-16°C
Poniedziałek 19 Lutego 2018
Imieniny: Arnold, Józef, Konrada

dziadkowie w CLA Autosan, CLA. Jakaś dziewczynka ze skrzypcami jedzie sobie z babcią pewnie na lekcję muzyki. Ślicznie tak wyglądają, o czymś sobie gadają, plotkują. Rozczuliłam się i zapragnęłam tak samo…

Czemu ludzie nie umierają wszyscy razem? Na pstryk. Tak na przykład co 80 lat – gaśnie światło i myk – nowy sort zaludnia świat. A stary wraz z nami znika i nikt po nikim nie płacze.
I nie tęskni.


Albo inaczej. Tak raz na rok, w święta Bożego Narodzenia zwierzęta naprawdę mówią ludzkim głosem. I moje koty ochrzaniają mnie, że je miętolę i zaczepiam, gdy tego nie chcą, a ja oba za to, że roznoszą bałaganiarze żwir po całym domu.
I w te same świąteczne dni przychodziliby do nas ci, którzy odeszli. Na te chociaż trzy dni. I gadalibyśmy wtedy do rana i opowiadali co u nas, co u nich. Ja spytałabym babcię, czy jej puszczają tam „Stawkę” i „997”, bo lubiła. I czy tam też pochrapuje przed niebiańskim telewizorem. I czy im Bóg już wymienił na płaskie czy wciąż na starych oglądają.
Dziadziusiowi bym powiedziała, że nie ma mi kto studzić cierpliwie herbaty łyżeczką i kroić kanapek w te małe trójkąciki, żebym zjadła cokolwiek. Bo nikt tak pięknie jak On nie potrafi ich kroić.
I że wciąż jest sklep „U Kulisza”, gdzie kupował mi pierścienie z Pszczółką Mają. Zmienił się sprzedawca na syna gburka, ale jest ta przepastna jaskinia, skąd wyciąga skarby i pewnie wciąż straszy dziewczynki.
I naściskałabym się z nimi, natuliła, nażaliła na świat. I czekała potem rok, aż znów przyjdą na te trzy dni ciepła w zimne święta.

Dziadziusiu i Babciu, przyjdziecie do mnie czasem we śnie, proszę. Na chwilkę choć…

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama