27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

Tytulowa 2 Medium Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza zapraszają na obchody dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. 

Z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki Muzeum Ziemi Chełmskiej przygotowało wystawę pt. Śladami Tadeusza Kościuszki po ziemi chełmskiej. 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki.Wystawa prezentuje eksponaty ze zbiorów własnych Muzeum, Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz kolekcji Grzegorza Zabłockiego i Jerzego Ryszczuka. Ekspozycję wzbogacą wydawnictwa poświęcone Kościuszce z zasobów Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Otwarcie odbędzie się 17 października o 10.30 w małej galerii na parterze budynku ChBP przy ul. Partyzantów 40, wystawę będzie można oglądać do 9 listopada.
O godzinie 11.00 ChBP zaprasza do sali widowiskowej, gdzie dr Paweł Kiernikowski wygłosi wykład pt. On ma pomnik ze wszystkiej ziemi polskiej. Związki Tadeusza Kościuszki z ziemią chełmską.
Zapraszamy, wstęp wolny.

 

Anna Małysz

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama