27°C
Wtorek 14 Sierpnia 2018
Imieniny: Alfred, Euzebiusz
28sierpnia2017

make me 2017 Arunas Sukarevicius etc. etc. Naiwne krzeslo Naive chair 1Produkty codziennego użytku, które mają poprawić jakość naszego życia, eksperymenty, których celem jest zwrócenie uwagi na istotne problemy społeczne oraz kunszt rzemieślniczy. To trzy kategorie, w które wpisuje się 19 finałowych projektów tegorocznej edycji make me!. Wyłonione spośród 178 prac z całego świata, zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej na Łódź Design Festival. Najnowsze rozwiązania pokazują, że odpowiedzialność za środowisko zaczyna się już na etapie myślenia o produkcie. Współczesne projektowanie ma być świadome i rozważne. Czy takie właśnie jest?

Czytaj więcej: Design świadomy i rozważny. Inwestycja w przyszłość?

26lutego2017

pinterest copyModa na motywy naturalne w wystroju wnętrz powraca jak bumerang. Oczywiście jak w każdej modzie kolejne odsłony są liftingowane i ubierane od nowa. Kto z nas nie pamięta wszechobecnych fototapet z widokiem lasu jesienią, sielankowym krajobrazem lub wodospadem? 

Trzeba przyznać, że tym razem motywy roślinne uderzyły dość mocnym akcentem, który ma wiele twarzy. Co więcej... wyglądają świetnie!

Czytaj więcej: Elledesign: Egzotycznie

22kwietnia2017

home desTak jak w ubiorze, tak i we wnętrzach pewne rzeczy po prostu nie wychodzą z mody. Zmienia się natężenie i poszczególne elementy, ale styl pozostaje.

Jak bumerang powraca do wnętrz klasyczne połączenie czerni i bieli. Przez jakiś czas gościło głównie w łazienkach i nieśmiertelnej szachownicy, (którą tak na marginesie uwielbiam w różnych konfiguracjach :) ) w przedpokojach, holach czy kuchniach. Od pewnego czasu jednak znów coraz chętniej wykorzystujemy je w salonach czy sypialniach.
Black&white zdecydowanie najczęściej spotkamy we wnętrzach prostych, wręcz minimalistycznych, gdzie często zadajemy sobie pytanie - Serio? Ktoś tu mieszka?

Czytaj więcej: Elledesign: Black&white

23lutego2017

lampyPrzeglądając aktualne trendy zarówno wystroju jak i wyposażenia wnętrz nie można przeoczyć miedzi. Materiał choć znany przecież od setek lat zyskał w ostatnim czasie nowe życie.
Miedziane dodatki spotkamy zarówno w nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrzach, jak też w tych cieplejszych, stylizowanych na poprzednie epoki. Lubią je także wnętrza eklektyczne.

Czytaj więcej: Elledesign: Miedziane inspiracje

03marca2017

BinekPlanując przestrzeń mieszkalną musimy wziąć pod uwagę wszystkich mieszkańców. Tak, również tych futrzastych, pierzastych czy pokrytych łuską. Bywa, że przy niewielkiej przestrzeni staje się to prawdziwym wyzwaniem, jeśli chcemy, aby każdemu żyło się wygodnie.

Będąc na etapie wyboru pupila warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Miłośnicy psów, mieszkający w kawalerce pewnie nie zdecydują się na rybki „w zamian”, ale powinni rozważyć mniejsze rasy, aby w przyszłości oszczędzić sobie i dużemu psu uciążliwości mieszkania na małej przestrzeni. Kiedy nie ogranicza nas metraż naszego M i tak pozostaje nam do zaplanowania kilka rzeczy :)

Czytaj więcej: Elledesign: Zwierzęta w domu

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama