27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

otk graf Wzorem lat ubiegłych, Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie Filia w Chełmie, organizuje Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Obecna, 9 edycja, odbędzie się pod hasłem „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”. Podejmowane działania mają zachęcić do kreatywnego działania na korzyść społeczności lokalnej w zakresie budowania karier zawodowych. Inicjatywę objęli patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Minister Edukacji Narodowej. Inicjatorem i koordynatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

W dniach 16 – 20 października br. doradcy zawodowi Filii w Chełmie WUP w Lublinie kierują swe działania do wszystkich potrzebujących profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów, studentów, jak i osób dorosłych pracujących. Spełnia tym samym założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego. Doradcy zawodowi mają pełnić rolę wspierającą i konsultacyjną.
W ramach OTK, Filia WUP w Chełmie, dedykuje swe działania szerokiej grupie odbiorców. Do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy szkół policealnych skierowane będą zajęcia pt. „W stronę rynku pracy”, „Pewnym krokiem do kariery” oraz spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej i Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Doradcom zawodowym szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Chełma oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej zaproponowaliśmy „Warsztaty wiedzy o rynku pracy” dotyczące m.in. sytuacji ludzi młodych na rynku pracy, nawiązanego Partnerstwa lokalnego na rzecz promocji mobilności zawodowej na lokalnym rynku pracy oraz oferty OHP dla młodych ludzi zagubionych na rynku pracy. Ponadto zaprosiliśmy na warsztaty pracowników socjalnych, aby wesprzeć ich w pracy z osobami z grup defaworyzowanych, wykluczonymi
i zagrożonymi wykluczeniem społecznym i oddaleniem od rynku pracy.
Szczegółowy informacji na temat tegorocznego 9 OTK, udzielają doradcy zawodowi Filii w Chełmie WUP w Lublinie, Plac Niepodległości 1, pokój nr 2.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama