19°C
Piątek 23 Czerwca 2017
Imieniny: Wanda, Zenon
23Cze2017

 DSC810121 czerwca w Zespole Szkół w Żółtańcach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Gminie Chełm oraz wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu  uczniów z ZS w Żółtańcach  pod kierunkiem Ewy Krygowskiej i Agnieszki Rutkowskiej.

Czytaj więcej...

23Cze2017

WAKACJE Z KDKKrasnostawski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych w dniach 3-7 lipca 2017.

Uczestnicy zajęć będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, nauczą się prawidłowego funkcjonowania w zespole, rozwijania i realizacji własnych pomysłów i usamodzielniania się, właściwych postaw wobec innych i kultury osobistej, promowany będzie zdrowy styl życia oraz pomysły na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Czytaj więcej...

18Cze2017

wizzairJuż od 19 czerwca z Portu Lotniczego Lublin będzie można polecieć do Izraela. Połączenie realizowane będzie przez dwóch przewoźników - Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu podróżni z rejsów do Tel Awiwu będą mogli skorzystać cztery razy w tygodniu.

– Od kilku lat konsekwentnie prowadziliśmy działania promocyjne, które w efekcie doprowadziły do otworzenia połączenia lotniczego z Lublina do Tel Awiwu. Zadowolenie jest szczególnie duże, ponieważ rejsy do Izraela oferuje z naszego lotniska dwóch przewoźników.

Czytaj więcej...

15Cze2017

Pierwsi podróżni odlecieli do Grecji

DSC 088714 czerwca z Lublina wystartował pierwszy samolot do Heraklionu, inaugurując tym samym nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Podróżni mogą teraz latać do jednego
z popularniejszych wakacyjnych kurortów bezpośrednio z Lublina. Z lotów do Grecji można skorzystać raz w tygodniu. Rejsy realizowane są przez linie lotnicze Small Planet.

– Stale rozwijamy siatkę połączeń, aby zapewnić naszym pasażerom kierunki, dostosowane do ich potrzeb. Loty, oferowane przez linie lotnicze Small Planet: do Barcelony, Heraklionu oraz Burgas dają możliwość zaplanowania wakacyjnego urlopu z wylotem z Lublina – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Czytaj więcej...

13Cze2017

IMG 560912 czerwca odbył się pierwszy lot z Lublina do Barcelony, inaugurując tym samym nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Rejsy do stolicy słonecznej Katalonii realizowane są raz w tygodniu, przez linie lotnicze Small Planet.


Podróżni z nowego połączenia mogą korzystać w poniedziałki. Samolot z Barcelony wylatuje o 13:05, a w Lublinie ląduje o 16:00. Z Portu Lotniczego Lublin wylot zaplanowany jest na godzinę 9:20, z lądowaniem w Barcelonie o 12:15. Wyjątkiem będzie 11 września, kiedy wylot z Lublina odbędzie się o godzinie 16:00, a lądowanie w Barcelonie o godzinie 18:55. Z kolei powrotny samolot tego dnia z Barcelony wystartuje o 19: 45, a w Lublinie będzie o 22:40.

Czytaj więcej...

13Cze2017

fot. Warsztaty Kultury w LublinieWszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na kreatywne i twórcze wakacyjne warsztaty do pracowni Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7 w Lublinie. Uczestnicy będą robić drewniane samochody, szyć plecaki, robić zdjęcia, wić wianki i zakładać kieszonkowe ogrody.

 

Warsztat fotografii otworkowej
Selfie smartfonem potrafi cyknąć każdy. Ale czy każdy wie co to fotografia otworkowa? Na warsztatach nauczymy się wykonywać fotografie otworkowe za pomocą własnoręcznie skonstruowanych aparatów, a potem wywołamy je samodzielnie w ciemni. Fotografia otworkowa to fotografia bez obiektywu. Obiektyw zastępuje niewielka dziurka. Światło przechodzi przez nią, a w kamerze powstaje obraz. Kamery otworkowe są używane do zabawy, w sztuce i nauce.

Czytaj więcej...

07Cze2017

Plakat copyStowarzyszenie Pod Napięciem i Krasnostawski Dom Kultury zapraszają 17 czerwca o godzinie 19.00 na „Palinockę Pod Światowidem - Sobótki Krasnostawskie 2017”. To już trzecia edycja imprezy, poprzez realizację, której chcemy umożliwić mieszkańcom Krasnegostawu i okolic uczestnictwo w tradycyjnych „Sobótkach” oraz pokazać nową formę wydarzenia plenerowego, nawiązującego jednocześnie do dawnych regionalnych zwyczajów. Ubiegłoroczna „Palinocka” została entuzjastycznie przyjęta przez uczestników, którzy już wtedy pytali nas o kolejną odsłonę imprezy.
„Palinocka”, która i tym razem odbędzie się na terenie przy ul. Zaułek Nadrzeczny jest apolityczna i nie ma charakteru religijnego.

Czytaj więcej...

07Cze2017

pawel samolotW związku z odbywającym się II Międzynarodowym Piknikiem Lotnicze Depułtycze 2017, parkingi wokół Zalewu Żółtańce od soboty (10.06.2017) do niedzieli (11.06.2017) włącznie będą płatne. Dodatkowo od dzisiaj wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej, począwszy od Pokrówki (na wysokości dawnego PGR) na odcinku 3 km (skrzyżowanie za lotniskiem). Zmiany w organizacji ruchu dotyczą zakazu zatrzymywania i ograniczenia prędkości (miejscami do 40 km/h). Przy drodze pojawią się dodatkowe znaki prowadzące na parkingi.

Czytaj więcej...

05Cze2017

gielda copy copyMCK OHP w Rejowcu Fabrycznym zaprasza na spotkanie z przedstawicielem firmy COVEBO zajmującej się pośrednictwem pracy dla osób chcących wyjechać do Holandii.

Giełda pracy odbędzie się 9 czerwca w godzinach 11.00 - 13.00 w siedzibie MCK w Rejowcu Fabrycznym.

 

Czytaj więcej...

03Cze2017

zdjgmina26 maja w Nałęczowie odbyła się konferencja „Efektywność energetyczna oraz elementy uwarunkowań prawnych i środowiskowych - kierunki rozwoju 2017-2020” zorganizowana Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie. Wśród zaproszonych gości byli min. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Czytaj więcej...

01Cze2017

repertuar2 czerwca, godz. 10:30

Filmowa Gra Miejska
Gra miejska związana z historią filmu i kina
Miejsce: Krasnystaw
Organizator: MDKF Iluzjon


2 czerwca, godz. 12:00
Akademia z okazji 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego

Miejsce: Hala MOSiR
Organizator: I L.O., KDK

Czytaj więcej...

01Cze2017

DSC 2098Dnia 30 maja 2017 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie XI Konkursu Plastycznego „Moja Mama” pod patronatem Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz.

Na tegoroczną edycję Konkursu wpłynęło 183 prace, które oceniło jury w składzie: Andrzej Kostrzanowski – plastyk, grafik, Prezes Stowarzyszenia „Pod Napięciem”, Magdalena Wróbel – plastyk – instruktor w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krasnymstawie oraz Marta Zorska-Swatowska - instruktor z Krasnostawskiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama