17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

zamek Stowarzyszenie WeRwA opracowało terminarz wycieczek na Ukrainę w drugim półroczu 2017. Wśród wyjazdów są zarówno takie, które już były i cieszyły się wielkim powodzeniem, jak również nowości. Wycieczki WeRwY mimo niższych cen mają znakomitą opinię.
Na początek będą dwa tradycyjne wyjazdy do Lwowa: dwudniowy w dniach 29-30 lipca (290zł) i jednodniowy 12 sierpnia (140). Podczas obu wycieczek uczestnicy zobaczą najważniejsze zabytki Lwowa oraz odwiedzą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Będzie także czas wolny na starówce oraz czas na zakupy w supermarkecie. W cenie najbliższej, dwudniowej wycieczki są dwa obiady i śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota oraz ubezpieczenie.
W dniach 19-23 sierpnia będzie można zwiedzić znane z sienkiewiczowskich powieści Kresy. Na trasie znajdą się m. in. Chocim, Zbaraż, Krzemieniec, Kamieniec Podolski, Wiśniowiec, Trembowla, Czerniowce, Kołomyja, Stanisławów i niezapomniany rejs po Dniestrze.
W dniach 9-11 września uczestnicy wyjadą do Kijowa. Wycieczka przebiegnie w dwóch wariantach - drugiego dnia część uczestników pojedzie do Prypeci i Czarnobyla, a pozostali będą zwiedzać miasto złotych kopuł, czyli Kijów. Trzeciego dnia wszyscy zobaczą największy turystyczny hit Ukrainy ostatnich miesięcy jakim jest Meżyhiria, czyli była rezydencja prezydenta Janukowycza.
W dniach 22-24 września oraz 7-8 października odbędą się wyjazdy pod hasłem "Lwów inaczej". Będą to trochę inne wycieczki od tych tradycyjnych - uczestnicy poznają m. in. podziemny Lwów, a część zwiedzania odbędzie się nocą. Również w programie nastąpią pewne zmiany, choć oczywiście pozostanie w nich lwowska starówka. Dodatkowo uczestnicy odwiedzą królewską Żółkiew, a podczas wrześniowej wycieczki również Drohobycz, Truskawiec i Stryj. Ostatnim wyjazdem będzie "Zimowy Lwów" w dniach 9-10 grudnia.
Więcej informacji o wycieczkach jest dostępnych na Facebooku (należy wpisać Chełmski Klub Podróżników lub Stowarzyszenie WeRwA) lub pod numerem telefonu 502 342 117. Ilość miejsc jest ograniczona, a o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy prowadzi sklep Metro przy ul. Pijarskiej 5 lub można dokonać tego przez internet. Do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Organizatorzy zapraszają na wycieczki, tym bardziej, że ceny usług turystycznych w tym kraju niestety bardzo szybko rosną.

 

Grzegorz Gorczyca

 

 

 

Komentarze  

0 #1 Romuald 2017-07-23 10:04
Czernobyl to mamy u nas właanie wieje leciutki wiaterek od spalarni śmieci tak zwanej cementowni. Proponuje niedzielną wycieczke pod zakłaład drodzy Chełmianie jeśli nie wiecie o czym piszę pizdrawiam i życzę udanego weekend
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama