8°C
Piątek 27 Kwietnia 2018
Imieniny: Ludwik, Piotr

Czarnobyl 1a 1 Stowarzyszenie WeRwA i Chełmska Biblioteka Publiczna zapraszają na 45. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w piątek 28 kwietnia o godz. 18:00 w sali widowiskowej ChBP przy ul. Partyzantów. Będzie to ostatnie spotkanie ChKP przed wiosenno-letnią przerwą.
Spotkanie będzie poświęcone tragicznemu wydarzeniu jakim była awaria reaktora nuklearnego w Czarnobylu. Rozpocznie się 31 lat, 2 dni, 16 godzin, 35 minut i 40 sekund po pierwszym wybuchu. Jak obecnie wygląda czarnobylska zona przedstawią Andrzej Bielecki, Marek Dąbrowski i grupa chełmian, która była tam przed rokiem. Działania ówczesnych władz polegające m. in. na bardzo "oszczędnym" informowaniu o tej tragedii przedstawi Anna Pietuch z ChBP. Będzie to znakomita lekcja historii dla młodszych i jednocześnie przypomnienie tych czasów dla starszych.
Wstęp jest oczywiście wolny, a organizatorzy wśród publiczności rozlosują oryginalne upominki z tamtych czasów. Zapraszamy!


Grzegorz Gorczyca

 

Zdjęcia: Andrzej Bielecki

 

Czarnobyl 9 Czarnobyl 32

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama