19°C
Piątek 23 Czerwca 2017
Imieniny: Wanda, Zenon
22Cze2017

bw20 czerwca 2017 w Galerii na Górce Młodzieżowego Domu Kultury uroczyście podsumowaliśmy I Konkurs Plastyczny „Bezpieczne Wakacje”.

Czytaj więcej...

11Cze2017

Serdecznie zapraszmy do podzielenia się Waszymi zdjęciami - jak w Waszych obiektywach minął lotniczy weekend? Poniżej prezentujemy fotorelację Andrzeja Mikulskiego (https://pl-pl.facebook.com/PhotographyByAndrzejMikulski/) za którą serdecznie dziękujemy!

fot. Andrzej Mikulski

Czytaj więcej...

11Cze2017

lotnicze czerwony baron0049"Czerwony baron" - niemiecki lotnik, as myśliwski okresu I wojny światowej nie dał szans swoim przeciwnikom. Podczas widowiskowej bitwy powietrznej zaprezentowanej przez grupę Pterodactyl flight, zgodnie z historią pokonał siły wroga. Zapraszamy do obejrzenia tegorocznej fotorelacji.

Czytaj więcej...

08Cze2017

lub9W ubiegłą niedzielę najstarsza formacja Zespołu Tańca Jazzowego BALLO reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie na XXVI Konfrontacjach Tanecznych o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Grupa zatańczyła cztery choreografie, w tym premierową "Calineczkę". Chełmskie tancerki z BALLO I zdobyły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Choreografia, która zrobiła największe wrażenie na jurorach to liryczna "Trzcina".

 

Mariusz Cimek

Czytaj więcej...

08Cze2017

IMG 77262 czerwca br. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie Iwony Chudoby poświęcone przede wszystkim promocji jej najnowszego tomiku poetyckiego „nic się nie dzieje”. Wiersze Iwony Chudoby zostały docenione nie tylko przez czytelników, ale również przez jurorów konkursu literackiego im. Wacława Iwaniuka. Nominacja do nagrody była dużym sukcesem poetki – na co dzień pielęgniarki z chełmskiego szpitala. Poza prezentacją utworów uczestnicy spotkania mieli także okazję posłuchać wspomnień autorki związanych z jej 10-leciem w Chełmskiej Grupie Literackiej „Lubelska 36”.

Czytaj więcej...

07Cze2017

IMG 8013W ramach „Nocy Bibliotek 2017” Chełmska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla najmłodszych czytelników „Smerfną przygodę w bibliotece”! Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci zamieniła się w wioskę Smerfów proponując zebranym uczestnikom liczne gry i zabawy inspirowane serią książek o Smerfach. Dzieci wykonały smerfne czapki, wzięły udział w odgadywaniu kalamburów, smerfnych postaci i zagadek, quizie wiedzy o Smerfach. Stworzyły smerfną książkę, bawiły się przy muzyce. Końcowym akcentem był seans filmu "Smurfy" w naszej sali widowiskowej. Było ''smerfastycznie'' i nawet smerf Maruda był zadowolony!

Anna Małysz

Czytaj więcej...

05Cze2017

IMG 64603 czerwca w sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zaprosiliśmy na kolejne spotkanie z Teatrem na Poduszkach. Tym razem zagościł u nas Teatr pod Orzełkiem z przedstawieniem pt. „Kukła z Wiejskiego Podwórza"

Profesor Hilary Szczebrzeszyński wyruszył na wieś do Kukiełkowa, gdzie bawił się z widzami w teatr kukiełkowy. Dzieci zapoznały się z ludowymi obrzędami (noc sobótkowa ,dożynki, topienie Marzanny) i tradycyjną polską lalką-kukłą.

Czytaj więcej...

05Cze2017

FOTOS 81 czerwca z okazji Dnia Dziecka Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie wraz z Chełmskim Domem Kultury zorganizował na parkingu i skarpie obok ChDK festyn dla dzieci. Atrakcji było mnóstwo. Warsztaty malarskie i plastyczne, dmuchane zjeżdżalnie, lepienie garnków, malowanie twarzy i oczywiście kolorowanki dla dzieci. Można było również ułożyć z klocków rozmaite konstrukcje a nawet pobawić w piaskownicy. Z pewnością wyjątkową atrakcja był tak zwany tor zadaniowy przez który przechodziły dzieci zaliczając kolejno etapy takie jak rzut woreczkiem do clowna, slalom z piłeczką na łyżce, strzał piłka do bramki, skakanka, równoważnia, rzut ringiem a nawet zdalne sterowanie samochodami.

Czytaj więcej...

26Maj2017

IMG 7092Fotorelacja ze spotkania autorskiego Krystyny Igras. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim prezentacji najnowszej książki autorki "Kufer wspomnień z gałązką rozmarynu". Piękną oprawę artystyczną zapewnili: zespół taneczny z Zespołu Szkół w Okszowie, recytatorzy Mateusz Watrak i Anna Jakubczyk oraz wokaliści Zuzia Oleszczuk i Zespół KGW z Siedliszcza "Zza rzeki". Ponadto grono przyjaciół autorki przygotowało wyśmienity poczęstunek dla gości. Całe spotkanie miało charakter rustykalny, nawiązujący do książki Krystyny Igras oraz jej obrazów wypełniających galerię Nova, które oglądać można do 23 czerwca br.

 

Anna Małysz

Czytaj więcej...

22Maj2017

DSC 715819 maja br., w Chełmie odbyły się obchody 26. rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Miejscem uroczystości po Mszy Świętej w Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. św. Kazimierza, była komenda NOSG.

W obchodach Święta Straży Granicznej uczestniczył Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz obok towarzyszącej mu kadry kierowniczej: zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, szkolnictwa, a także służb mundurowych.

Czytaj więcej...

18Maj2017

IMG 609417 maja br. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał konkursu czytelniczego pn. "Książki, które nas łączą" w ramach akcji ph.,,Dzieci książki piszą". Organizatorem przedsięwzięcia było  Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie. Do zmagań przystapiło 10 uczniów klas trzecich reprezentujących: Niepubliczną Integracyjną Szkołę Podstawową Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „ARKA”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 z Oddziałami Sportowymi w Chełmie, Szkołę Podstawową nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, Szkołę Podstawową im. Mikołaja Reja w Rejowcu.

Czytaj więcej...

15Maj2017

13Jak co roku w dniach 8-15 maja obchodziliśmy święto bibliotek. Tydzień Bibliotek 2017 odbywał się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych Czytelników oraz sympatyków do wspólnej zabawy, promując jednocześnie czytelnictwo. Rywalizacje, konkursy i zadania, które zaproponowaliśmy w tygodniowym programie, spotkały się z dużym zainteresowaniem i dla wszystkich były świetną zabawą. Czytelnicy udzielali wywiadu dla radia Bon Ton, foliowali książki na czas, czytali na głos do mikrofonu, poszukiwali ukrytych książek na półkach czy bawili się w mimów. Ostatni dzień Tygodnia Bibliotek to abolicja książkowa, czyli dzień bez kar, który ucieszył zapewne tych, którzy otrzymali upomnienia z Biblioteki.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama