15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

wronski Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie! Gościem będzie Marcin Wroński, autor popularnych retro kryminałów z komisarzem Zygą Maciejewskim w roli głównej. Akcja najnowszej, dziewiątej i zarazem ostatniej powieści tego cyklu – „Czasu Herkulesów” – rozgrywa się w przedwojennym, wielokulturowym, pełnym tajemnic Chełmie! Marcin Wroński w „Czasie Herkulesów” tworzy wspaniały i porywający obraz wielokulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci!

Na spotkanie z pisarzem, podczas którego będzie można poznać genezę powieści, zakupić „Czas Herkulesów” w specjalnej cenie, porozmawiać z Marcinem Wrońskim i otrzymać autograf, zapraszamy do sali widowiskowej ChBP, przy ulicy Partyzantów 40 we wtorek, 25 kwietnia br. o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!


Marcin Wroński - pisarz i redaktor, ukończył studia na KUL, a jego pierwsze próby literackie miały miejsce już w połowie lat 80. W latach 90. był związany z nurtem trzeciego obiegu, w tym czasie napisał i wydał debiutancki zbiór opowiadań „Udo Pani Nocy” (1992) oraz powieść „Obsesyjny motyw babiego lata” (1994), „mikropowieść pijacko-przygodową”, do której ilustracje wykonał Marcin Prus. Jako dziennikarz i felietonista współpracował z lubelskim Radiem TOP i Radiem Lublin, tworzył też skecze i piosenki dla prowadzonego przez siebie kabaretu pod nazwą Osoby o Nieustalonej Tożsamości.
Autor cyklu kryminałów o komisarzu Zydze Maciejewskim, a także znakomicie przyjętej powieści „Officium Secretum. Pies pański” jest laureatem wielu nagród: Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za powieść „Pogrom w przyszły wtorek” (2014), Nagrody Artystycznej Miasta Lublin, Kryminalnej Piła dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej w roku 2013 za „Pogrom w przyszły wtorek” (2014), Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników za „Skrzydlatą trumnę” (2014), Medalu Prezydenta Miasta Lublina (2012) oraz honorowego tytułu Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej) w 2009 roku. Siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru w latach 2008-2015, nominowany do honorowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego (2015) oraz Paszportu Polityki za „Kino Venus” (2008) i „Skrzydlatą trumnę” (2012).

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama