9°C
Czwartek 19 Października 2017
Imieniny: Pelagia, Piotr
where can i buy photoshop lightroom 6 excel 2013 oem license purchase excel 2013 photoshop cc student license cost photoshop cc autocad 2012
how photoshop cs6 extended discount access 2013 discount professional 2015 discount inventor professional 2015 cheap license autodesk autocad 2012
18października2017

Konferencja plakatKrasnostawski Dom Kultury i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zapraszają 27 października o godz. 11.00 na konferencję „Przedsiębiorczość i kreatywność drogą do sukcesu".

Konferencja skierowana jest do mieszkańców powiatu krasnostawskiego, głównie osób młodych zmagających się z wyborem dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.Na program wydarzenia złożą się prelekcje, wykład, debata oraz mini targi edukacji i pracy z udziałem uczelni wyższych.

Czytaj więcej...

17października2017

DSC00725Wojsławice to miejscowość o bogatej wielokulturowej historii, w której przeplatały się losy Polaków, Rusinów i Żydów oraz kilku rodów szlacheckich. Różne instytucje i organizacje podejmują różne działania, by zachować pamięć o bogatej przeszłości dawnego miasteczka. Cyklicznie odbywa się Spotkanie Trzech Kultur, Zaduszki Muzyczne, prowadzone są prace remontowe zabytkowych świątyń i rewitalizacyjne na terenie cmentarzy różnych wyznań.

Czytaj więcej...

14października2017

ratunek2W czwartek (12 października br.), w miejscowości Majdan Stuleński (powiat włodawski), funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Dołhobrodach, w drodze do służby natknął się na wypadek drogowy, który miał miejsce kilkanaście sekund wcześniej. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy marki Mitsubishi oraz ciągnik rolniczy. Mundurowy będąc pierwszą osobą na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczył je i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz wezwał służby ratunkowe.

Czytaj więcej...

12października2017

plakat zah12Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na październikowe spotkanie z cyklu „Z archiwum historii” – tym razem gościem dr Ryszarda Maleszyka będzie porucznik Jan Jabłoniec, który w czasie II Wojny Światowej był żołnierzem kapitana Zdzisława Brońskiego „Uskoka”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 października 2017 r. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej KDK.

Czytaj więcej...

12października2017

Schowek01 73 9418a53047 9f81c2a186.jpgJeśli chcesz zacząć fotografować lub poprawić swoje umiejętności, jeśli walka z aparatem frustruje, a robienie selfie już Ci nie wystarcza, zapraszamy na nasze warsztaty.

Naucz się, jak wykonywać interesujące zdjęcia, takie, do których chce się wracać po latach. Dowiedz się, na czym polega kompozycja i jak pracować ze światłem. Opanuj żelazne podstawy i rozpocznij świadome fotografowanie.

Zajęcia zarówno w plenerze, jak i w studio ukierunkowane będą głównie na fotografię portretową. W ramach cyklu porozmawiamy o inspiracjach i przygotowaniach do sesji.

Czytaj więcej...

12października2017

gield w rejW dniu wczorajszym tj. 11. 10 2017 b.r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem agencji zatrudnienia AB JOB Service Polska - oddział w Lublinie, które zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym.

Uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać o aktualnych ofertach pracy, warunkach zatrudnienia oraz pracy na wybranych stanowiskach pracy, organizacji wyjazdu, itp. Zainteresowani wyjazdem do Holandii, mogą liczyć na legalną pracę w dogodnym dla siebie terminie, elastycznym terminem wyjazdu i długością pobytu, na mieszkanie i podstawową opiekę medyczną, a także wsparcie koordynatora i transport do pracy i z powrotem.

Czytaj więcej...

11października2017

Pisarski 02Grupa inicjatywna w składzie: Zbigniew Atras, Leszek Janeczek, ks. Zbigniew Kulik, Bożenna Pachla oraz Krasnostawski Dom Kultury zapraszają 19 października na otwarcie szlaku turystycznego „Droga życia Błogosławionego Ks. Zygmunta Pisarskiego”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej (Dworek Starościński ul. Sikorskiego 10). Wyznaczenie szlaku jest częścią projektu „Kultura z Wami!” realizowanego przez KDK, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”.

Czytaj więcej...

11października2017

CSC 3792„Wojsławice pod gwiazdami” to cykl spotkań Janusza Nicewicza i Grzegorza Sęka, pracowników Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego z młodzieżą szkolną oraz mieszkańcami naszej gminy, które odbyło się w piątek 6 października 2017r w Domu Kultury w Wojsławicach.
Dzięki pracownikom MOA można było dosłownie dotknąć kosmosu, a mianowicie ponad dwukilogramowego kilogramowego kawałka meteorytu, który spadł na terenie Polski. Astronomowie w ciekawy sposób rozmawiali z nami o kosmosie, tłumaczyli jak powstawały ciała niebieskie, czym się różnią od siebie oraz dlaczego świecą.

Czytaj więcej...

09października2017

otk rejW związku ze zbliżającym się terminem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017 roku, który przypada na 16 – 22 października, Młodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym serdecznie zaprasza wszystkich potrzebujących profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

Czytaj więcej...

06października2017

DSC 0228 KopiowanieStowarzyszenie Rozwój i Odnowa Gminy Wojsławice było realizatorem zadania „Ocalimy od zapomnienia – RAZEM”, dofinasowanego z programu „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2”. Głównym celem było uporządkowanie, uwidocznienie i udostępnienie terenu znajdującej się w Turowcu zabytkowej nekropolii – cmentarza unicko-prawosławnego, założonego w I poł. XIX w.

Czytaj więcej...

06października2017

Wojsawice pod gwiazdami6 października w Wojsławicach wszyscy będą mogli spoglądać w niebo pod okiem Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Wieczorne warsztaty od 20.00 w Domu Kultury w Wojsławicach.

Czytaj więcej...

05października2017

P423 września 2017 roku dzięki udziałowi Krasnostawskiego Domu Kultury w programie Narodowego Centrum Kultury pn. „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”, mieszkańcy Krasnegostawu pożegnali lato w słowiańskim stylu.
Stowarzyszenie „Mogę Więcej” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie zorganizowało tego dnia imprezę „Pożegnanie Słowiańskiego Lata”. Została ona zrealizowana w wyniku przystąpienia reprezentantów stowarzyszenia do konkursu na najlepsze inicjatywy kulturalne ogłoszonego w ramach projektu „Kultura z Wami” koordynowanego przez KDK.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama