20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

foton Festival „Le Strade Della Musica” – Włochy 

Foton zdobył II miejsce (srebrne podium), czek na 500 Euro oraz wywalczył nominację na festiwal w Chorwacji i Hiszpanii w 2018 roku.
Formacja Tańca Nowoczesnego „Foton” działająca w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie pod kierunkiem Joanny Wilkołaskiej tuż po zakończeniu roku szkolnego wyruszyła do Włoch na Międzynarodowy Festiwal „Le Strade Della Musica” (24.06-3.07.2017r).
Zakwaterowanie w przepięknym kurorcie turystycznym Nettuno, bardzo blisko morza. Najwięcej emocji budził oczywiście festiwal, eliminacje i rywalizacja, a później przygotowania do Gali Finałowej i oczekiwanie na ogłoszenie wyników. Warsztaty ze znakomity choreografami z Włoch, dyskoteki i imprezy integracyjne.
Napięty program festiwalu pozwolił jednak na chwilę oddechu. Oprócz plażowania i kąpieli w morzu zwiedziliśmy Rzym: Coloseum, Forum Romanum, Piazza Venzia, Fontanna Di Trevi, Pantheon, Watykan z Bazyliką Św. Piotra. W parku wodnym Zoomarine szaleństwa na licznych atrakcjach oraz podziwianie skoków i popisów akrobatycznych delfinów. W parku rozrywki „Cinecitta World” odbył się koncert Top Art. Festiwal. A po koncercie rozrywka i dalsze szaleństwa na zjeżdżalniach.
W drodze powrotnej Fotoniacy zwiedzili Wenecję i jej przepiękne zabytki. Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się ona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Bywa też określana najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym Włoch.
Wyjazd na ten prestiżowy festiwal był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta, za które tancerze formacji Foton i rodzice bardzo dziękują.

foton1

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama