17°C
Poniedziałek 22 Maja 2017
Imieniny: Helena, Wiesława
22Maj2017

poster„Mleczne Śniadanie” – pod tym hasłem ruszył konkurs skierowany do dzieci ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Celem jest popularyzacja właściwych nawyków żywieniowych, propagowanie zasad racjonalnego odżywiania oraz nauka zdrowego i zbilansowanego przygotowywania posiłków. Do wygrania są nagrody indywidualne oraz nagrody dla całej klasy. Akcja jest dofinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

Czytaj więcej...

21Maj2017

Che ém 17 00417 maja 2017 r. Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie przy współudziale ZSO Nr 6 zorganizował III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie.

Wzięło w nim udział 21 trzyosobowych drużyn z Chełma i powiatu chełmskiego. Pytania dotyczyły znajomości wydarzeń z historii miasta, jego zabytków, pomników przyrody, parków, wybitnych postaci w dziejach miasta oraz zagadnień Chełma współczesnego. Było też rozpoznawanie zabytków miasta na fotografiach.

Czytaj więcej...

19Maj2017

Baner duzy czytanie porusza 2017III wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017 r. Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czeka na czytelników z ciekawymi programami i superatrakcjami pod wspólnym hasłem "Czytanie porusza".

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w Nocy Bibliotek 2-3 czerwca 2017 do Biblioteki Głównej i Filii Nr 2.

Czytaj więcej...

19Maj2017

sea 1337565 960 720Serdecznie zapraszamy do udziału w I Konkursie Plastycznym „Bezpieczne Wakacje”

1. Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

 

2. Współorganizatorzy:
Komenda Miejska Policji w Chełmie
Super Tydzień Chełmski i Radio Bon Ton

 

3. Cele konkursu:
• propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w domu, w lesie, nad wodą, w górach itp.,

Czytaj więcej...

19Maj2017

IMG 0048W ramach Tygodnia Bibliotek odbywającego się w dniach 8-15 maja br., w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie doradca zawodowy z MCIZ OHP w Chełmie Eliza Mazurek i specjalista ds. rozwoju zawodowego Karolina Lalka-Sobczuk z OSZ OHP w Chełmie poprowadziły kolejną edycję szkolenia z „Mowy ciała”. Uczestnikami kursu byli nauczyciele i pracownicy biblioteki.
Kurs „Mowa ciała” cieszy się dużym zainteresowaniem, wśród różnych grup zawodowych, studentów oraz młodzieży szkół średnich.

Czytaj więcej...

18Maj2017

woodstock 1Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce
Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce rywalizacji rowerowej i – od tego roku – także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania – dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.

Czytaj więcej...

18Maj2017

chopW sobotę 27 maja o godz. 13:00 w parku miejskim przy ul. Lubelskiej/Armii Krajowej rozpocznie się Chełmski Dzień Organizacji Pozarządowych. Imprezę organizuje Stowarzyszenie WeRwA, a finansują ją Miasto Chełm.
W parku zaprezentuje się dwadzieścia stowarzyszeń z terenu Chełma, które będą chciały pokazać się i zainteresować publiczność swoją działalnością. Poszczególne stowarzyszenia będą miały swoje stoiska, a większość zaprezentuje się również na scenie.

Czytaj więcej...

17Maj2017

mustang 1279786 960 720Automobilklub Chełmski wraz z gronem współorganizatorów zapraszają zmotoryzowane panie do udziału w Samochodowym Rajdzie Pań. Impreza rozpocznie się w sobotę 27 maja o godz. 15:00 podczas Chełmskiego Dnia Organizacji Pozarządowych. Potrwa około czterech godzin. Zbiórka uczestniczek przy stoisku Stowarzyszenia WeRwA.
Warunkiem udziału w rajdzie jest posiadanie prawa jazdy przez kobietę-kierowcę oraz dysponowanie sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rajd będzie miał charakter turystyczny, będzie znacznie bliższy dobrej, rodzinnej zabawie niż sportowemu wyczynowi.

Czytaj więcej...

17Maj2017

pedzleSerdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moje osiedle. Mój Dom". Czekamy na place plastyczne w formacie A3 i dowolnej technice wykonania. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież do 16 roku życia, mieszkający w zasobach CHSM w Chełmie. Komisja konkursowa będzie oceniać zgodność z tematyką, walory artystyczne i kompozycję oraz interpretację własną tematu. Prace można składać do 19 czerwca 2017 roku w sekretariacie CHSM przy ul. Lwowskiej 51 do godz. 14.30

Czytaj więcej...

16Maj2017

dzienW Dzień Dziecka najmłodsi podróżnicy pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie!
Darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30% rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc kolejowych atrakcji na dworcu w Opolu - tak zapowiada się Dzień Dziecka z PKP Intercity.

Niecodzienna promocja dla najmłodszych
PKP Intercity po raz kolejny będzie świętować Dzień Dziecka. Z tej okazji przewoźnik przygotował wyjątkowy prezent dla najmłodszych podróżników.
1 czerwca br. każda osoba, która urodziła się w 2001 roku i później pojedzie pociągami PKP Intercity  za darmo.

Czytaj więcej...

16Maj2017

IMG 5977V Ogólnopolski Konkurs „Nowe życie starych przedmiotów” organizowany przez Zakład Karny w Chełmie został rozstrzygnięty. Efektem jest wystawa twórczości osadzonych, którą oglądać można w galerii Nova ChBP do 24 maja.

Więźniowie, którzy przystąpili do konkursu, mieli dość trudne zadanie, gdyż prace konkursowe, zgodnie z ideą upcycling'u, mogły być wykonane dowolną techniką, przy doborze dowolnych materiałów, jednakże nie mogły zawierać materiałów nowych, tylko z odzysku. Upcycling nierozerwalnie łączy się więc z recyklingiem i szeroko rozumianą ekologią. Stare zegarki, kapsle, uchwyty od mebli, metalowe puszki, plastikowe butelki, a nawet nieprzydatne części samochodów mogą stać się surowcem do stworzenia unikatowych perełek.

Czytaj więcej...

15Maj2017

silWyłącznie od aktywności internautów zależy, gdzie powstanie 16 siłowni plenerowych, które ufunduje firma Nestlé w ramach drugiej edycji programu „Nestlé porusza Polskę”. W każdym województwie będzie jeden taki obiekt. W województwie lubelskim można głosować na 37 lokalizacji zgłoszonych przez gminy do konkursu. Głosowanie trwa do 30 czerwca. Każdego dnia można oddać 1 głos. Pełna lista lokalizacji znajduje się na www.NestlePorusza.pl.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama