-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

patryk2017 Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz czternasty organizuje „Dni Świętego Patryka”. W związku z czym w dniach 16-17 marca 2017 r. w Krasnymstawie odbędą się koncerty, zawody sportowe, spotkania z irlandzkim kinem i historią oraz warsztaty rękodzielnicze. Po raz kolejny partnerem w organizacji przedsięwzięcia jest Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku specjalnie dla Was w KDK przygotowaliśmy:

16 marca (czwartek):
- 16.30 Celtyckie warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla dzieci
W ramach zajęć będzie można zaprojektować motyw irlandzki, a następnie nanieść go na T-shirt w wykorzystaniem pasteli do tkanin. W drugiej części warsztatu uczestnicy upieką tradycyjne irlandzkie ciastka owsiano – imbirowe. Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Sekretariacie KDK.
- 18.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „Mama Tina"
Biografia niezwykłej kobiety - Chistiny Noble, która poświęciła swoje życie, by nieść pomoc wietnamskim sierotom. W roli głównej wyróżniona za tę kreację nagrodą IFTA irlandzka aktorka Deirdre O'Kane.
- 19.40 Występ chóru „Amicus" w programie „Bo kocham Cię jak Irlandię..."
Krasnostawski chór dziecięco-młodzieżowy „Amicus" powstał w 2004 roku przy Stowarzyszeniu Integracyjnym Magnum-Bonum. Przez ponad 10 lat działalności uczestniczył w ok. 200 koncertach w Polsce i zagranicą. Otrzymał szereg nagród na festiwalach i przeglądach. Od 2017 roku „Amicus" działa przy Krasnostawskim Domu Kultury. Z okazji „Dni Świętego Patryka" zaprezentuje premierowy program złożony z utworów poświęconych zielonej wyspie.
- 20.00 Festiwal Filmu Irlandzkiego: „1916: Irlandzki zryw"
Wielkanoc 1916 roku – w Dublinie wybucha powstanie zorganizowane przez niewielką grupę Irlandczyków przeciwko Imperium Brytyjskiemu. I chociaż powstanie ponosi klęskę militarną, staje się inspiracją do dalszej walki o niepodległość Irlandii i ma wpływ na ruchy niepodległościowe w imperiach kolonialnych. Wydarzenia sprzed ponad stu lat ukazano w filmie w szerszym kontekście – historycznym, politycznym i kulturowym, a materiały archiwalne i współczesne uzupełniają rozmowy z historykami.

17 marca (piątek)
- 17.00 Celtyckie warsztaty ceramiczne
Zajęcia poprowadzi Dorota Przemorska w ramach nowej formy aktywności Krasnostawskiego Domu Kultury jaką są warsztaty ceramiczne. Uczestnicy wydarzenia z wykorzystaniem gliny, rzemyków i szkliwa stworzą symbole celtyckie. Zapisy w Sekretariacie KDK.

„Dni Świętego Patryka” organizowane są pod patronatem Ambasadora Irlandii w Polsce i Konsola Honorowego Irlandii w Poznaniu. Główny sponsorem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama