20°C
Środa 25 Kwietnia 2018
Imieniny: Jarosław, Marek

DSC 0050 1 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Sawinie odbył sie V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Chełmskim.
Został on zorganizowany przez Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Chełmie przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Chełmie oraz Zespołu Szkół w Sawinie.
Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach wiekowych, a konkurs składał się z trzech części – testu obejmującego zagadnienia związane z geografią, historią i przyrodą powiatu chełmskiego, rozpoznawania zabytków na zdjęciach oraz zadania z mapą.
W pionie szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyli: Karolina Haponiuk, Konrad Oliferuk, Aleksandra Niedźwiecka (cała trójka ze Szkoły Podstawowej w Czułczycach), Mikołaj Kloc i Joanna Turek (oboje z ZS w Sawinie) oraz Weronika Młynarczyk z SP w Wólce Petryłowskiej.
Drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czułczycach przed Szkołą Podstawową w Sawinie , Szkołą Podstawową w Wólce Petryłowskiej, Szkołą Podstawową w Wierzbicy oraz Szkołą Podstawową w Bukowie Wielkiej.
Wśród gimnazjalistów zwyciężył Szymon Dmitruk przed Zuzanną Kloc (oboje z Gimnazjum w Sawinie), Natalią Hanczaruk (Gimnazjum w Wierzbicy) i Emilą Gajuk (Gimnazjum w Strupinie). Drużynowo I miejsce wywalczyło Gimnazjum w Sawinie, II miejsce Gimnazjum w Wierzbicy, zaś III miejsce Gimnazjum w Strupinie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęli członkowie Koła Turystycznego „Młodzik” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Zwyciężyła Alicja Siatka, przed Karoliną Jusiuk i Aleksandrą Starzomską. Na IV miejscu uplasowała się Kamila Piasecka z IV LO w Chełmie.
W punktacji drużynowej w tej kategorii zwyciężyła ekipa z MDK w Chełmie, przed IV LO w Chełmie i ZSZ Nr 5 w Chełmie.
Uczestnicy konkursu mieli okazję zapoznać sie z historią Sawina oraz zwiedzić ciekawe obiekty tej miejscowości jak barokowy kościół, dzwonnica, dawny przytułek, pomnik Powstania Styczniowego, plac po cerkwi, rynek z pomnikiem AK.

Mariusz Cimek

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama