12°C
Niedziela 24 Czerwca 2018
Imieniny: Danuta, Jan

PENT4009 W czwartek 16 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojsławicach miało miejsce szczególne wydarzenie - Zaduszki Muzyczne Trzech Kultur.
O godzinie 17:00 rozpoczął się wyjątkowy koncert, który przeniósł wszystkich zgromadzonych w miłą atmosferę. Na wstępie wysłuchaliśmy poezji Andrzeja Jarosza którą odczytała Jolanta Jarosz.
W zadumie i refleksji przeszliśmy do występów muzycznych w które wprowadziła nas grupa przyjaciół: Mariusz Matera, Dariusz Tokarzewski oraz Bogdan Depta. Następnie własne wiersze zaprezentowała się Marta Daniłowicz. Kolejnym punktem występu zaprezentował się duet w którym wystąpiła Magdalena Wicińska-solo i Paweł Czekaj –piano. Koncert zakończył się występem Mateusza Szerementa, który wykonał utwór z repertuaru Dżem ,,Złoty Paw”.
Słowa zadumy i podziękowania przekazali: ks. Jan Łukaszuk, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. św. Jana Teologa w Chełmie, oraz pan Henryk Gołębiowski - Wójt Gminy Wojsławice.
Muzyka i poezja, wzbudziły wspomnienia o tych, którzy odeszli utwierdzając nas w słowach Eliasa Canetti ,,Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija…”.
Dziękujemy pięknie wszystkim którzy uczestniczyli z nami w tym dniu i zapraszamy za rok.
Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Miłośników Wojsławic oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama