27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

keyboard 254582 960 720 Na polskim rynku brakuje 50 tysięcy programistów, a w samym Lublinie ciągle pojawiają się oferty pracy w branży IT. W odpowiedzi powstają specjalne kursy przygotowujące do zawodu przyszłości. Najbliższy, organizowany przez Software Development Academy, odbędzie się 2 grudnia br. Co więcej, na udział w takim kursie można otrzymać dofinansowanie rządowe.

Według specjalistów związanych z branżą, liczba wolnych miejsc pracy w sektorze IT stale będzie się zwiększać. Oznacza to, że osoby, które posiadają umiejętności potrzebne do pracy w IT, będą miały szansę bardzo szybko znaleźć zatrudnienie, ze średnią pensją około 5 000 zł i innymi, dodatkowymi benefitami, takimi jak elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej i gwarancją zatrudnienia na długie lata.
Od 2006 roku władze Lublina zainwestowały ponad 2 miliardów złotych w rozwój miasta. Strategia rozwoju miasta Lublin z 2011 roku zakłada wspieranie między innymi branży IT w postaci konkretnych inicjatyw, m. in. Projektu „Lubelska Wyżyna IT”, co sprawiło, że obecnie to miasto jako ośrodek IT jest liderem w Polsce Wschodniej, a firmy działające na Lubelszczyźnie stale poszukują nowych informatyków.1 Niskie koszty utrzymania się w mieście w połączeniu z możliwością pracy zdalnej dla klientów z całego świata przyciągają coraz więcej osób do tej branży, a możliwość ekspansji na Europę Wschodnią może być czynnikiem przyciągającym wiele firm, jak wskazuje raport PwC2.


Jak wejść do świata IT?
Przebranżowienie wymaga motywacji i samodyscypliny. Warto poznać podstawy programowania, języki, trendy oraz wymagania pracodawców wobec specjalistów IT. Można to zrobić samemu, ale warto również skorzystać z pomocy bootcampu programistycznego, takiego jak Software Development Academy, prowadzącego kursy programowania od podstaw w najbardziej perspektywicznych językach i technologiach. Najbliższy kurs w Lublinie rozpocznie się 2 grudnia br. (kursy Java od podstaw). Spotkanie informacyjne na temat kursu odbędzie się 16 listopada br. o godz. 18:30 w Business Link, przy ulicy Lipowej 4a. Będzie można uzyskać tam niezbędne informacje oraz dostać odpowiedzi na nurtujące pytania. Na spotkanie trzeba się wcześniej zarejestrować.


Niektórzy decydują się na rozpoczęcie swojej przygody z branżą IT jako tester oprogramowania, który zapewnia atrakcyjne wynagrodzenie i perspektywę rozwoju, także w kierunku stanowiska developera.


„Moje dotychczasowe obowiązki nie były moimi wymarzonymi i w internecie znalazłem informację o spotkaniu organizacyjnym SDA. Z racji, że od lat ciekawiła mnie branża IT, nie zastanawiałem się długo i już po spotkaniu informacyjnym podjąłem decyzję o wzięciu udziału w tym przedsięwzięciu. Na szczęście już po dwóch miesiącach trwania kursu udało mi się znaleźć pracę jako tester oprogramowania” – mówi Jakub, uczestnik jednego z kursów.
SDA oferuje zajęcia praktyczne z doświadczonymi programistami oraz opiekę ekspertów HR
w zakresie znalezienia zatrudnienia w trakcie kursu i po jego ukończeniu. Z uwagi na to, że każde przedsiębiorstwo funkcjonujące w tej branży ma swoją specyfikę i zupełnie inne oczekiwania, wsparcie oferowane przez specjalistów SDA może być naprawdę przydatne – od poprawy CV, przez pomoc
w dostosowaniu profilu na LinkedIn, a kończąc na przeprowadzeniu symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.
W rezultacie aż 81% osób znajduje zatrudnienie w branży IT do 3 miesięcy po zakończeniu kursu.
„Należymy do Oracle Workforce Development Program. Czyni nas to partnerem firmy Oracle, właściciela platformy Java. Dzięki temu osoby, które ukończą nasz kurs od podstaw zyskają możliwość nabycia międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego znajomość środowiska Java. Wzbogaci to ich kompetencje na rynku pracy i podkreśli nabyte umiejętności” – wskazuje Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy.
Każdy uczestnik, który jest zainteresowany podjęciem kursu, ale jeszcze nie jest pewien, czy programowanie jest dla niego, może nabyć od organizatora tzw. „prework”, czyli materiały przygotowujące do zajęć. Po ich przyswojeniu, pozostaje już tylko zapisać się na kurs.


Wystarczy inwestycja w siebie
Kursy organizowane przez Software Development Academy są płatne, a organizatorzy oferują różne formy płatności. Między innymi można skorzystać z programu „Inwestuj w rozwój”, który jest formą dofinansowania dla Polek i Polaków wszelkiego rodzaju szkoleń, kursów i innych zajęć mających podnieść ich kwalifikacje zawodowe lub pomóc nabyć nowe umiejętności. Pożyczka nie jest oprocentowana i może ubiegać się o nią każdy, kto chciałby wziąć udział w płatnym kursie, niezależnie od statusu zatrudnienia czy miejsca zamieszkania. Istnieje także możliwość umorzenia aż do 25% kwoty pożyczki, jeśli zostaną spełnione określone wytyczne zawarte
w regulaminie projektu.
Więcej informacji o obecnie trwających kursach znajduje się na stronie Software Development Academy: www.sdacademy.pl.


***
O Software Development Academy
Software Development Academy to wiodąca akademia programowania w Polsce, organizująca kursy w kilkunastu oddziałach w kraju. Do końca 2017 roku SDA wprowadzi na rynek IT ponad 1000 absolwentów. Kursy są prowadzone przez doświadczonych trenerów, praktyków w branży. Uczestnicy zajęć są objęci programem Absolvent Success Program, dzięki któremu uzyskują stałe i kompleksowe wsparcie w wejściu na rynek pracy IT. Po ukończeniu kursu 81% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy.

 

1. http://wyborcza.pl/1,76842,19087780,lublin-chce-sie-odmlodzic-dzieki-branzy-it.html
2. http://strategia2020.lublin.eu/wp-content/uploads/2014/08/Raporty-na-temat-wielkich-miast-Polski-Lublin.pdf

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama