0°C
Środa 24 Stycznia 2018
Imieniny: Felicja, Rafał, Francziszek

mac091 Sześciu funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej powróciło z misji w Macedonii, gdzie przez miesiąc wspierali macedońską policję w ochronie granicy.

Z funkcjonariuszami po ich powrocie spotkał się Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Jacek Szcząchor. Funkcjonariusze NOSG wchodzili w skład większej grupy, oddelegowanych do tego zadania funkcjonariuszy Straży Granicznej. O udzielenie wsparcia zwróciła się do Straży Granicznej strona macedońska.

Zgodnie z protokołem w sprawie wspólnej operacji Straży Granicznej z Policją Republiki Macedonii, 30 funkcjonariuszy SG wyposażonych w broń służbową z amunicją, podstawowe środki przymusu bezpośredniego i inny specjalistyczny przenośny sprzęt do ochrony granicy oraz pojazdy służbowe Straży Granicznej udało się do Macedonii na kolejną już misję wsparcia. W ramach misji funkcjonariusze SG wspierali macedońską policję w zadaniach związanych z: rejestracją wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej, badaniem autentyczności dokumentów i zapobieganiem nielegalnemu przekroczeniu granicy poza przejściami granicznymi.

 

ppor. SG Dariusz SIENICKI

Rzecznik Prasowy Komendanta

Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

 

mac092 mac094

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama