27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

PKP IC zdjęcie Więcej połączeń krajowych i międzynarodowych do Chełma - PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2017/2018 dla woj. lubelskiego.

Więcej połączeń z Chełma, nowe połączenie międzynarodowe do Kowla, powrót po 13 latach pociągów do Hrubieszowa oraz nowoczesny tabor do Terespola – tak w skrócie przedstawia się rozkład PKP Intercity 2017/2018 dla woj. lubelskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 10 grudnia br.

Nowe i powracające połączenia
PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z woj. lubelskiego nowości w rozkładzie jazdy 2017/2018. Od grudnia z Chełma do Gorzowa Wielkopolskiego pojedzie skład TLK Uznam. Dzięki temu mieszkańcy tej miejscowości zyskają możliwość lepszego dojazdu m.in. na Mazowsze i do Wielkopolski. Dodatkowo po 13 latach przerwy Hrubieszów zyska bezpośrednie krajowe połączenia. Pociąg IC Hetman pojedzie z Hrubieszowa aż do Jeleniej Góry, dzięki czemu pasażerowie zyskają możliwość dojazdu m.in. do Rzeszowa, Krakowa czy Wrocławia. Ponadto PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomi od grudnia drugą parę pociągów na trasie Chełm – Kowel. Oba połączenia będą skomunikowane z pociągami do stolicy. Liczba połączeń na trasie
z Lublina do Warszawy pozostanie bez zmian – do dyspozycji podróżnych będzie osiem pociągów. Natomiast pasażerowie z Chełma od grudnia skorzystają z trzech bezpośrednich składów do stolicy (TLK Uznam, TLK Ogiński i TLK Chełmianin).

 

Nowoczesnym taborem do Terespola
Od grudnia na trasie Warszawa – Terespol pasażerowie skorzystają z nowych i zmodernizowanych wagonów. Znajdą się one w zestawieniu składów IC Starzyński i IC Skaryna. Na ich pokładach do dyspozycji podróżnych będzie szereg udogodnień, takich jak np. wygodne fotele, gniazdka elektryczne czy klimatyzacja. Nowoczesny tabor jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Prace modernizacyjne na trasie do Lublina
Z uwagi na prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury nadal będzie obowiązywać zmieniona trasa z Lublina do Warszawy m.in. przez Parczew i Łuków. Natomiast za składy jadące z kierunku Krakowa i Wrocławia, od Radomia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, która zabierze podróżnych do Nałęczowa, Puław i Lublina.

 

Bilety w promocyjnych cenach
Pasażerowie, którzy kupią bilet z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Dzięki ofercie Wcześniej – Taniej, w zależności od terminu zakupu biletu, pasażer otrzyma rabat w wysokości 30, 20 lub 10% na przejazd. Bilety na połączenia PKP Intercity można kupić przez Internet na intercity.pl, za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator, a także w kasach lub biletomatach.

 

Informacja dla pasażerów o nowym rozkładzie
Więcej informacji na temat rozkładu oraz ofert PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl oraz dzwoniąc pod numer infolinii 703 200 200.

*opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto, usługę świadczy PKP Intercity S.A.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama