-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

siedl 07 marca b.r. doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP przeprowadził zajęcia z licealistami klasy II w Siedliszczu. Uczniowie rozwiązali test Soft Skills, omawiali wyniki oraz wypowiadali się na temat uczuć i emocji jakie im towarzyszyły podczas jego rozwiązywania Uczniowie brali bardzo aktywny udział w zajęciach, chętnie mówili o własnej kreatywności, którą mogli sprawdzić podczas ćwiczeń na zastosowanie np. spinacza. Pracowali w grupach i wyniki jakie osiągnęli były satysfakcjonujące zarówno dla młodzieży jak i dla doradcy prowadzącego zajęcia. W tym samym dniu doradca zawodowy spotkał się z uczniami Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej. Omawiano temat dotyczący rozmowy kwalifikacyjnej oraz tego jak ważne jest by przygotować się na spotkanie z pracodawcą. Młodzież pracowała w grupach dwuosobowych odgrywając na przemian rolę pracodawcy – osobę aplikującą.
Podczas spotkań z młodzieżą zauważa się, jak wiele młodych ludzi ma problem z zaplanowaniem swojej kariery edukacyjnej i zawodowej, a ważne decyzje odkładane są w czasie. W ułożeniu planu na życie bardzo często przeszkadzają czynniki odbierane negatywnie przez młodzież z otoczenia oraz liczne przeszkody wewnętrzne. W takiej sytuacji warto korzystać ze spotkań z doradcą zawodowym, który omawia z młodzieżą znajomość mocnych i słabych stron, zagadnienia o odkrywaniu zdolności, zainteresowań i predyspozycji zawodowych, poznanie siebie, zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Aby decyzja uczniów co do wyboru zawodu była jak najbardziej trafiona, zajęcia z doradcą zawodowym odbywają się cyklicznie w każdą środę oraz w czwartek.


Elżbieta Rorenberg
MCK Rejowiec Fabryczny

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama