-6°C
Piątek 23 Lutego 2018
Imieniny: Damian, Roma

Image Hospicjum tworzy grupę wsparcia dla osób po chorobach nowotworowych.  

Zdaniem lekarzy onkologów, na nowotwory choruje coraz więcej osób. Częstym  powodem zachorowań na raka jest m.in. stres związany z trybem życia, zatruciem środowiska naturalnego, pracą zawodową. Jednak medycyna ma coraz więcej sukcesów w walce z nowotworami. Dzięki postępowi nauki, wzrasta skuteczność wykrywania tych chorób. To skolei sprzyja wydłużaniu się życia osób, u których wykryto nowotwory. U wielu z chorych leczenie zakończyło się sukcesem. To nie oznacza jednak, że mogą spać spokojnie. Muszą się poddawać regularnym badaniom onkologicznym. -Takie sytuacje wiążą się z ciągłym stresem i pytaniem: czy choroba nowotworowa przypadkiem nie wróciła. Zdarza się, że chorzy czują się odsunięci na margines, zagubieni. Osoby mające podobne obawy, często boją się nimi podzielić z członkami rodziny. Lepiej jest to uczynić w środowisku ludzi którzy wygrali walkę z rakiem- mówi Anna Pasieczna, psycholog i członek zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Domowe. - Dlatego też, powstała inicjatywa zorganizowania w naszym Stowarzyszeniu samopomocowej grupy wsparcia dla osób po przebytej chorobie nowotworowej. Takie osoby będą mogły liczyć na wsparcie w trudnych dla siebie sytuacjach- mówi pani Renata, koordynator powstającej grupy. 
 
-Osobie chorej na raka, pozbawionej pomocy psychologicznej, prawnej i duszpasterskiej oraz wiary w siebie, takie wsparcie ze strony grupy, dostarczy sił do dalszej walki z chorobą. Pomoże również w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości oraz przyspieszy wyzdrowienie mówi Tadeusz Boniecki prezes Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. 
 
Proponujemy spotkania w atmosferze życzliwości i całkowitej akceptacji. Uczestnicy będą mogli dzielić się wzajemnie swoimi przeżyciami
i wysłuchać osób mających podobne doświadczenia związane z cierpieniem i chorobą. 
 
Zainteresowane osoby mogą uzyskać bliższe informacje i zapisać się do grupy wsparcia pod numerem 82 - 564- 50- 11. Zapraszamy również do biura Stowarzyszenia Hospicjum ul. Lwowska 12/4 ( za budynkiem sklepu Rossman) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. 
 
Udział w spotkaniach jest całkowicie bezpłatny. Pierwsze spotkanie planujemy zorganizować jeszcze w czerwcu. 
 
Grupa wsparcia dla osób po chorobie nowotworowej, nie będzie pierwszą tego typu formą bezpłatnej pomocy oferowaną przez nasze Stowarzyszenie. Od kilku lat prowadzimy również grupę wsparcia dla osób będących w żałobie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. 
A dzięki funkcjonującej w ramach Stowarzyszenia wypożyczalni, pomagamy potrzebującym w zaopatrzeniu w sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy niezbędny do opieki nad chorym w domu. 
 
 

Reklama google

Komentarze  

0 #1 Elaaaa 2016-08-27 11:12
:lol: :lol: :lol: :lol: Super w Chełmie tez można !!!!!!!!! Bardzo potrzebne jest takie wsparcie osobom chorym i nie tylko. trzymam kciuki i zgłosz się niebawem pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama