27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

fot 4 Chełmskie Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie zorganizowało dwudniowe szkolenie dla wolontariuszy.

Szkolenie odbyło się w dniach 18-19 października 2017 roku (środa i czwartek) w godzinach od 16.00-19.00 w budynku Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich przy ul. Reformackiej 13 w Chełmie. W szkoleniu uczestniczyło 78 osób. Byli to uczniowie chełmskich szkół, osoby pracujące i emeryci. Wszyscy zapoznali się z tematyką dotyczącą praw i obowiązków wolontariusza, zagadnieniami związanymi z opieką hospicyjną oraz psychologicznymi aspektami pracy wolontariusza. Wykładowcami byli: Anna Pasieczna (psycholog), Aneta Ufnal (pielęgniarka), dr Krystyna Szpak-Lipińska, Stanisława Gutalska.

- W szkoleniu uczestniczyło aż 78 osób. To dobry znak na przyszłość. Nie brakuje osób chcących bezinteresownie pomagać drugiemu człowiekowi. Pytania jakie zadawali uczestnicy szkolenia dla wolontariuszy świadczą o tym, że tematyka hospicyjna nie jest im obca. Jestem przekonany, że będą dobrymi i ofiarnymi wolontariuszami - mówił Tadeusz Boniecki, prezes naszego Hospicjum.

Uczestnicy bezpłatnego szkolenia otrzymali zaświadczenia o jego ukończeniu.

Działające przy Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego Chełmskie Centrum Wolontariatu, jest częścią projektu pt. „Młodość w starości” który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama