0°C
Wtorek 12 Grudnia 2017
Imieniny: Aleksander, Dagmara
08grudnia2017

kiermaszSerdecznie zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w holu głównym Krasnostawskiego Domu Kultury w dniu 16 grudnia 2017 r. /sobota/ w godz. 10-16.

Na Kiermaszu będzie można kupić wyroby i dekoracje Bożonarodzeniowe wykonane przez twórców ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Lokalnej Grupy Działania „Krasnystaw PLUS”, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw – Wrota Roztocza” oraz rękodzielników.

Czytaj więcej...

08grudnia2017

money 2665826 960 7207 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisana została umowa na dofinansowanie projektu złożonego przez Szkołę Podstawową w Okszowie "Młodzi odkrywcy". Projekt jest finansowany ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, w Osi priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje. Wniosek został złożony w kwietniu 2017 r., przeszedł pozytywną weryfikację formalną i dostał kwalifikację do dofinansowania.

Cele projektu to: 

Czytaj więcej...

07grudnia2017

wolontWarsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do wzięcia udziału programie „Wolontariusz Kultury”, skierowamym do osób, które pragną współpracować wolontarystycznie, poznawać kulturalny potencjał miasta oraz rozwijać swoje kompetencje związane z działalnością kulturalną.

Kim jest Wolontariusz Kultury?
To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy włączyć się mogą mieszkańcy Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Czytaj więcej...

06grudnia2017

gielda copy copy copy copy copy copyW dniu 6 grudnia b.r. odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z przedstawicielem agencji zatrudnienia COVEBO. Oferta pracy dotyczyła pracy w Holandii z bonusem bezpłatnego przejazdu z Polski na miejsce pracy. Umowa podpisywana jest na 12 tygodni, (jeśli ktoś się sprawdzi i zechce na dłużej ma możliwość pracy na dłuższy termin), nie jest wymagana znajomość języka angielskiego. W czasie spotkania uczestnicy mogli zadawać pytania szczegółowe: o wynagrodzenie, warunki zakwaterowania, godzin pracy itp. 

Czytaj więcej...

05grudnia2017

MISZTROZSTWA WIATA PLAKAT NOWY kopia 1Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej po raz w pierwszy w Polsce!
Już w najbliższy weekend, tj. w dniach 9-10.12.2017 r., Targi Lublin SA zamienią się w prawdziwą arenę międzynarodowych występów akrobatycznych. Około 160 zawodników konkurować będzie w kategoriach: Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Pole, Aerial Cube, Aerial Spiral i Pole Sport. Organizatorem Mistrzostw Świata jest Polskie Stowarzyszenie Akrobatyki Powietrznej (Polish Federation Air Power Athleics), które tego roku na poznańskich Targach Fitexpo zorganizowało Mistrzostwa Polski, gdzie została wyłoniona kadra narodowa.

Czytaj więcej...

04grudnia2017

wieczorRodzinne warsztaty, wspólne kolędowanie, pakowanie prezentów – sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

Szydełkowa szopka Babci Klary – spektakl dla dzieci wraz z rodzicami
Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i... duuużo Aniołów. Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadzi młodych widzów w niezwykły świat Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

01grudnia2017

rfwW dniu 30 listopada b.r. doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym spotkał się z młodzieżą licealną oraz uczniami Szkoły Branżowej. Zajęcia odbywały się w formie aktywnej, Tematyka związana była z potrzebami i oczekiwaniami pracodawców. Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej - to jedna z form warsztatów. Młodzież przygotowała sobie odpowiedzi na pytania, jakie może zadać pracodawca podczas rozmowy a następnie prezentowała je. Wszyscy mieli okazję zastanowić się jak odpowiadać by mieć szansę na zatrudnienie.

Czytaj więcej...

29listopada2017

IMG 5380W sobotę 25 listopada 2017 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach odbył się kolejny zlot wróżek, czarodziei oraz innych przedziwnych postaci z bajek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, był dniem radości i integracji. Udział w zabawie wzięło 40 dzieci z terenu naszej gminy. Andrzejkowe Czary Mary rozpoczęliśmy od występu grup dziecięcych działających przy GCKSiT w Wojsławicach : ,,Promyki” i ,,Dance-Kids. W radosnym nastroju przeszliśmy do magicznych zabaw oraz wróżb, które prowadzili Wróżka Alines, Wróżka Magnum, Wróżka Ewelus oraz Czarodzieje Martis, Wojtis, Artus i Matus.

Czytaj więcej...

28listopada2017

tools 625620 960 720Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym serdecznie zaprasza na giełdę pracy w dniu 06.12.2017( środa) w ,, Dworku” w godzinach 12.00 do 14.00. Osoby wyjeżdzające w najbliższym czasie do jednego z wybranych zakładów pracy mogą skorzystać z darmowego przejazdu z Polski do Holandii.  Umowa jest na 12 tygodni, praca na produkcji do piekarni, nie jest wymagana znajomość języka angielskiego. Osoby chętne do wyjazdu w ten weekend proszone są o jak najszybsze zgłoszenie chęci wyjazdu.

Czytaj więcej...

25listopada2017

chgMłodzieżowe Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym rozpoczęło cykl warsztatów z wykorzystaniem symulacyjnej gry edukacyjnej "Chłopska szkoła biznesu”. W dniu 23 listopada b.r. odbyły się między innymi warsztaty z dwiema grupami. Jak już wcześniej wspomniano gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych.
Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.

Czytaj więcej...

23listopada2017

calculator 424564 960 720Na pewno wszystkich mieszkańców gminy Chełm ucieszy wiadomość o stawkach podatkowych na rok 2018, które nie uległy zmianie. 20 listopada na sesji Rady Gminy Chełm podjęto uchwałę dotyczącą m.in średniej ceny skupu żyta na kwotę, którą ustalono na 52,40 zł za 1 q, co będzie stanowiło podstawę obliczenia podatku rolnego na obszarze gminy. Tym samym podatek rolny odpowiednio będzie wynosił: od 1 ha przeliczeniowego gruntów gospodarstw rolnych równowartość pieniężną 2,5 q żyta tj. 131,00 zł (w 2017 r. – 131,00 zł; w 2016 r. – 134,00 zł); od 1 ha gruntów nie zaliczanych do gospodarstw rolnych równowartość 5 q żyta tj. 262,00 zł (w 2017 r. – 262,00 zł, w 2016 roku – 268,00 zł). 

Czytaj więcej...

17listopada2017

jak zaDnia 10 listopada 2017 r. w Krasnostawskim Domu Kultury miała miejsce premiera spektaklu kabaretowo – muzycznego pt. „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Wydarzenie było częścią projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne”. Inicjatorką wydarzenia była Małgorzata Antoniak. Aktorami w przedstawieniu zostali słuchacze krasnostawskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama