27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

DSC 0037 1 20 października w galerii Nova odbył się wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Strzyżyńskiego, znakomitego artysty z Nałęczowa, znanego również z realizacji rzeźbiarskich, m.in. ławeczki Bolesława Prusa w Nałęczowie (we współpracy ze Stanisławem Strzyżyńskim) i hrabiny Marii Resseguier w Nisku (współpraca Andrzej Oboz).
Obrazy Z. Strzyżyńskiego to "bezimienna abstrakcja w kolorze i fantazji autora, która nabiera wdzięku już przy pierwszym rzucie oka, by za chwilę spadła na nas lawina doznań estetycznych. Niekiedy w labiryncie śladów pędzla dostrzegamy, jakby na peryferiach, ledwie widoczną granicę przedmiotów. Jest to raczej nasze przekonanie o koniecznym przedziale realiów aniżeli pewność, wynikająca z samego zamysłu autora przepięknych pejzażów." (Kazimierz Kotliński, artysta malarz)
Wystawę oglądać można do 8 listopada 2017 r. Zapraszamy.


Foto: Andrzej Symoniuk

Anna Małysz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama