25°C
Sobota 19 Sierpnia 2017
Imieniny: Bolesław, Jan
17Sie2017

20916034 1821373647902699 2075272220 nOd dnia 7 sierpnia trwają zajęcia prowadzone w ramach kursu organizowanego przez OSZ OHP w Chełmie „Operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym wraz z bezpieczną wymiana butli gazowej”. Podczas trwania szkolenia uczestnicy zdobywają wiadomości oraz praktyczne umiejętności, aby zdać egzamin i pracować jako operator wózka jezdniowego. Wykwalifikowani operatorzy są poszukiwani przez pracodawców zarówno na lokalnym rynku pracy, w odleglejszych częściach kraju jak i za granicą. Na terenie miasta funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, hurtowni i składów, które potrzebują osób obsługujących wózki jezdniowe.

Czytaj więcej...

08Sie2017

tango 1813691 960 720Letnie warsztaty dla dorosłych z tańca klasycznego (baletu). Bezpłatne i otwarte. Prowadzenie: BARBARA CZAJKOWSKA.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, także osoby bez doświadczenia tanecznego. Program zajęć, obok poznania podstaw tańca, obejmuje także ćwiczenia rozciągające i wzmacniające ciało.
Więcej informacji: p. Magdalena Łokińska 500 220 249.

 

ChDK, 28-31 sieprnia 2017 r., g. 18.00, wstęp wolny

Czytaj więcej...

07Sie2017

lights 254667 960 720Bezpłatny i otwarty kurs tańca towarzyskiego użytkowego. Całkowicie BEZPŁATNY i OTWARTY dla wszystkich pasjonatów tańca. Zapraszamy osoby 18+. Koniecznie zabierzcie znajomych. Zajęcia prowadzi ulubiony instruktor wszystkich rozpoczynających przygodę z tańcem - p. Michał Łokiński.

Taniec towarzyski to nic trudnego - przekonaj się i dołącz do kursu organizowanego przez Klub Tańca Towarzyskiego TAKT ChDK. Na Letnim Kursie realizowany będzie program obejmujący wszystkie tańce, które mogą być przydatne w życiu codziennym.

Czytaj więcej...

03Sie2017

plak biJuż po raz drugi organizujemy akcję zbierania książeczek i zabawek dla dzieci z chełmskich przedszkoli. Jeśli masz w domu niepotrzebne książki i zabawki (muszą być w co najmniej dobrym stanie), przynieś je do nas. Od 7 sierpnia do 30 września na holu w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie wystawiony będzie specjalny pojemnik na przyniesione rzeczy. Dzięki waszemu wsparciu sprawimy radość przedszkolakom i uzupełnimy przedszkolne biblioteczne półki. Przyłączcie się do akcji!

Szczegóły: 82 / 562 24 81 (Centrum Zastosowań TIK).

 

Katarzyna Kalita

Czytaj więcej...

01Sie2017

20Półmetek wakacji już za nami a wraz z nim mnóstwo atrakcyjnych zabaw przygotowanych przez Chełmską Bibliotekę Publiczną zarówno w Wypożyczalni Głównej jak i w Filii Nr 2.
Wspólne czytanie na trawie, Wioska Smerfów, słuchowiska, rozgrywki planszowe, kolorowanki, wyklejanki, origami, projekcje filmów – to tylko nieliczne propozycje, z których skorzystały dzieci spędzające lato w mieście.
Przed nami jeszcze miesiąc wakacji, toteż zapraszamy na ciąg dalszy wspólnych zabaw.

Czytaj więcej...

28Lip2017

Oferta PromoPlanuj wcześniej i kupuj taniej! PKP Intercity wprowadza do systemu sprzedaży kolejną pulę biletów w atrakcyjnych, obniżonych cenach. Nowa oferta przedsprzedażowa Promo może zmniejszyć koszty podróży pociągami ekspresowymi nawet o 55%. Tanie bilety będą dostępne już od 1 sierpnia br.

 

Wcześniej zawsze oszczędzasz

PKP Intercity konsekwentnie stawia na strategię premiowania osób, które planują podróż wcześniej
i kupują bilety z wyprzedzeniem.

Czytaj więcej...

26Lip2017

listpochwal4Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zostali wyróżnieni za wzorowo pełnioną służbę. Ppłk SG Tomasz Zybiński – Zastępca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, wręczył listy pochwalne, funkcjonariuszom, którzy wzorowo pełnili służbę graniczną. Uroczystość odbyła się dziś w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału SG, w obecności kadry kierowniczej Oddziału.
Wyróżnieni funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w Komendzie Oddziału oraz Placówce SG w Zbereżu, w sposób szczególny wyróżnili się podczas działań prowadzonych w ochronie granicy państwowej oraz zatrzymali na gorącym uczynku grupę osób, która dokonywała przemytu wyrobów akcyzowych z Ukrainy do Polski.

Czytaj więcej...

24Lip2017

Jak kupi bilet na pocig PKP Intercity infografikaPlanujesz podróż pociągiem PKP Intercity? Dzięki bogatej ofercie kanałów sprzedaży istnieje wiele możliwości zakupu biletów. Możesz skorzystać z biletomatów lub kas biletowych, a także kupić bilet online, o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Z roku na rok liczba osób korzystających z internetowego systemu sprzedaży rośnie.

 

Bilet w wersji online
Coraz więcej podróżnych kupuje bilety online. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. 41% pasażerów podczas zakupu biletów skorzystało ze strony intercity.pl i aplikacji IC Mobile Navigator.

Czytaj więcej...

18Lip2017

zamekStowarzyszenie WeRwA opracowało terminarz wycieczek na Ukrainę w drugim półroczu 2017. Wśród wyjazdów są zarówno takie, które już były i cieszyły się wielkim powodzeniem, jak również nowości. Wycieczki WeRwY mimo niższych cen mają znakomitą opinię.
Na początek będą dwa tradycyjne wyjazdy do Lwowa: dwudniowy w dniach 29-30 lipca (290zł) i jednodniowy 12 sierpnia (140). Podczas obu wycieczek uczestnicy zobaczą najważniejsze zabytki Lwowa oraz odwiedzą cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Będzie także czas wolny na starówce oraz czas na zakupy w supermarkecie. W cenie najbliższej, dwudniowej wycieczki są dwa obiady i śniadanie, transport, nocleg, wstęp do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota oraz ubezpieczenie.

Czytaj więcej...

18Lip2017

image2Chełmski Klub Podróżników Stowarzyszenia WeRwA w kwietniu tradycyjnie zapowiedział zawieszenie klubowych spotkań do października. Tymczasem klubowicze zapraszają na 46. spotkanie, które rozpocznie się w czwartek 3 sierpnia o godz. 20:00 w Wake Parku przy zalewie w Żółtańcach.
Gościem spotkania będzie Żaneta Branch, chełmianka, która od dziesięciu lat mieszka w Australii. Jest autorką poczytnego bloga "Polska w Australii pisze".

Czytaj więcej...

17Lip2017

kam2Tego jeszcze nie było – 2 dni, 5 koncertów, 8 wernisaży, pokazy, performance, seans filmowy a nawet wycieczka uliczkami śródmieścia – w sobotę i niedzielę (1-2 lipca 2017) Chełm opanowały zjednoczone siły artystów wszelkiej maści w ramach niezależnego Festiwalu Niezła Sztuka i Ty.

Można było słuchać, oglądać, dotykać, podpatrywać a przede wszystkim spotykać się z chełmskimi twórcami, a przede wszystkim zobaczyć co skrywają w szufladach, jakie mają pasje i co ich na co dzień kręci.

Czytaj więcej...

14Lip2017

PKP Intercity copyPOLREGIO oraz PKP Intercity łączą swoje siły! Liderzy kolejowych przewozów pasażerskich przygotowali wspólną ofertę dla miłośników weekendowych podróży. Nowy bilet Razem w Polskę jest już dostępny w sprzedaży. Największą zaletą nowej oferty jest możliwość odbycia nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.

 

Poznaj Polskę w weekend!

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama