacza również brak konieczności korzystania z innych narzędzi psychologicznych w procesie diagnozy. Uzyskane profile indywidualne osób badanych mogą być w kolejnym etapie diagnozy odnoszone i interpretowane w kategoriach konkretnych grup zawodowych (odpowiadających danemu profilowi), może im pomóc w określeniu preferencji zawodowych, w wyborze lub zmianie zawodu, wyborze uczelni oraz określeniu kierunku szkolenia zawodowego.
Młodzież bardzo chętnie i odpowiedzialnie podeszła do wykonywania w/w testu. Podsumowując, zainteresowania są zmienną skupiającą w sobie zarówno obszary preferencji, jak i kompetencji. Ich wielowymiarowość pozwala na szeroką i jednocześnie elastyczną diagnozę, unikając pułapki badania zmiennych, które są zbyt konkretne i mało elastyczne, co zmniejsza zdolność do adaptacji jednostki na rynku pracy.
Młodzieżowe Centrum Kariery serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do biura MCK w Rejowcu Fabrycznym celem wykonania testu KZZ .

 

Elżbieta Rorenberg
MCK w Rejowcu Fabrycznym

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama