-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma
21lutego2018

lekcW minionym tygodniu doradcy zawodowi z MCK OHP w Krasnymstawie oraz z CEiPM OHP w Chełmie odwiedzili uczniów z II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie, aby rozegrać wspólnie
z uczniami ekonomiczną grę symulacyjną Chłopska Szkoła Biznesu. Gra powstała na bazie andrychowskiego ośrodka tkackiego, w którego historię na początku rozgrywek zostali wprowadzeni uczniowie. Podczas zajęć uczniowi e aktywnie wykorzystywali swoje zdolności przedsiębiorcze, kreatywność i  umiejętności myślenia strategicznego. Takie rozgrywki to także świetna okazja do integracji grupy, treningu kompetencji społecznych, asertywności, oraz umiejętności negocjacji.

Czytaj więcej...

21lutego2018

1. TARGI 2018 E.RorenbergZbliżają się Targi Edukacji i Pracy pod hasłem: „Świadomie do celu” organizowane w Rejowcu Fabrycznym przez MCK OHP. Tegoroczne targi zostały zaplanowane na 15 marca b.r. (czwartek) i skierowane są głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego regionu i nie tylko. Przedstawienie młodzieży ofert szkół ponadgimnazjalnych oraz ofert pracy to główny cel, jaki postawili siebie organizatorzy Rejowieckich Targów Edukacji i Pracy OHP. Swoje oferty przedstawią między innymi pracodawcy z naszego regionu, a także jednostki pośrednictwa pracy.

Czytaj więcej...

16lutego2018

plakat zah14Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Z archiwum historii” – dr Ryszard Maleszyk wygłosi prelekcję dotyczącą Jana Czuby ps. „Wujek”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej KDK.

Czytaj więcej...

16lutego2018

WP 20180215 10 04 26 ProW dniu 15 lutego b.r. doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery z Rejowca Fabrycznego, spotkał się z licealistami oraz młodzieżą poszukującą pracy. Tematem spotkania były umiejętności miękkie. Młodzież dowiedziała się, że znaczenie tzw. umiejętności miękkich na rynku pracy jest coraz większe. Niektóre branże kładą większy nacisk na kompetencje społeczne inne na psychofizyczne

Czytaj więcej...

16lutego2018

DSC 0020W dniu 15 lutego 2018 r. w Domu Kultury w Wojsławicach odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Dmitrocą.
Zbigniew Dmitroca to pisarz wszechstronny – bajkopisarz, tłumacz poezji rosyjskiej, autor 30 książek, dramaturg, satyryk, poeta. Twórca, autor i aktor utworzonej w 2003 roku Jednoosobowej Trupy Walizkowej "Teatrzyk jak się patrzy". Autor wielu tytułów między innymi: "Baba Jaga na deskorolce", "Księga czarownic", "Księga zagadek na wszelki wypadek", "Psie psoty i zgryzoty" i wielu, wielu innych.

Czytaj więcej...

12lutego2018

rolnInteresujesz się nowymi trendami w branży rolniczej? Poszukujesz specjalistycznej wiedzy z sektora AGRO? Zaplanuj w kalendarzu udział w Targach Rolniczych AGRO-PARK w Lublinie i zdobądź cenne kontakty oraz nowe doświadczenia.

Zimowy odpoczynek rolników powoli dobiega końca. Na początku marca wyjadą oni w pole, by rozpocząć szereg prac, które potrwają aż do jesieni. Wraz z nastaniem astronomicznej wiosny zaczną się niezbędne zabiegi pielęgnacyjne mające na celu prawidłowy wzrost roślin. Optymalne wykorzystanie każdego dnia ma wielkie znaczenie dla przyszłych plonów.

Czytaj więcej...

12lutego2018

PPW dniu 07.02.2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się Kurs Pierwszej Pomocy organizowany przez MCK OHP w Krasnymstawie oraz OSZ OHP w Chełmie. Szkolenie realizowane było przez zespół wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów
z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie zajmujących się na co dzień niesieniem pomocy w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.

Czytaj więcej...

09lutego2018

2018W sobotę, 17 lutego o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury już po raz jedenasty rozstrzygnięty zostanie Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło blisko 300 zestawów autorskich, czyli około 900 wierszy. Ich oceny podjęło się jury w składzie: Dorota Ryst (poetka, redaktor naczelna Internetowej Gazety Kulturalnej Salonu Literackiego), Waldemar Taurogiński (wydawnictwo „Tawa”) i Marcin Jurzysta (poeta, literaturoznawca i krytyk literacki).

Czytaj więcej...

08lutego2018

weremowice13 lutego miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy-remizy w Weremowicach. Uczestniczyli w niej m.in. Wiesław Kociuba wójt Gminy Chełm, Artur Kubacki przewodniczący Rady Gminy Chełm. Ks. Marian Pasieka proboszcz parafii w Depułtyczach, Irena Wawerska dyrektor Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm, radny gminy Zbigniew Smolira, radni powiatowi Andrzej Derlak i Zdzisław Wronka, sołtys Anna Zaj. Całą imprezę prowadził Ryszard Mielniczuk dyrektor Biura promocji Gminy Chełm.

Czytaj więcej...

08lutego2018

rejW dniu 8 lutego b.r. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym, spotkał się po raz drugi z uczestnikami Ferii w mieście organizowanymi przez Miejski Ośrodek Kultury . Tym razem były to warsztaty w formie praktycznej. Na początku zabawa integracyjna – poznanie siebie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, gdyż wymaga uwagi uczestników oraz dobrego zapamiętywania. Najtrudniej bo najwięcej do zapamiętania, ma ostatnia osoba w grupie. Nie mniej jednak wszyscy aktywnie uczestniczyli w tej części spotkania.

Czytaj więcej...

08lutego2018

obr4W pierwszym tygodniu ferii uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie wzięli udział w wyjątkowym szkoleniu z samoobrony zorganizowanym przez MCK OHP w Krasnymstawie oraz OSZ OHP w Chełmie. Kurs prowadzony był przez Sensei Piotra Tytonia, który jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce  Światowej Federacji Karate Tradycyjnego Fudokan World Fudokan Federation. Podczas zajęć odbywających się codziennie przez 5 dni młodzież miała okazję poznać i przećwiczyć podstawowe techniki Krav Magi - nowoczesnego i praktycznego systemu samoobrony.

Czytaj więcej...

07lutego2018

Lublin Airport16 lutego Port Lotniczy Lublin odprawił 1 500 000 pasażera. Wyjątkowy podróżny skorzystał z połączenia realizowanego przez linie lotnicze Wizz Air z Lublina do Tel Awiwu.

- Ruch pasażerski na naszym lotnisku dynamicznie rośnie. Początek roku był dla Portu Lotniczego Lublin bardzo optymistyczny i wierzę, że ta dobra passa utrzyma się w kolejnych miesiącach. Odprawienie 1,5 milionowego pasażera, to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim podróżnym, którzy codziennie obdarzają nas zaufaniem i korzystają z połączeń oferowanych przez przewoźników, operujących z naszego lotniska - mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama