23°C
Poniedziałek 26 Czerwca 2017
Imieniny: Jan, Paweł
26Cze2017

P125032223 czerwca 2017 r. grupa studentów ukraińskich studiujących w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyła całodzienne sympozjum terenowe, którego celem było zapoznanie ich z najważniejszymi zakładami funkcjonującymi w pasie przygranicznym, ich strukturą, możliwościami zatrudnienia, a także – oczywiście w miarę możliwości – odbycie zajęć praktycznych.

Czytaj więcej...

23Cze2017

FOTO 9„Taniec żywiołów” to konkurs taneczny, który od kilku lat jest organizowany przez Nałęczowski Ośrodek Kultury w okresie poprzedzającym najdłuższy dzień w roku. Jury tego konkursu oprócz techniki, choreografii, doboru strojów i rekwizytów ocenia prezentacje taneczne pod kontem nawiązania do tradycji i obrzędów związanych z Nocą Świętojańską.

Czytaj więcej...

22Cze2017

19143335 1757791100914197 4923648742673529477 oGrupy dziecięce zespołu 10 czerwca br. wzięły udział w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie. Patronat nad imprezą przejął Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Burmistrz i Starosta Włodawy. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 19 zespołów z całego województwa lubelskiego. W kategorii d o 11 lat startowało osiem zespołów.

Czytaj więcej...

22Cze2017

FOTO 8XIII Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych „LOVE TO DANCE” w Terespolu był dziesiątym- ostatnim konkursem w tym roku szkolnym, w którym wziął udział Zespół Tańca Jazzowego BALLO. 18 czerwca pięćdziesiąt tancerek z trzech grup BALLO pod kierunkiem Sabiny Englot startowało w konkursie w kategorii show dance prezentując po dwie choreografie. Każda z formacji została doceniona przez komisję sędziowską.

Czytaj więcej...

22Cze2017

FOTO 11BALLO I – najstarsza formacja Zespołu Tańca Jazzowego reprezentowała 17 czerwca Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie na XI Nałęczowskim Festiwalu Tańca „EURO-DANCE” 2017. Dziewczęta startowały w kategorii show dance 10-13 lat. Mistrzowsko zatańczyły spektakl taneczny pt. „Dotyk przeznaczenia” w choreografii swojej nauczycielki – Sabiny Englot.

Czytaj więcej...

22Cze2017

iilo liderKamila Siatka jest uczennicą II Liceum w Chełmie. Uczy się w klasy II prawniczej z rozszerzonym programem nauczania historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Działania, które Kamila podejmuje na co dzień nie wynikają z chęci zaistnienia w grupie rówieśniczej czy zaimponowania komuś. Wynikają z jej pasji, potrzeby serca i samorealizacji. Według uczennicy młodzieżowy lider to osoba, która potrafi pogodzić naukę z zainteresowaniami i jednocześnie jest wrażliwa na potrzeby innych ludzi oraz zachęca innych do podjęcia nowych wyzwań i pracy na rzecz osób potrzebujących.

Czytaj więcej...

21Cze2017

Natalia i Mateusz wizualizacjaDzięki zgłoszeniu do programu NIVEA Chełm ma szansę na powstanie Podwórka talentów - powstaną one w 20 lokalizacjach w całej Polsce. Są to wyjątkowe miejsca łączące naukę z zabawą, dzięki specjalnie zaprojektowanym, nowoczesnym sprzętom rozwijającym umiejętności dzieci w trzech obszarach: naukowym, artystycznym i sportowym. Kubik do wspinania, bocianie gniazdo, gra twister czy trampolina, to tylko niektóre ze sprzętów, które pozwalają ćwiczyć równowagę, siłę, zwinność czy skoki w dal. Teatrzyk to niezwykłe miejsce, w którym dzieci mogą zamienić się w aktorów lub gwiazdy muzyki. Znajdzie się także miejsce do rysowania dla utalentowanych młodych artystów. Naukowe talenty będą mogły rozwijać się, eksperymentując z dźwiękiem rozchodzącym się, w specjalnych tubach, rowerkiem produkującym prąd, piaskownicą naukową, zegarem słonecznym oraz odwiedzając mini planetarium naukowe.

Czytaj więcej...

21Cze2017

IMG 8525W lutym br. ChBP przystąpiła do konkursu organizowanego przez Wydawnictwo SQN, którego celem była promocja czytelnictwa wśród młodzieży. Zadanie Bibliotek biorących udział w konkursie polegało na rozpowszechnieniu projektu „Endgame” i  dotarciu z przekazem do młodzieży.

Czytaj więcej...

20Cze2017

zak2W minioną środę w hali sportowej Gimnazjum nr 6 obyło się taneczne zakończenie roku Chełmskiego Centrum Tańca „rytm”. Wzięły w nim udział wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe tańca towarzyskiego oraz hip hopu. Umiejętności prezentowali tancerze będący na różnym etapie tanecznej edukacji od początkujących do zaawansowanych. 

Prawie 150 osobowa grupa wykonawców bawiła publiczność, której reakcje stworzyły wspaniałą atmosferę. Gromkie brawa nagradzały poszczególne prezentacje. Rozbawiła do łez radości grupa pięciolatków łączących swój taniec ze śpiewem.

Czytaj więcej...

20Cze2017

Wakacje w bibliotece 2017 prasaFilia Nr 2, Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Zachodnia 31

04.07.2017, godz. 10.00 - Prawdziwa gratka dla amatorów lekkoatletyki - zawody na Xboxie
11.07.2017, godz 10.00 - Czy Buster Moon zdoła ocalić swój ukochany teatr? - Projekcja bajki „Sing”
18.07.2017, godz 10.00 - Zostań mistrzem sportu - zabawy ruchowe na świeżym powietrzu
25.07.2017, godz 10.00 - Poznaj przygody nastolatki, która, wyrusza na niebezpieczną misję - projekcja bajki „Vaiana - skarb oceanów”
01.08.2017, godz 10.00 - Czarodziejski świat z origami - sztuka składania papieru

Czytaj więcej...

20Cze2017

DSC 0106 Medium14 czerwca Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie zorganizowało Targi Pracy oraz II Bieg po sukces! Z licznyuch stoisk i atrkacji skorzystali zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjali, osoby poszukujące pracy i szkoleń, a także najmłodsi. Ponad 50 uczestników biegu otrzymało ufundowane przez sponsorów bezpłatne pakiety startowe, a także medale i dyplomy. Zwycięzcy, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, prócz pucharów dostali nagrody w postaci śpiworów, bezprzewodowych głośników i selfie - sticków od Komp-el , karnetów na siłownię od Gold Gym oraz licznych gadżetów. 

 

Czytaj więcej...

18Cze2017

formacjagotowe14 czerwca 2017r. grupa Ballo reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie na X Wojewódzkim Turnieju Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w Ulanie Majoracie. Zespół Tańca Jazzowego został doceniony i miał przyjemność otworzyć całą uroczystość choreografią „Just married”. Grupa Ballo Junior w kategorii taniec współczesny dzieci zajęła II miejsce choreografią „Papugi show”. Ballo II zaprezentowało choreografię „Na dnie piekła” i wywalczyło nią I miejsce w kategorii taniec współczesny juniorzy.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama