25°C
Sobota 19 Sierpnia 2017
Imieniny: Bolesław, Jan
18Sie2017

stawPolicjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 23-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Ciało mężczyzny znalezione zostało w stawie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W miejscu tym obowiązuje zakaz kąpieli.

Wczoraj przed południem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w stawie w miejscowości Wojsławice. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ciało znajduje się w wodzie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze straży pożarnej wyłowili je z wody.

Czytaj więcej...

18Sie2017

prune 550497 960 720Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we Włodawie zaprasza na giełdę pracy – 24 sierpnia br.(czwartek) godz. 11.00 w siedzibie MCK ul. 11 Listopada 4.
Przedstawiciele agencji zatrudnienia Proteam oraz Covebo zaprezentują oferty zatrudnienia w kraju (m.in. laminator, branże hotelarstwo, gastronomia, budownictwo, remonty, transport, ogrodnictwo, opieka), a także w Belgii i Holandii (pracownik produkcji, spawacz, tokarz – frezer, operator wózka widłowego bocznego).

Czytaj więcej...

17Sie2017

aktualny plakat dozynkowyDożynki Gminne w Wojsławicach , 27 sierpnia 2017r na Placu Targowym.

Program imprezy - po kiknięciu w plakat.

Czytaj więcej...

17Sie2017

IMG 4138Startowało 9 drużyn, łącznie 16 sołectw. W konkurencji rzutu lotką, która przeznaczona była dla sołtysów i członków rad sołeckich najcelniej rzucali Jolanta Wlaź i Grzegorz Łoś, przedstawiciele drużyny Partyzancka Kolonia + Nowy Majdan.


I ul. Grabowiecka
II ul. Krasnystawka i Witoldów
III Partyzancka Kolonia i Nowy Majdan
IV ul. Uchańska i Wojsławice Kolonia
V ul. Rynek i Stary Majdan
VI Turowiec i Wólka Putnowicka
VII Rozięcin

Czytaj więcej...

16Sie2017

Zbereze2aPonad 45 tys. osób odprawili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału w Zbereżu i Kryłowie poza czynnymi przejściami granicznymi.

Podczas Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa w Zbereżu, które trwały od 11 do 15 sierpnia br. funkcjonariusze odprawil ponad 43 tys. osób. W Kryłowie uroczystości odbywały się w dniu 13 sierpnia br. i tam odprawiono ponad 1600 osób.

Czytaj więcej...

11Sie2017

zberezeEuropejskie Dni Dobrosąsiedztwa 2017 Zbereże (PL) – Adamczuki (UA), 11-15 sierpnia 2017 r.

Celem przedsięwzięcia jest aktywizacja współpracy transgranicznej samorządów i mieszkańców terenów przygranicznych w budowaniu wzajemnego zaufania, promocja walorów przyrodniczo-turystycznych Polesia poprzez organizację aktywnych form wypoczynku oraz propagowanie miejscowości Zbereże i Adamczuki jako lokalizacji stałego drogowego przejścia granicznego.

11 sierpnia 2017 r. (piątek)

Zbereże – miejsce odprawy granicznej
godz. 11:00 – uroczyste otwarcie mostu i odprawy granicznej

Czytaj więcej...

11Sie2017

6Teren Stadniny Koni Janów Podlaski jest już gotowy na rozpoczynające się jutro Święto Konia Arabskiego, jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Na potrzeby wydarzenia zbudowana została pełna infrastruktura zewnętrzna, a przestrzeń hali pokazowej należącej do janowskiej stadniny została zaaranżowana na potrzeby aukcji. Na terenie zewnętrznym przy placu Czempionatowym przygotowana została trybuna dla publiczności na 1500 miejsc, stanęły tu też namioty dla gości VIP i gości honorowych, kasy oraz punkt akredytacji mediów. Na terenie stadniny powstała też przestrzeń dla około 50 stoisk na kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich oraz produktów regionalnych.

Czytaj więcej...

11Sie2017

tomasz bylinaPolski haft, białoruskie tkactwo, ukraińskie koszule, litewskie kowalstwo, słowackie noże i węgierska ceramika – takie wyroby znajdziemy podczas tegorocznej edycji Jarmarku Jagiellońskiego (12-15 sierpnia). Na ulicach Starego Miasta w Lublinie ponad 250 twórców ludowych i wystawców zaprezentuje lokalne tradycje i wyjątkowe rzemiosła.


Jak co roku najliczniejszą grupą wystawców są twórcy z wielu regionów Polski. Wśród nich spotkamy między innymi Aldonę i Grzegorza Gacków, którzy od lat 80. zajmują się wyrobem stempli menniczych, medali, matryc do wybijania monet oraz wyrobem ozdób. Obydwoje są certyfikowanymi twórcami rękodzieła, należą do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów.

Czytaj więcej...

07Sie2017

tomasz bylinaTematem tegorocznej edycji Jarmarku jest pisankarstwo. Do udziału w festiwalu zaproszeni zostali twórcy, dla których ozdabianie jaj nie stanowi tajemnicy. Zobaczymy pełen wachlarz technik (m.in. metodę batikową, oklejankę, metodę rytowniczą) i wzornictwo z różnych regionów Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Jarmark Jagielloński 12-15 sierpnia 2017 realizowany jest w ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin – „Urodziny Miasta”. W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim.

Czytaj więcej...

04Sie2017

popieramy manifestGmina Chełm jako jedna z siedemdziesięciu gmin w Polsce poparła Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom. Obligując się tym samym do stworzenia tzw. „pszczelich stołówek”, czyli obszarów gdzie nie zabraknie nektarodajnych roślin (nasadzenia na terenach zielonych należących do gminy, np. już się odbyły nasadzenia ponad 1000 lip, są planowane dalsze) oraz upowszechniana informacji pośród mieszkańców (nie tylko rolników) o potrzebie ochrony pszczół.

Czytaj więcej...

04Sie2017

maratony kresowe2017 2830 lipca w Janowie odbył się Maraton Kresowy "O Niedźwiedzi Pazur". Akurat w gminie Chełm przypadł jubileuszowy setny Maraton, który okazał się bardzo udanym, sportowych wydarzeniem. Maraton w Janowie to jeden z najbardziej spektakularnych pod względem przewyższeń i trudności trasy etap w całym cyklu. Twórcy trasy jak zwykle nie zawiedli. Wiesław Wójtowicz i Wiesław Kociuba, wójt gminy Chełm wykorzystali wszystkie ciekawostki i atrakcje, jakie oferuje ten region. Impreza startowała podobnie jak w ubiegłym roku z wzniesienia przy świetlicy w Janowie, z którego widać panoramę Janowa i okolic. Do mety prowadził kilkusetmetrowy, wymagający podjazd. Dla zawodników taki finisz był dodatkowym wyzwaniem, a dla zgromadzonej licznie publiczności stanowiło to dodatkową atrakcję.

Czytaj więcej...

03Sie2017

IMG 20170728 11111728 lipca Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie we współpracy z Agencją pracy Covebo zorganizowało giełdę pracy. Zainteresowani mogli porozmawiać z rekruterem mobilnym na temat ofert i warunków zatrudnienia oraz proponowanego wynagrodzeniem. Agencja poszukuje pracowników do pracy w Holandii w różnych branżach. Uczestnicy spotkania zadawali konkretne pytania, w trakcie można był wypełnić odpowiednie dokumenty w celu rejestracji kandydata.

 

W. Kasprzak

MCK OHP Krasnystaw

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama