27°C
Wtorek 14 Sierpnia 2018
Imieniny: Alfred, Euzebiusz
23marca2018

palmy2Dnia 17 marca 2018 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XVIII Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna”. Na tegoroczny Konkurs wpłynęło w sumie 19 zestawów prac - 8 zestawów prac w kategorii pisanki tradycyjne oraz 11 zestawów w kategorii palmy tradycyjne.  Prace oceniła Komisja w składzie: Mateusz Soroka – etnolog z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Elżbieta Sobczuk – archeolog z Muzeum Regionalne w Krasnymstawie i Magdalena Wróbel – plastyk z Krasnostawskiego Domu Kultury, która po obejrzeniu postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej...

23marca2018

genocyd 2018 final 1Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 9 kwietnia 2018 r. o godzinie 18: 00 do Sali Widowiskowej na koncert z okazji 103. rocznicy Genocydu Ormian. Wystąpi Masha Natanson z zespołem Cavt Tanem. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl
Ormianie są jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Polsce, z wielowiekową tradycją osadnictwa na tych ziemiach. Posiadają swoje organizacje, duszpasterstwo, fundacje, szkoły i restauracje. Coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszą się również ormiańskie święta i rocznice, takie jak obchodzony 24 kwietnia Dzień Pamięci o Ludobójstwie Ormian.

Czytaj więcej...

22marca2018

IMG 20180322 09085922 marca b.r. (czwartek) odbyło się kolejne spotkanie doradcy zawodowego z młodzieżą licealną. Przeprowadzono zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, w czasie, którego uczniowie wypowiadali się na temat swoich planów a także realizacji kariery zawodowej.

Zapoznali się również z portalem dokariery .pl, usługami jakie świadczy OHP i Elektronicznym Centrum Aktywizacji Młodzieży.

Czytaj więcej...

21marca2018

lbdm18 banner HDOkna, drzwi, dachy, kominki i podłogi, materiały budowalne, meble, kwiaty i dekoracje – to tylko część oferty dla zwiedzających Targów LUBDOM. Wszyscy, którzy szukają nowego lokum lub zastanawiają się nad budową domu „pod klucz” też znajdą coś dla siebie. Targi LUBDOM, Targi Mieszkań i Nieruchomości oraz Targi LUBDREW odbędą się już w najbliższy weekend (23-25 marca 2018) w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak wygląda, krok po kroku, budowa dachu oraz pieca kaflowego, a także wziąć udział w konferencji antysmogowej.

Czytaj więcej...

16marca2018

100 8972 1W dniu dzisiejszym odbyły się Targi Edukacji i Pracy ,, Świadomie do celu” zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery  OHP w Rejowcu Fabrycznym.  Dzięki uprzejmości pani dyrektor  Katarzynie Michałowskiej  Miejskiego Ośrodka Kultury ,, Dworek” targi odbyły się w Sali  konferencyjnej  Starej Kotłowni  na  ul. Wschodniej 32. Na początku pani Elżbieta Rorenberg powitała przybyłych gości, wystawców, uczniów, osoby poszukujące pracy oraz  bezrobotne. Kolejno głos zabrali : dyrektor  Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  Mariusz Ostrowski , oraz  Burmistrz pan Stanisław Bodys  miasta Rejowiec  Fabryczny.

Czytaj więcej...

16marca2018

zdj lbPort Lotniczy Lublin podpisał umowę z firmą STRABAG, która rozbuduje terminal pasażerski. Projekt zakłada przebudowę istniejącego i budowę nowego skrzydła. Prace obejmą prawie 2 200 m². Realizacja inwestycji, łącznie z odbiorami technicznymi, potrwa do marca 2019 r. Koszt to 10,6 mln zł netto.

Pod rozbudowę przeznaczono teren przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala, w części „odloty”.

Czytaj więcej...

12marca2018

smiechŚwiatowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak i  Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na projekcję filmu pt. „Józef Śmiech ‘Ciąg’. Jak było naprawdę?”. Pokaz filmu odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny!
Film pokazuje fakty i opinie dotyczące  kontrowersyjnego oskarżenia względem bohatera walczącego w powstaniu Zamojskim w taki sposób, by w efekcie widz mógł sam sobie odpowiedzieć na pytanie czy Józef Śmiech był powojennym zdrajcą czy był tragiczną ofiarą okrutnych powojennych czasów i pracy komunistycznych służb represji PRL.

Czytaj więcej...

12marca2018

kw 2018 plSerdecznie zapraszamy dnia 17 marca 2018 r. w godzinach 10:00-15:00 na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Krasnostawskim Domu Kultury.
Kiermasz rozpocznie się od rozstrzygnięcia Powiatowego Konkursu „Palma i Pisanka Wielkanocna 2018”, skierowanego do twórców ludowych z terenu powiatu krasnostawskiego.
 Na Kiermaszu zaprezentują się m.in. twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia, a będzie można kupić tradycyjne palmy, pisanki, stroiki, baranki, koszyczki, serwetki i inne wyroby świąteczne.

Czytaj więcej...

12marca2018

dsp2018Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz piętnasty organizuje „Dni Świętego Patryka”. Kolejny rok z rzędu partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest Krasnostawski Dom Kultury. W związku z czym w dniach 14-19 marca 2018 r. w Krasnymstawie odbędą się projekcje filmowe, warsztaty kulinarne i kaligraficzne oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Krajobrazy Irlandii”. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w KDK.

Szczegółowy program wydarzeń współorganizowanych przez KDK prezentuje się następująco:

Czytaj więcej...

09marca2018

78fd177e169105532bea074ca5697c26W dniu wczorajszym tj.08.03.2018 doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Rejowcu Fabrycznym spotkał się młodzieżą, licealną a także poszukującą pracy. Tematem warsztatów było "Rozbudzenie świadomości konieczności planowania własnego rozwoju i kariery zawodowej". Wykorzystano Karty Inwencji Heuristica – proste narzędzie pozwalające myśleć bardziej twórczo, zwiększać obfitość i jakość generowanych pomysłów.

Czytaj więcej...

09marca2018

dpg dorohuskIzba Administracji Skarbowej w Lublinie informuje, że od 12 marca 2018 r. do 12 maja 2018 r. wystąpią utrudnienia na drogowym przejściu granicznym Dorohusk – Jagodzin.

Jak informuje Państwowa Służba Finansowa Ukrainy w wyżej wymienionym okresie obowiązują ograniczenia dla ponadnormatywnych środków transportu. Maksymalne parametry pojazdów dopuszczone do przekraczania przejścia granicznego w Jagodzinie wynoszą:

Czytaj więcej...

08marca2018

rozbudowa etap I 1 Port Lotniczy Lublin wyłonił wykonawcę, który rozbuduje terminal pasażerski. Spośród czterech ofert, najkorzystniejszą złożyła firma STRABAG, oferując 10,6 mln zł netto za wykonanie usługi. Umowa powinna zostać podpisana do 15 marca.

- Rozbudowa terminala podyktowana jest stale wzrastającym ruchem pasażerskim. Chcemy, aby pasażerowie, korzystający z Portu Lotniczego Lublin mieli zapewnione komfortowe warunki. Dzięki tej inwestycji uda nam się zwiększyć przepustowości hali odlotów,

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama