17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

fot. MWW DSC 4425 Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa po raz kolejny ułatwiły organizację polskiego pleneru fotograficznego na Ukrainie. Odbył się on z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Ryszarda Karczmarskiego z Chełma i Vladimira Pavlika z Łucka. Zebrali oni grupę przyjaciół – fotografów z różnych stron Polski i zagranicy i wspólnie poznawali Polesie Wołyńskie. Jest to bardzo atrakcyjny kierunek dla wszystkich fotografujących, bo każdy znajdzie tam temat dla siebie – pejzaż, naturę, malownicze wsie i miasteczka oraz, co chyba najważniejsze, przychylnych ludzi. Ukraina oferuje to, czego w Polsce coraz trudniej doświadczyć - przede wszystkim niesamowitą otwartość, gościnność i ufność mieszkańców. To właśnie możliwość zbliżenia się i poznania ludzi była najcenniejsza. I to, że pozwolili nam na moment wejść w swój świat. Zapraszali do domów, częstowali tym, co mieli, nawet jeśli nie mieli dużo.

Mieliśmy możliwość spotkania z artystką z Szacka – Walentyną ... Poznaliśmy też uczestników ukraińskiego pleneru malarskiego, co być może zaowocuje wspólną wystawą. Jest mnóstwo ciekawego materiału i chęci, a to już połowa sukcesu.

 

Tekst i zdjęcia Magdalena Wdowicz - Wierzbowska

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama