-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

Zoli MRU 56 of 141 Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na 43. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników, które rozpocznie się w piątek 24 marca o godz. 19:00 w Decaffencji. Gościem będzie Damian Szczepański, który opowie i pokaże egzotyczny Mauritius.
Mauritius to maleńki kraj leżący na Oceanie Indyjskim. To nie tylko tropikalny raj znany z reklam biur podróży, ale również niesamowita mozaika kulturowa i religijna. Stoją tam obok siebie hinduskie świątynie, chińskie sklepy i katolickie kościoły. Mark Twain napisał o wyspie: "Najpierw powstał Mauritius, a później Bóg na jego podobieństwo stworzył raj." Podczas spotkania uczestnicy poznają sekrety lokalnej diety, która zapewnia długowieczność , usłyszą o sympatycznym ptaku Dodo i dowiedzą się jaka jest recepta na szczęście według Kreoli, najbardziej rozrywkowych mieszkańców wyspy.
Damian Szczepański pochodzi z Chełma, obecnie pracuje w Warszawie w firmie z branży telekomunikacyjnej. Na Mauritiusie był podczas studiów, prowadząc tam badania na potrzeby swojej pracy magisterskiej, która opisuje lokalną ludność: jej religie, kulturę oraz zwyczaje. Z jego doświadczenia skorzystało też podróżnicze wydawnictwo Pascal , która w swojej serii "Pascal Light" wydrukowała jego przewodnik po wyspie.
Wstęp na imprezę wolny, wśród uczestników zostaną rozlosowane upominki ufundowane przez Biuro Usług Turystycznych Krystyna i Stowarzyszenie WeRwA. Zapraszamy!

 

Grzegorz Gorczyca

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama