17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

szkola Niewiele jest na rynku edukacyjnym gier planszowych, które mogą angażować jednocześnie chociażby całą klasę. A w rzeczywistości szkolnej, ale też warsztatowej, gdzie w zajęciach bierze udział często kilkanaście lub kilkadziesiąt osób naraz, takie narzędzie może być bardzo przydatne. Takie kryterium spełnia gra ekonomiczna „Chłopska Szkoła Biznesu”. Może w nią grać jednocześnie od 12 do 30 osób.
Jest to narzędzie opracowane przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, a oparta jest na kanwie historii andrychowskich XVIII-wiecznych rzemieślników. CSB w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.
Doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Chełmie, z końcem września wzięli udział w szkoleniu z metodologii gry oraz możliwości jej wykorzystania. Warsztaty obejmowały część teoretyczną mówiącą o genezie i założeniach gry, a także praktyczną, gdzie uczestnicy szkolenia sami rozegrali grę i omówili wnioski.
OHP wyposażyło swoje ośrodki w grę, tak więc istnieje możliwość zwrócenia się o bezpłatne przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem CSB przez szkoły, jak też inne zainteresowane instytucje czy grupy osób. Istnieje możliwość rozegrania kilku wariantów gry więc można ją dostosować do różnych uczestników. Będzie niezwykle przydatna na lekcjach przedsiębiorczości , ale też warsztatach rozwojowych czy integracyjnych. Chętnych do skorzystania z takich zajęć zapraszamy do kontaktu z doradcami zawodowymi MCIZ OHP w Chełmie pod numerem telefonu 82 565 56 46.

Doradcy zawodowi
MCIZ OHP w Chełmie

 

szkola1

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama