27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

wspolne 0118 wyostrzone 1 Wycieczka młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych do Sejmu oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Krwiodawcy w Sejmie - listopad 2017.
08 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie na zaproszenie Poseł na Sejm RP Pani Beaty Mazurek uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Główne jej cele to zwiedzanie Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wręczenie dyplomów honorowym dawcom krwi.
Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się wykładem w Sali Wszechnicy Sejmowej na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie mieli też okazję zasiąść w ławach galerii Sali Posiedzeń i obserwować odbywające się w tym czasie obrady. Poseł RP Beata Mazurek oprowadziła zwiedzających między innymi po Hallu Głównym Sejmu, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej. W tym historycznym miejscu pani Poseł RP wręczyła honorowym dawcom krwi: Adrianowi Mrozowi, Dawidowi Łątkowskiemu, Łukaszowi Muraszce, Jakubowi Osuchowskiemu, Krzysztofowi Szponarowi, Bartoszowi Dyciowi, Rafałowi Grabarczukowi, Pawłowi Hulkiewiczowi, Rafałowi Serafinowi, Adrianowi Giergielowi, Kamilowi Litwinowi, Adamowi Połajdowiczowi, Kamilowi Kudrzyckiemu, Jakubowi Szotowi, Mateuszowi Kasprzakowi, Emilowi Abramkowi, Łukaszowi Bochniakowi dyplomy za udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”, w którym oddali 128 litrów 400 ml krwi.


Uczestnicy wycieczki zwiedzali także Salę Kolumnową, do której prowadzą dwuskrzydłowe szklane drzwi z ozdobnymi kutymi kratami. Następnie w towarzystwie przewodnika udali się Korytarzem Marszałkowskim do Kaplicy sejmowej p.w.Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła, w której znajduje się fotel papieża Jana Pawła II wykorzystany w czasie wizyty Ojca Świętego w Sejmie w 1999r.


Przechadzając się sejmowymi korytarzami uczniowie mieli możliwość spotkania wielu znanych polityków i dziennikarzy.
Zwiedzanie Sejmu uwiecznione zostało na wspólnym zdjęciu Poseł RP Beaty Mazurek z młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych.
Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Poseł RP Beaty Mazurek wizyta w Sejmie RP stała się doskonałą i niepowtarzalną lekcją parlamentaryzmu, historii i patriotyzmu.


Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Wielkie wrażenie zrobiła na zwiedzających mnogość eksponatów i forma w jakiej prezentowano pamiątki z tego narodowego zrywu.
Organizatorzy wyjazdu Mariusz Śliwa – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Lucyna Sidoruk – doradca zawodowy, Michał Bochen - psycholog szkolny oraz młodzież, wyrażają serdeczne podziękowania Poseł RP Beacie Mazurek za pomoc w organizacji wycieczki do Sejmu oraz serdeczne przyjęcie.

 

sejm2 sejm1 sejm4

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama