27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

z wizyta w komendzie Zdjęli odciski palców i nauczyli się robić zdjęcia do akt, odwiedzili serce komendy policji, stanowisko oficera dyżurnego, a niektórzy mieli okazję przymierzyć policyjny rynsztunek –

wycieczka do siedziby chełmskich policjantów była sporym przeżyciem dla uczniów szóstej „b” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 3 w Chełmie, ale i frajdą, bo gospodarze, na co dzień srodzy stróże prawa, przyjęli szóstoklasistów z radością i humorem.
- Zupełnie jak w telewizji – ekscytowali się podopieczni Mariusza Kujawy podczas pokazu daktyloskopii, trudnej i żmudnej sztuki ściągania odcisków palców. - Takie walizy ma każdy z CSI! A potem każdy z czternastki poznawał tajniki oznaczania miejsc, gdzie złoczyńcy pozostawiali odciski palców i jak za pomocą pędzelka i fiolki z opiłkami metalu sprawić, żeby ślady te były widoczne. Szybko się okazało, to co w serialu trwa kilka sekund, w rzeczywistości wymaga precyzji i skupienia … i czasu, wskutek czego zaplanowana na 45 minut wizyta szóstej „b” w chełmskiej komendzie policji przeciągnęła się do dwóch godzin. Ale wszyscy byli zadowoleni.
(wz)

 

z wizyta w komendzie 1

Komentarze  

0 #2 Gosc 2017-03-09 14:19
Dla dzieci to była na pewno super atrakcja. Gratulacje dla nauczycieli
Cytować
+1 #1 gość 2017-03-09 07:16
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama