20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

Mundurka Foto Zapraszamy 21 marca 2017 r. o godz. 11.30 do Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40) na uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Mundurówka w obiektywie - 17 lat innowacji mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie. Przedsięwzięcie to jest zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Chełm pani Agaty Fisz.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie już od 2000 roku prowadzi pedagogiczną działalność innowacyjną związaną ze szkoleniem przygotowującym uczniów do pracy w formacjach mundurowych RP poprzez organizację na terenie szkoły i jednostek patronackich zajęć dodatkowych z zakresu przysposobienia wojskowego i obronnego. To pierwsza szkoła na terenie województwa lubelskiego, która przystąpiła do realizacji programu szkolenia wojskowego w ramach eksperymentu pedagogicznego Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w klasie technikum elektronicznego we współpracy z 3 Brygadą Zmechanizowaną Legionów.
To zaangażowanie zostało wysoko ocenione nie tylko przez MEN i MON, ale również przez społeczność lokalną, czego efektem było ogromne zainteresowanie tego typu kształceniem ze strony młodzieży i rodziców. W związku z tym od roku 2002 rozpoczęto realizację programów innowacji pedagogicznych w dwóch klasach: technikum elektronicznego - szkolenie wojskowe we współpracy z Dywizjonem Artylerii Samobieżnej w Chełmie oraz liceum profilowanego - szkolenie obronne we współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej w Chełmie.
Obecnie programy innowacji zostały dostosowane do wymagań minimum programowego określonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej i są realizowane na podstawie porozumień z Dowódcą 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów w Lublinie, Komendantem Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie oraz Komendantem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, we współpracy z Komendą Miejską Policji w Chełmie, klubem MKS Dragon Chełm, Urzędem Miasta Chełm oraz Stowarzyszeniem "Piątka z Pasją".
Uroczystość odbędzie się w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Partyzantów 40), zaś wystawa będzie prezentowana w małej galerii ChBP w dniach 21 marca – 27 kwietnia 2017 roku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama