21°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

latoola Jak co roku Gmina Chełm zadba o udane i bezpieczne wakacje dla wszystkich podczas letniego wypoczynku. W piętnastu świetlicach pod hasłem "Zielone Wakacje" (w Depułtyczach Królewskich - Kolonii, Horodyszczach, Janowie, Nowosiółkach, Parypsach, Pokrówce, Rożdżałowie, Srebrzyszczu, Starych Depułtyczach, Stawie, Strupinie Małym, Weremowicach, Zagrodzie, Zawadówce i Żółtańcach) już trwają zajęcia sportowo-rekreacyjne, artystyczne, kulinarne, integracyjne dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie konkursów plastycznych, kulinarnych, wokalnych i teatralnych, a także turniejów tenisa stołowego, badmintona, bilarda i piłkarzyków. Dla wszystkich chętnych różnego rodzaju warsztaty: tworzenia biżuterii, kosmetyczne, małe formy teatralne, kulinarne „Letnie Przysmaki”, muzyczne i plastyczne. Na koniec w każdej świetlicy odbędą się finały warsztatów, na których dzieci zaprezentują to, nad czym pracowały podczas trwania zajęć.

Nie zabraknie akcentów edukacyjnych „Coś z niczego” – zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, informacji o najbliższej okolicy przekazywanych podczas spacerów i wycieczek rowerowych. Dzieciom i młodzieży nie zabraknie również zajęć na świeżym powietrzu, gdzie w aktywny sposób poprzez konkurencje sportowe, gry, zabawy, spacery i wycieczki rowerowe spędzą razem wolny czas.
Dla dzieci i dorosłych przygotowywane są Festyny i Pikniki Rodzinne z występami artystycznymi dzieci i młodzieży z świetlic, lokalnych zespołów i kabaretów, dmuchanymi zjeżdżalniami, malowaniem twarzy i innymi atrakcjami. Najbliższe zaplanowane na 16 lipca w Nowosiółkach, 17 lipca w Srebrzyszczu i Starych Depułtyczach. Świetlice pracują zgodnie z harmonogramem 4 dni w tygodniu, otwierane na 5 godzin. Dokładne informacje można uzyskać na fanpage świetlic na facebook.com.
Na mieszkańców naszej gminy i okolic czekają liczne atrakcje nad zbiornikami wodnymi. Odpoczynek nad wodami Zalewu Żółtańce czy Zalewu Staw z pewnością uatrakcyjnią organizowane przez Biuro Promocji konkursy na imię dla żaby i najzabawniejsze zdjęcie z żabą oraz zdjęcie pary z łabędziem nad Zalewem Żółtańce. Dla amatorów wędkarstwa dodatkowo Zbiornik w Stańkowie.
Nie zabraknie imprez plenerowych: 24 lipca Summer Wake Cup 2016 Zalew Żółtańce, 31 lipca Maratony Kresowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego MTB (3. edycja) – Janów, 14 sierpnia Finał XVIII Turnieju Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn" o Puchar Wójta Gminy Chełm i 28 sierpnia Uroczystości Dożynkowe Gminy Chełm nad Zalewem Żółtańce.
Klub Sportowy Gminy Chełm organizuje w dniach od 17 do 30 lipca 2016 r. kolonie letnie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy w Rucianem – Nidzie na Mazurach.
Biblioteka Publiczna Gminy Chełm w Okszowie zaprasza w swoje progi. W okresie wakacji placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00. W sierpniu dla czytelników będą organizowane zajęcia i warsztaty czytelnicze.
Liczymy, że zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Gminy Chełm podczas rozpoczynających się wakacji znajdą coś dla siebie i w aktywny sposób spędzą swój wolny czas z koleżankami i kolegami. Mamy nadzieję, że będą to ,,Kreatywne wakacje w naszej gminie". Na pewno nasza młodzież nie będzie siedziała w domu i się nudziła, a przychodząc na spotkania ciekawie spędzi czas z rówieśnikami. Na zakończenie zajęć wakacyjnych wspólny grill lub ognisko i zabawy taneczne pod chmurką.

 

Fot. A. Machowicz Jaworska

 

 

Komentarze  

0 #1 norbi 2016-07-18 22:13
Zawsze można pojechać do Okuninki. Tam zawsze coś się dzieje ciekawego.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama