-7°C
Środa 21 Lutego 2018
Imieniny: Eleonora, Robert
16lutego2018

plakat zah14Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Z archiwum historii” – dr Ryszard Maleszyk wygłosi prelekcję dotyczącą Jana Czuby ps. „Wujek”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej KDK.

Czytaj więcej...

16lutego2018

WP 20180215 10 04 26 ProW dniu 15 lutego b.r. doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery z Rejowca Fabrycznego, spotkał się z licealistami oraz młodzieżą poszukującą pracy. Tematem spotkania były umiejętności miękkie. Młodzież dowiedziała się, że znaczenie tzw. umiejętności miękkich na rynku pracy jest coraz większe. Niektóre branże kładą większy nacisk na kompetencje społeczne inne na psychofizyczne

Czytaj więcej...

16lutego2018

DSC 0020W dniu 15 lutego 2018 r. w Domu Kultury w Wojsławicach odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą.
Zbigniew Dmitroca to pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, autor 30 książek, dramaturg, satyryk, poeta. Twórca, autor i aktor utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej "Teatrzyk jak się patrzy". Autor wielu tytułów między innymi: "Baba Jaga na deskorolce", "Księga czarownic", "Księga zagadek na wszelki wypadek", "Psie psoty i zgryzoty" i wielu, wielu innych.

Czytaj więcej...

12lutego2018

rolnInteresujesz się nowymi trendami w branży rolniczej? Poszukujesz specjalistycznej wiedzy z sektora AGRO? Zaplanuj w kalendarzu udział w Targach Rolniczych AGRO-PARK w Lublinie i zdobądź cenne kontakty oraz nowe doświadczenia.

Zimowy odpoczynek rolników powoli dobiega końca. Na początku marca wyjadą oni w pole, by rozpocząć szereg prac, które potrwają aż do jesieni. Wraz z nastaniem astronomicznej wiosny zaczną się niezbędne zabiegi pielęgnacyjne mające na celu prawidłowy wzrost roślin. Optymalne wykorzystanie każdego dnia ma wielkie znaczenie dla przyszłych plonów.

Czytaj więcej...

12lutego2018

PPW dniu 07.02.2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się Kurs Pierwszej Pomocy organizowany przez MCK OHP w Krasnymstawie oraz OSZ OHP w Chełmie. Szkolenie realizowane było przez zespół wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów
z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie zajmujących się na co dzień niesieniem pomocy w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.

Czytaj więcej...

09lutego2018

2018W sobotę, 17 lutego o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury już po raz jedenasty rozstrzygnięty zostanie Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło blisko 300 zestawów autorskich, czyli około 900 wierszy. Ich oceny podjęło się jury w składzie: Dorota Ryst (poetka, redaktor naczelna Internetowej Gazety Kulturalnej Salonu Literackiego), Waldemar Taurogiński (wydawnictwo „Tawa”) i Marcin Jurzysta (poeta, literaturoznawca i krytyk literacki).

Czytaj więcej...

08lutego2018

weremowice13 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy-remizy w Weremowicach. Uczestniczyli w niej m.in. Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm. Ks. Marian Pasieka proboszcz parafii w Depułtyczach, Irena Wawerska dyrektor Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm, radny gminy Zbigniew Smolira, radni powiatowi Andrzej Derlak i Zdzisław Wronka, sołtys Anna Zaj. Całą imprezę prowadził Ryszard Mielniczuk dyrektor Biura promocji Gminy Chełm.

Czytaj więcej...

08lutego2018

rejW dniu 8 lutego b.r. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym, spotkał się po raz drugi z uczestnikami Ferii w mieście organizowanymi przez Miejski Ośrodek Kultury . Tym razem były to warsztaty w formie praktycznej. Na początku zabawa integracyjna – poznanie siebie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, gdyż wymaga uwagi uczestników oraz dobrego zapamiętywania. Najtrudniej bo najwięcej do zapamiętania, ma ostatnia osoba w grupie. Nie mniej jednak wszyscy aktywnie uczestniczyli w tej części spotkania.

Czytaj więcej...

08lutego2018

obr4W pierwszym tygodniu ferii uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu z samoobrony zorganizowanym przez MCK OHP w Krasnymstawie oraz OSZ OHP w Chełmie. Kurs prowadzony był przez Sensei Piotra Tytonia, który jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce  Światowej Federacji Karate Tradycyjnego Fudokan World Fudokan Federation. Podczas zajęć odbywających się codziennie przez 5 dni młodzież miała okazję poznać i przećwiczyć podstawowe techniki Krav Magi - nowoczesnego i praktycznego systemu samoobrony.

Czytaj więcej...

07lutego2018

Lublin Airport16 lutego Port Lotniczy Lublin odprawił 1 500 000 pasażera. Wyjątkowy podróżny skorzystał z połączenia realizowanego przez linie lotnicze Wizz Air z Lublina do Tel Awiwu.

- Ruch pasażerski na naszym lotnisku dynamicznie rośnie. Początek roku był dla Portu Lotniczego Lublin bardzo optymistyczny i wierzę, że ta dobra passa utrzyma się w kolejnych miesiącach. Odprawienie 1,5 milionowego pasażera, to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim podróżnym, którzy codziennie obdarzają nas zaufaniem i korzystają z połączeń oferowanych przez przewoźników, operujących z naszego lotniska - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Czytaj więcej...

07lutego2018

liszW dniu wczorajszym tj. 06.02.2018 doradca zawodowy MCK w Rejowcu Fabrycznym spotkał się z uczestnikami Ferii w Bibliotece w Lisznie. Już od dwóch lat, spotkania organizowane są we współpracy z Panią Agnieszką Herdą. Warsztaty Zawod znawcze, to ważny element, który już od najmłodszych lat powinien być wdrażany do edukacji. Jak wiemy, problem znalezienia dobrej pracy jest wciąż aktualny. Warsztaty, miały na celu uświadomienie uczestnikom zróżnicowania świata zawodów oraz przybliżenie specyfiki wybranych zawodów. Na wstępie doradca zawodowy przedstawił się, opowiedział o tym kim jest i na czym polega jego praca.

Czytaj więcej...

05lutego2018

DSC05406W świetlicy w Janowie spotkało się kilka pokoleń nauczycieli i uczniów dawnej szkoły w Janowie. Wielu z gości, nie było w tym budynku od lat 70-ych. Sentymentalne spotkanie rozpoczęła Teodozja Szkoda – wieloletni dyrektor Szkoły w Janowie, która przypomniała realia placówki z końca lat 60-ych. Brak prądu, sale ogrzewane piecami opalanymi drewnem i węglem. Wówczas w poszczególnych klasach uczyło się po trzy – cztery osoby – wspomina Teodozja Szkoda. Dzisiaj budynek świetlicy spełnia wszelkie standardy – jest nowoczesny i stanowi centrum kultury w Janowie – jednak dla nas będzie to zawsze nasza szkoła – dodaje Marta Czwarnowska – uczennica janowskiej szkoły z lat 70-ych.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama