-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

run 2267332 960 720 Sprawność fizyczna jest właściwością bardzo złożoną. Zależy od płci, wieku, stanu zdrowia, budowy ciała, trybu życia, siły woli i wielu innych czynników. Jej poziom w dużym stopniu warunkuje wydajność nauki i pracy, samopoczucie, wiarę we własne siły, motywację, czy też po prostu dobry nastrój. Każdy człowiek ma inną sprawność. Zmienia się ona z czasem, miejscem, pracą, treningiem sportowym, sytuacją. Jest wynikiem codziennej aktywności i indywidualnych możliwości.
Efektem fizycznego treningu jest rozwój sprawności ruchowej i fizycznej, a głównym celem dobre zdrowie. Uzyskane w ten sposób osiągnięcia rozwijają zdolność angażowania się w codzienne zadania z adekwatną energią oraz satysfakcjonujące uczestnictwo w wybranych dyscyplinach. Należy podkreślić, że sprawność fizyczna jest ważna jako element zdrowia i bezpieczeństwa oraz warunek ogólnego pozytywnego funkcjonowania człowieka.
Aktywność fizyczna, której jednym ze szczególnych rodzajów są sztuki walki wpływa na rozwój budowy ciała i wydolność fizyczną, ale również wzmacnia układ nerwowy oraz zwiększa zdolność do pracy umysłowej. Ćwiczenia i trening sztuk walki powodują lepsze znoszenie stanów napięć nerwowych i sytuacji stresowych, przywracając równowagę organizmu. To także trening samoobrony zaspokajający jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, a mianowicie – potrzebę bezpieczeństwa.
Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w 5-dniowych w niepowtarzalnych warsztatach Crav Maga pod okiem profesjonalnego instruktora zapraszamy do kontaktu z pracownikiem Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Chełmie (ul. Lwowska 51, p. 416) lub pod numerem tel. 82564 24-43 oraz Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie (ul . Sobieskiego 5, p. 308) tel. 82 576-15-81. Po zebraniu grupy warsztaty odbędą się w pierwszym tygodniu ferii , czyli w dniach 29.01.-03.03.2018 roku w Krasnymstawie. Koszt uczestnictwa to ok. 100 zł.

Karolina Lalka-Sobczuk
Weronika Kasprzak

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama