20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

policja Każdy mieszkaniec naszego powiatu będzie dobrze znał i częściej widział w rejonie zamieszkania swojego dzielnicowego. Znaczącym ułatwieniem w kontaktach jest wdrożenie aplikacji mobilnej Moja Komenda. Szybko znajdziemy tam informacje umożliwiające odnalezienie naszego dzielnicowego oraz najbliższej jednostki Policji. Chełmscy dzielnicowi rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki zawierające dane kontaktowe oraz opis aplikacji Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie rozdają w podległych im rejonach służbowych ulotki przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W każdej z nich zawarte są dane kontaktowe do dzielnicowego (imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail). Ulotka ta zawiera również opis Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda". Dzięki tej bezpłatnej aplikacji każdy może szybko znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze, pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rejon. Dzielnicowych możemy wyszukać też po imieniu i nazwisku. Aby nawiązać konta takt z danym funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda" dostępna jest na telefony z Android i iOS. Zawiera ona również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów Policji w Polsce. Usługa ta jest bezpłatna.
Policjanci zachęcają również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala na przekazywanie informacji o zagrożeniach występujących w okolicy. Z tej interaktywnej mapy może skorzystać każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.chelm.lubelska.policja.gov.pl. Zgłoszenia te są anonimowe, a każda informacja, która pojawi się na mapie jest zawsze weryfikowana.

 

Oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie
podkom. Ewa Czyż

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama