17°C
Poniedziałek 22 Maja 2017
Imieniny: Helena, Wiesława
22Maj2017

kapuX Ogólnopolski Zlot Miłośników Twórczości Ryszarda Kapuścińskiego „Kapumaniacy”, Pawłów 25-26.05.2017 r.

PROGRAM

Czwartek, 25 maja 2017
godz. 10.00 Konkurs „Życie i twórczość Ryszarda Kapuścińskiego”

 

Piątek, 26 maja 2017
godz. 9.30 Warsztaty reportażu:
• Reportaż radiowy - prowadząca Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (dziennikarz Radia Lublin)
• Reportaż telewizyjny - prowadzący Leszek Wiśniewski (scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarz TVP Lublin)
• Reportaż prasowy - prowadzący Mirosław Ikonowicz (reporter, dziennikarz PAP)

Czytaj więcej...

21Maj2017

 DSC563017 maja w świetlicy w Żółtańcach odbyły się eliminacje do ósmego już finału Festiwalu Polskiej Piosenki o Miłości o Różę Małego Księcia, który jest nieodłączną częścią Festynu ”Dzieci Dzieciom”. Komisja w składzie Agnieszka Piekaroś – Padzińska z UMCS w Lublinie, Mariusz Matera i Krzysztof Kostrubiec po przesłuchaniu blisko 50 występów w dwóch kategoriach wiekowych do koncertu finałowego nominowała następujących wokalistów:


Kategoria Duety gr. A (szkoły podstawowe)
- Zuzanna Dzieńkowska i Julia Król
- Marta Nafalska i Karolina Semeniuk

Czytaj więcej...

20Maj2017

airport 362406 960 72021 maja odbędzie się pierwszy lot z Lublina do Liverpoolu, inaugurując tym samym kolejne połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Loty do miasta Beatlesów będą realizowane, przez linie lotnicze Wizz Air, dwa razy w tygodniu.


Podróżni z nowego połączenia będą mogli korzystać w środy i niedziele. Samolot będzie odlatywał
z Portu Lotniczego Lublin o godzinie 18:00, a w Liverpoolu wyląduje o 19:15. Rejsy powrotne zaplanowane są na godzinę 20:15 z lądowaniem w Porcie Lotniczym Lublin o 23:55.

Czytaj więcej...

18Maj2017

zmnSerdecznie zapraszamy na jedenasty Festyn „Dzieci Dzieciom”, który odbędzie się 28 maja, o godz. 1300 nad Zalewem Żółtańce. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Podczas festynu przeprowadzana zostanie licytacja, tradycyjnie licytować będą Paweł Ciechan i Przemysław Kargul. W tym roku ponad 70 ofiarodawców przekazało Nam przedmioty, wśród których znajdują się takie „perełki” jak: zestawy kosmetyczne, biżuteria, książki, koszulki z autografami, gry i płyty, pióra, długopisy, maskotki i zabawki, meble, obrazy, rękodzieła, talony, vouchery i inne drogocenne gadżety.

Czytaj więcej...

18Maj2017

IMG 20170517 131129W dniu 17 maja b.r. w godzinach 13.00 - 15.00, odbyła się kolejna giełda pracy z przedstawicielem agencji zatrudnienia COVEBO. Agencja ta zatrudnia między innymi w produkcji, przy sprzątaniu, w logistyce oraz na budowach. COVEBO ma w bazie oferty dla wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą liczyć na naprawdę godziwe zarobki. 

Uczestniczący w spotkaniu z przedstawicielem agencji zatrudnienia mieli okazję zarejestrować się przed wyjazdem do pracy oraz do zadawania pytań dotyczących wyjazdu, wynagrodzenia, zakwaterowania, dojazdu do pracy itp.

Czytaj więcej...

17Maj2017

pszczolaStarosta Chełmski serdecznie zaprasza na XXI Nadbużańskie Święto Pszczoły, które odbędzie się 4 czerwca 2017r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie. Na gości czekać będą specjalnie przygotowane stoiska, kiermasz twórców ludowych i kół gospodyń. Będzie można posmakować najróżniejszych miodów, jak również wziąć udział w wielu konkursach dla dzieci i dorosłych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe. Na scenie wystąpią soliści i zespoły muzyczne, a także będzie można podziwiać taniec  w wykonaniu najmłodszych.

Start o 10.30

Czytaj więcej...

15Maj2017

medal2Marianna Tomczyk Kral z Srebrzyszcza została uhonorowana Srebrnym Medalem „ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU”. Marianna Tomczyk Kral to matka sześciorga dzieci, z których czterech synów służyło w polskiej armii. Medal ten nadawany jest w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Synowie p. Marianny kultywują rodzinne tradycje, bowiem ich dziadek służył w polskiej armii w czasach II wojny światowej, przeszedł cały szlak bojowy i był wielokrotnie odznaczany. 

Czytaj więcej...

15Maj2017

OSP STAW ZAWODY 90LECIE 4 KopiowanieW niedzielę 14 maja w Stawie odbyły się uroczyste obchody 90 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawie. Uroczystość połączona była z Gminnymi Zawodami Sportowo – Pożarniczymi Drużyn OSP. Oprócz sześciu drużyn dorosłych OSP w zawodach startowało pięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Chełm.
Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele w Stawie o godzinie, w której uczestniczyły władze gminy, poczty sztandarowe, druhowie z OSP i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na teren przy Zespole Szkół w Stawie.

Czytaj więcej...

11Maj2017

IMG 20170510 090150Podczas spotkania z uczniami klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego w Siedliszczu doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym, przeprowadził testy Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych (KZZ). Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych to narzędzie diagnostyczne, które służy do badania zainteresowań zawodowych. Podczas poprzedniego spotkania test uzupełniała pierwsza grupa uczniów. Dzisiaj tj. 10 maja b.r. test w formie papierowej wykonywała następna grupa uczniów.

Czytaj więcej...

10Maj2017

duble 443cc559da 97693e1a11.pngW wyjątkowym roku obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, Noc Kultury ponownie uruchomi wehikuł czasu, a artyści stworzą niezwykłe prace inspirując się historią miasta i jego dziedzictwem. Podczas poprzedniej edycji przenieśliśmy się o zaledwie 100 lat. 700 też jest możliwe, a nawet wrócimy do samego początku – tego najważniejszego, bo do Stworzenia Świata. Będzie międzynarodowo! Specjalną edycję Nocy Kultury tworzyć będą artyści nie tylko z naszego miasta, ale także z zaprzyjaźnionych europejskich ośrodków. Będzie też lubelsko, bo zaangażowani zostali młodzi rodzimi artyści. Będzie królowała miastoczasoprzestrzeń!

Czytaj więcej...

09Maj2017

IMG 20170509 122327 kopiaWe wtorek 9 maja między 12.00 a 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury "Dworek" swoje propozycje zaprezentowały dwie firmy : agencja pracy tymczasowej ProTeam, oferująca zatrudnienie w Holandii i w Niemczech oraz Centrum EUROKONTAKT z Chełma oferująca zatrudnienie jako opiekun w Niemczech. 

Agencja Pracy Tymczasowej ProTeam specjalizuje się w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych pracowników w branży metalowej, stoczniowej i energetycznej.

Czytaj więcej...

08Maj2017

bojarczukKrasnostawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na okolicznościowe spotkanie poświęcone autorowi tysiąca sonetów dnia 8 maja o godzinie 12:00 do Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 10.

Barwnymi opowieściami o biograficznych perypetiach i jakże dziwacznej pasji pisania sonetów uraczą gości Dworku Starościńskiego znawcy przedmiotu dr Zuzanna Guty (Katolicki Uniwersytet Lubelski) oraz dr Leszek Janeczek, krasnostawski tropiciel Bojarczukowego życiorysu.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama