27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

KONFE Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie już po raz trzeci organizuje konferencję z cyklu „Skuteczne Nauczanie”. Tym razem moduł dotyczyć ma bezpieczeństwa w sieci. To aktualnie ważny temat ze względu na prowadzoną politykę oświatową państwa w roku szkolnym 2017/18: „Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”. Konferencja skierowana jest do dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz nauczycieli wszystkich specjalności. Spotkanie umożliwi szerokie omówienie zagadnień związanych z wdrażaniem nowych wytycznych MEN w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego w szkole. Prowadzący poruszą tematykę zagrożeń i ryzykownych zachowań podejmowanych w czasie korzystania z internetu oraz wskażą pozytywne treści online dla dzieci i młodzieży. Prelegenci to znane osobistości ze świata edukacji medialnej. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Super Tydzień Chełmski oraz Radio Bon Ton.

 

Program konferencji:
11.30 – 12.00 Rejestracja uczestników
12.00 – 12.10 Otwarcie konferencji - Katarzyna Kalita - dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie
12.10 – 14.00 Szkoła epoki smartfona – przeciwdziałanie zagrożeniom cyfrowym. Nowe obowiązki wynikające z Prawa Oświatowego – wykład i dyskusja - Artur Krawczyk - sekretarz zarządu i dyrektor ds. projektów cyfrowych Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”
14.20 – 16.20 Fake news i cyberprzemoc. Praca edukacyjna w obszarze najważniejszych zagrożeń związanych z obecnością młodych w Internecie – Marcin Grudzień - trener, dziennikarz, redaktor, koordynator projektów w Fundacji Nowe Media
16.20 – 17.20 Koty, alpaki i koniec internetu? Internet i edukacja - dobre praktyki - Agnieszka Jarmuł - trenerka, animatorka, prezes Fundacji „5Medium”
17.20 – 17.30 Podsumowanie i zakończenie konferencji

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama