27°C
Wtorek 14 Sierpnia 2018
Imieniny: Alfred, Euzebiusz

kam2 Tego jeszcze nie było – 2 dni, 5 koncertów, 8 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy a nawet wycieczka uliczkami śródmieścia – w sobotę i niedzielę (1-2 lipca 2017) Chełm opanowały zjednoczone siły artystów wszelkiej maści w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka i Ty.

Można było słuchać, oglądać, dotykać, podpatrywać a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami, a przede wszystkim zobaczyć co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci. Nie było czasu na nudę, bo wernisaż gonił wernisaż – przeważali fotograficy, którzy w kolejnych odsłonach dosłownie bombardowali widzów różnorodnością tematyki, technik wykonania i ekspozycji. Fotografie wisiały na latarniach, rusztowaniach, drążkach, rurkach i stelażach. Była też camera obscura w wersji XXXXXL więc każdy mógł wejść do aparatu otworkowego i poznać sposób jego działania, a potem, już z miniaturką, ruszyć w miasto i wykonać własne i niepowtarzalne foto. Na tym jednak nie koniec – był pokazy filmowego make-up'u i street artu, kawiarenka z szarlotką, wystawa grafiki w autosanie sprzed lat. A na tych wszystkich, którzy na pl. Łuczkowskiego, zobaczyli wszystko, co było do zobaczenia i usłyszeli wszystko, co było do usłyszenia, czekała wycieczka po Chełmie śladem starych kin – spacer, a w zasadzie podróż chełmskimi ulicami i zaułkami z historią pod rękę. Każdy dzień kończyła solidna dawka klimatycznej muzyki.

 

W Niezłej Sztuce udział wzięli:

Maria Czerniakiewicz charakteryzacja filmowa
Przemek Świechowski fotografia
Maciej Kołodziej fotografia
Marta Marcyniuk fotografia
Grupa Fototechnik: Krzysztof Bąkowski, Justyna Dąbrowska, Łukasz Dobrowolski, Marek Filiks, Aleksandra Góreczna, Andrzej Tołysz, Sebastian Wlizło, Zdzisław Zalewski fotografia
Paulina Ciesielska szarlotka i prasówka
Anna Krywko fotografia
Grzegorz Zupan fotografia
Grzegorz Chwesiuk fotografia
Dominika Marek fotografia
Piotr Stelmaszczuk seans kina niemego
In memoriam - Tadeusz Ścibior fotografia
Ania Dąbrowska grafika
Wojtek Zakrzewski wycieczka śladami chełmskich kin
Ewa Jarmuszyńska malarstwo
Andrzej Dąbrowski (B.O.A.T.S.) muzyka
Eddie/hAi muzyka
Klaus Trzaska Band muzyka
Mariusz i Katarzyna Klimczak, Mateusz Poterewicz muzyka
Barbara i Agnieszka Derlak muzyka

 

WZ

 

 

 

 

Komentarze  

#1 chelmski 2017-07-18 15:18
:lol: :lol: Więcej takich inicjatyw. To promocja Chełma i Chełmian. A Kolory Muzyki za 300 tysięcy złotych, które trafią do obcych wykonawców to już co innego
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama