8°C
Piątek 27 Kwietnia 2018
Imieniny: Ludwik, Piotr

maj17 W dniach 2-3 maja zapraszamy wszystkich do Dworku Starościńskiego w Krasnymstawie przy ul. Sikorskiego 10 na majówkę.

Dnia 2 maja w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się happening „Dzień Flagi” przygotowany przez Krasnostawski Dom Kultury i działający przy nim Związek Harcerstwa Polskiego. W programie m.in. konkursy wiedzowe dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, konkursy plastyczne oraz wspólny polonez godz. 15:30, który poprowadzi Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz. Dla najaktywniejszych uczestników będziemy rozdawać flagi ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw.
Natomiast dnia 3 maja w godzinach 15:00-19:00 odbędzie się „Taneczna Majówka z Karpiem” organizowana przez Krasnostawski Dom Kultury, LGD „Krasnystaw Plus” i Klub Twórców Ludowych. Tego dnia będzie można skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej oraz dań z karpia przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego. Będzie można nabyć również wyroby rękodzieła wykonane przez twórców należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Na scenie wystąpią zespoły taneczne działające przy KDK. W bloku tańca współczesnego zaprezentują się duet Oliwia Poźniak i Olga Dudzińska, zespół Żan-Tan, zespół Żan-Tan Mini, zespół Żan-Tan Junior i zespół Black Soul’s prowadzone przez Żanetę Poźniak. W bloku tańca nowoczesnego wystąpią grupy przygotowane przez Izabelę Ćwir – duet Marysia Bojarczuk i Diana Smorga, zespół Fleksi, zespół Axus, zespół Stars, zespół Nexus, zespół Twine i grupa Adrisio. Ponadto wystąpią Piotr Jaworski, Maja Kowalczyk, Zespół Śpiewaczy „Biesiada”, Chór „Amicus”, Kapela „Uroczysko” i Kapela Podwórkowa „Wygibusy” z Biłgoraja. Podczas majówki odbędzie się także kolejna edycja konkursu na najsmaczniejszą lokalną potrawę z karpia.
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!!!

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama