17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

Lubimy smak dobrego chleba. Lubimy świeże owoce. Cenimy rzeczy wartościowe. Na co dzień, a tym bardziej „od święta”.

39b53b4c-26e5-448d-ab5b-0e83346a5ff6 Od wieków ludzie noszą okulary. Nie wszyscy. Tylko Ci, którzy muszą. Nie wszyscy też korzystają z usług mechaników samochodowych. Nie wszyscy bowiem mają samochody.

Podobnie jest z Geodetą. Potrzebny jest, gdy mamy choć mały, ale jednak swój kawałek ziemi. Takiej do uprawy , wypoczynku czy budowy domu. Wybierając szkła i oprawki robimy to zwykle uważnie. I słusznie. To wybór na lata i dla naszej wygody. Oddając do przeglądu samochód , w którym mamy czuć się bezpiecznie, również preferujemy jakość. A robimy to czasem co kilka miesięcy.
Jak często korzystamy z usług Geodety ? Pewnie dużo rzadziej. Może więc w takim przypadku należy głębiej przemyśleć, czy cena idzie w parze z jakością. A już z całą pewnością warto podjęciu świadomej decyzji poświęcić trochę czasu i uwagi. Bywa, że nasz problem z „ziemią” nie jest wcale taki nie do pokonania.

 

Jak lekarz, mechanik czy informatyk, geodeta z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem może sprawić coś, co laikom wydaje się niezbyt możliwe. Bywa, że wystarczy wyjaśnić to, co nam wydaję się być niezrozumiałe. Temu właśnie od kwietnia będą służyły nieodpłatne porady z zakresu geodezji, nieruchomości i szeroko rozumianych spraw własnościowych na które zaprasza GEO-COMPLEX , firma z wieloletnim doświadczeniem i wysoko wykwalifikowaną kadrą.

Począwszy od tego miesiąca w każdą drugą i trzecią środę, w godz. 14 – 16 będzie można nieodpłatnie skorzystać z profesjonalnej porady na każdy temat związany geodezją, pomiarami, granicami działek.
W celu usprawnienia kontaktu warto wcześniej na takie spotkanie umówić się telefonicznie.


Zapraszamy :)

 

Tel. 602-660-830

GEO-COMPLEX s.c. R&J BUCZEK
Budynek hotelu "Lwów" ul. 11 Listopada 2
Chełm

 

http://geodezjakartografiachelm.pl/

 

 

Komentarze  

0 #9 Jarek Buczek 2018-03-20 15:18
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Coraz częściej jest tak, że gmina wydając decyzję o wydzieleniu działki ( budowlanej - np. 1000) wymaga by jej granica od planowanego pasa drogowego przebiegała właśnie po tym miejscu. Wtedy ogrodzenie może być posadowione na ewidencyjnej ( geodezyjnej) granicy. Bywa też, że właściciel dokonując zlecenia podziału nie decyduje się na odcięcie jako odrębnego "paska" fragmentu działki przewidzianej pod pas drogi. Wówczas właściciel mimo, iż posiada na własność taki grunt, to ogrodzić go może jedynie w miejscu okreslonym przez miejscowy plan zagospodarowani a. Więc w gruncie rzeczy, ważna dla odpowiedzi jest konkretna lokalizacja konkretnej działki. Zapraszam do kontaktu poprzez stronę lub FB. :-|
Cytować
0 #8 klaudia14 2018-03-05 17:24
Witam,

Mam pytanie dotyczące zakup działki.
Chciałabym zakupić działkę budowlaną 1000m2, w gminie dowiedziałam się że chcąc ogrodzić taką działkę trzeba odsunąć się od osi jezdni 8 m tzn że ogrodzenie automatycznie bedzie wsunięte i działka nie bedzie miała powierzchni 1000m2 czy za obszar który bedzie przed ogrodzeniem kupując 1000 m od włąściciela też płace mimo że nie bedzie to nalezalo do mojej posoesji która bedzie ogrodzona?
Cytować
0 #7 Geo-Complex 2017-09-23 07:29
Współwłasność polega między innymi na tym, że jako niewyodrębnione pozostają fragmenty (udziały) "odrębnej własności". Można oczywiście w ramach współwłasności dokonać podziału umownego "do odrębnego korzystania" ( Umowa quoad usum ). Ale też można próbować taką współwłasność znieść poprzez podział. Wielkość udziału nie określa zakresu posiadania, a jedynie wielkość praw i obowiązków. Proszę jednak o doprecyzowanie pytania lub kontakt telefoniczny.
Cytować
0 #6 Wioletta 71 2017-09-19 14:55
Witam.Mam pytanie.Jak wylicza się podział gruntu we współwłasności w stosunku 44%do 56% na działce 400m2zbudynkiem mieszkalnym i zabudowaniami gospodarczymi.
Cytować
0 #5 Geo-Complex 2017-09-18 18:08
Zasady zabudowy określa w pierwszej kolejności plan zagospodarowani a danej miejscowości. Zdarza się, iż znajduje się tam zapis ograniczający powierzchnię działki lub intensywność zabudowy. Ale prawo dopuszcza też pewne wyjątkowe sytuacje. Łatwo bym z pomysłu nie rezygnował, ale by wskazać jakieś rozwiązanie potrzeba więcej informacji. Zapraszamy do kontaktu.
Cytować
0 #4 Wioleta kemp 2017-09-03 14:04
Witam , mam działkę budowlaną w wielkości 1077m na której stoi już dom, na reszcie działki chciałam postawić drugi dom, ale z przepisów wynika ze nie mam takiej możliwość.Ponie waż działka nie została podzielona a podobno niedawno wszedł taki przepis który zabrania posiadani drugiego domu na takiej wielkości działki.Czy jest może jakiś sposób na obejście prawa i postawienie drugiego domu choćby letniskowego całorocznego.
Cytować
0 #3 Zbinow 2017-07-09 18:02
witam serdecznie mam pytanie czy istnieje przepis , czy ja jako osoba prywatna mogę wnioskować do Starostwa o zmiane w mapach geodezyjnych. Obok mojej działki biegnie droga (od zawsze) na której gmina wytyczyła tez trase rowerową. I ta droga , jej przebieg z przyczyn ukształtowania terenu , dojazdów nigdy nie został i ni zostanie zmieniony. (wysokie skarpy) Tymczasem w planach geodezyjnych przebieg drogi jest zupełnie inny, absurdalny (wcina się w skarpę) jej kształt jest nieregularny (różne szerokości w róznych miejscach)i powoduje to straszne zamieszanie w przypadku wykonywania niektórych prac ziemnych. Nigdy ta droga nie będzie przebiegac tak jak na tych mapach Czy mogę wpłynąć na korektę tych granic ?
Cytować
0 #2 Geo-complex 2016-12-23 08:14
Zwykle tego rodzaju problemy mają swoje rozwiązanie. Ale każda sprawa jest jednak indywidualna. Zapraszam w dzień bezpłatnych porad. A wcześniej sugeruję kontakt telefoniczny lub e-mail.
Cytować
0 #1 Hanka 2016-12-17 08:47
Co zrobić w sytuacji, kiedy po wybudowaniu domu i szamba zleciłam wykonanie inwentaryzacji powykonawczej, która wykazała, że granica działki przebiega w innym miejscu (nie, jak do tej pory wzdłuż drogi i drzew, które na mapach były zaznaczone na granicy mojej i pomimo tego, że geodeta, który wytyczał działki na tym gruncie, wskazywał nam kamienie graniczne i wszystko było zgodne z mapami, zatwierdzonymi przez kilku urzędników). Teraz, kiedy okazało się, że granica jest przesunięta o 2,5 metra w głąb mojej działki, część szamba (0,5 m) znalazła się na gminnym gruncie, a działka nie ma wytyczonego jednego, nowego punktu granicznego.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama