9°C
Czwartek 19 Października 2017
Imieniny: Pelagia, Piotr
acrobat xi pro product key http://www.vistaprintdeals.com/set.php revit 2017 educational license more hints how buy coreldraw graphics suite
adobe creative suite 6 education version discount after effects cs6 for os x dreamweaver cs5.5 for apple mac os oem license how to buy autocad 2018 solidworks 2016 student version where to buy solidworks 2016
16października2017

keyboard 2576001 960 720Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza nauczycieli zainteresowanych nauką programowania na warsztaty. Celem spotkania będzie poznanie możliwości programu Scratch i sposobów wykorzystania go w edukacji. Zapraszamy tych z Państwa, którzy jeszcze nie rozpoczęli swojej przygody z programowaniem, jak i tych, którzy pierwsze kroki w Scatch’u mają za sobą.

Warsztaty poprowadzi Pan Mariusz Maciuk nauczyciel informatyk z SP nr 11 w Chełmie.

Czytaj więcej...

16października2017

22551668 1723823317690855 477178888 nBiblioteka Pedagogiczna w Chełmie oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają dyrektorów szkół oraz nauczycieli na bezpłatne szkolenie pt. Edukacja ekonomiczna w szkole: Jak pozyskać środki na edukację z Narodowego Banku Polskiego.
Edukacja ekonomiczna jest jednym z głównych obszarów działalności Narodowego Banku Polskiego. Wiedza ekonomiczna i finansowa pozwala lepiej zrozumieć rzeczywistość i zachować racjonalne postawy na rynku finansowym;

Czytaj więcej...

14października2017

Tytulowa 2 MediumChełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza zapraszają na obchody dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. 

Z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki Muzeum Ziemi Chełmskiej przygotowało wystawę pt. Śladami Tadeusza Kościuszki po ziemi chełmskiej. 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki.Wystawa prezentuje eksponaty ze zbiorów własnych Muzeum, Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz kolekcji Grzegorza Zabłockiego i Jerzego Ryszczuka.

Czytaj więcej...

13października2017

wolontariuszChełmskie Centrum Wolontariatu działające przy Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie organizuje dwudniowe szkolenie dla osób chcących być wolontariuszami. Szkolenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.


Szkolenie odbędzie się w dniach 18-19 października 2017 roku ( środa i czwartek) w godzinach od 16.00-19.00 w budynku Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich przy ul. Reformackiej 13 w Chełmie.

Czytaj więcej...

13października2017

Poczta Polska MailboxJeśli chcesz pracować jako listonosz- zgłoś się do najbliższej placówki OHP. 

Ochotnicze Hufce Pracy wspomagają proces rekrutacji na stanowisko listonosza w Poczcie Polskiej. Poszukiwani są kandydaci do pracy m.in. w Chełmie, Krasnymstawie czy Włodawie.

Jakie są atuty pracy jako listonosz?

• stabilne zatrudnienie oraz umowę o pracę,
• pensję zawsze na czas i premię miesięczną,
• wolne weekendy,

Czytaj więcej...

11października2017

Rewident Tomasz NasilowskiMłotek, manometr i suwmiarka – to tylko niektóre z narzędzi towarzyszących im na co dzień. Rewidenci odpowiadają za przygotowanie pociągów do trasy i bezpieczeństwo pasażerów. To oni decydują, czy dany skład wyruszy w drogę. Na czym polega praca rewidenta taboru?


Pociąg pod kontrolą
Przygotowanie pociągu do trasy zaczyna się już w momencie, gdy skład wraca do stacji postojowej. Wówczas do akcji wkraczają rewidenci taboru, którzy przeprowadzają kontrolę techniczną pojazdu.

Czytaj więcej...

11października2017

poster a3 V2Sport jest Twoją pasją? Chcesz coś zmienić w swoim życiu jednak nie wiesz od czego zacząć? Przyjdź do Nas 16 oraz 17 października i świętuj razem z Nami 10 urodziny klubu Joy Fitness! Wejście na siłownie i zajęcia aerobiku w tych dniach jest zupełnie darmowe, co więcej jeśli w tych dniach wykupicie karnet Open na siłownie, aerobik lub siłownie z aerobikiem uzyskacie -50% rabatu. Wspaniale, czyż nie? To nie koniec! Każdy karnet bierze udział w losowaniu vouchera wartego 2500 zł do wykorzystania na zakup wybranego przez siebie roweru lub wycieczki do ciepłych krajów.

Czytaj więcej...

08października2017

bi dkmsBiblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza do przyłączenia się do walki z nowotworami i zostania potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Zapraszamy na DZIEŃ DAWCY 11 października w godzinach 9-17 do Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie ul. Wieniawskiego 15. W tym dniu będzie przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców. Każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi, może zostać Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych.

Czytaj więcej...

08października2017

1999 0968Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Mieszkańcy oddali 8653 głosy - zdecydowana ich większość to głosy internetowe. Poniżej lista zadań które uzyskały największą liczbę głosów w poszczególnych osiedlach i które powinny zakwalifikować się do realizacji w przyszłym roku.

 

W rejonie 3 - Osiedle XXX-lecia wszystkie zgłoszone zadania mieszczą się w założonym budżecie i powinny zostać wykonane. Niepewna sytuacja jest na Osiedlu Słonecznym gdzie wartość projektu zwycięskiego i drugiego na liście przekracza budżet na ten rejon. Czy uda się uzyskać oszczędności w przetargu i zrealizować te dwa zadania czy przegrane zadanie trzecie okaże się zwycięzcą mieszcząc się w budżecie? Na Osiedlu Cementowi o realizacji trzeciego zadania mogą zadecydować jedynie oszczędności z dwóch pierwszych przetargów - do jego realizacji brakuje w budżecie 20 000zł.

 

Czytaj więcej...

06października2017

thin ice 17996 640W sobotę o godzinie 14:00 Chełmskie Morsy rozpoczynają sezon na Żółtańcach. Jak zapowiadają - woda wyjątkowo ciepła w okolicach 10 stopni zachęca do kąpieli tych którzy chcieliby rozpocząc przygodę z morsowaniem ale do tej pory brakowało im odwagi.

Czytaj więcej...

06października2017

IMG 7995W miniony czwartek, 06 października 2017 roku, w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, odbyły się uroczystości związane z obchodami jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W spotkaniu, oprócz nagrodzonych za pracę i aktywność na rzecz SBP bibliotekarzy województwa lubelskiego wzięli także udział przedstawiciele władz samorządowych – Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie Elżbieta Stefańczyk.

Czytaj więcej...

06października2017

szkolaNiewiele jest na rynku edukacyjnym gier planszowych, które mogą angażować jednocześnie chociażby całą klasę. A w rzeczywistości szkolnej, ale też warsztatowej, gdzie w zajęciach bierze udział często kilkanaście lub kilkadziesiąt osób naraz, takie narzędzie może być bardzo przydatne. Takie kryterium spełnia gra ekonomiczna „Chłopska Szkoła Biznesu”. Może w nią grać jednocześnie od 12 do 30 osób.
Jest to narzędzie opracowane przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama