13°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

hand 1209591 960 720 Podczas poszukiwania pracy ze wszystkich stron dociera do nas słowo: kompetencje. Ogólnie mówiąc kompetencja to zdolność wykonania czegoś przez człowieka. Kompetencja ujawnia się podczas wykonywania konkretnej działalności zawodowej i daje możliwość odczuwania satysfakcji z jej efektów. O istocie kompetencji zawodowych stanowią osobowość i odpowiednie kwalifikacje. Kwalifikacje uzyskuje się zazwyczaj przed podjęciem pracy i stanowią one o możliwości jej wykonywania. Kwalifikacje to punkt wyjścia w dążeniu i w dochodzeniu do kompetencji zawodowych. 

Obecnie pracodawcy oczekują coraz wyższych kwalifikacji zawodowych oraz zaangażowania pracowników. Słysząc o kwalifikacjach zawodowych, myślimy najczęściej o wiedzy i doświadczeniu potrzebnych nam do wykonywania pracy, czyli o tzw. kwalifikacjach twardych. Często zapominamy, że niemniej ważne i pożądane są kompetencje miękkie związane z umiejętnościami osobistymi oraz interpersonalnymi. Aby być dobrym pracownikiem musimy sprawnie zarządzać sobą i swoją pracą oraz swobodnie i komunikować się z innymi ludźmi. Osoby chcące usprawnić swoją komunikację, dowiedzieć się więcej o sobie i nauczyć czytać sygnały, które wysyła nasze ciało Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Chełmie serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie „Mowa ciała”. Zapisy w siedzibie OSZ ul. Lwowska 51 p. 416 oraz pod numerem tel. 82 565 56 46, 82564 24 43

Karolina Lalka-Sobczuk
OSZ OHP w Chełmie

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama