24°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin
27marca2018

IMG 1459Chełmski Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego 41 Rajdem „Wiosennym” rozpoczął kolejny sezon turystyczny. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w Chełmie, Sawinie, Czułczycach, Bukowie Wielkiej, turyści indywidualni z Chełma i Poniatowej oraz członkowie Chełmskiej Grupy Rowerowej. Tegoroczna impreza poświęcona była pamięci powstańca styczniowego hr. Ludwika Mycielskiego.

Czytaj więcej...

24marca2018

IMG 571522 marca w bibliotece odbyło się spotkanie zorganizowane w ramach Tygodnia z Internetem - ogólnopolskiej kampanii koordynowanej przez organizację pozarządową All Digital. Uczestnicy realizowali zadania reporterskie z internetowej redakcji "Wiadomości ze świata", podczas których przekonali się, że to , jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Ponadto oceniali wiarygodność otrzymywanych przekazów medialnych. Warsztat "Wiadomości ze świata" przygotowany został przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polską Akcję Humanitarną.

Anna Małysz

Czytaj więcej...

19marca2018

IMG 1736Kolejna, 22. edycja Giełdy Szkół – EDUwybory 2018 za nami! Dziękujemy przedstawicielom szkół średnich i uczniom gimnazjów za liczny udział w imprezie.

W ciągu trzech dni, od 13 do 15 marca 2018 r. w holu hali MOSiR prezentowało się 18 szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Chełma i powiatu chełmskiego oraz jedna z powiatu krasnostawskiego:

I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie

II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie

Czytaj więcej...

16marca2018

PENT4606Pod tym hasłem w niedzielę 11 marca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach miało miejsce uroczyste spotkanie dedykowane kobietom. Program tegorocznej imprezy został utworzony w oparciu o sercowe porady dla Juliana Jasiuka zakochanego w Mariolce z III a ;), którzy wspólnie z Agatą Grzywińską poprowadzili koncert. Naukę tańca zapewniły dwa zespoły taneczne: Iskierki oraz Dance Kids, niezbędnych porad słowem i śpiewem udzielił Przewodniczący Rady Gminy Wojsławice – Adam Łopocki.

Czytaj więcej...

03marca2018

IMG 5172W ramach działania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży w ChBP odbyło się z Agnieszką Frączek. Fantastyczna  Autorka, ulubienica najmłodszych Czytelników bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach, prezentowała własne wiersze, odpowiadała na pytania dzieci, a także podpisała mnóstwo książek przyniesionych przez uczestników. Spotkanie zostało sfinansowane poprzez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

A. Małysz

Czytaj więcej...

26lutego2018

LRM EXPORT 20180225 154613 01Zimowy krajobraz za naszymi oknami... Mimo, że czekamy juą na cieplejszą aurę to nie da się zaprzeczyć, że takie zimowe ptaszki cieszą oko!

 

Fot. Krzysztof Matuła

http://matuła.pl/

Czytaj więcej...

15lutego2018

7Fotorelacja z "Walentnkowego maratonu" w chełmskim klubie "Joy Fitness" przy ul. Zachodniej i Wojsławickiej.
Klientki i goście odwiedzający klub mieli okazję bezpłatnie  skorzystać z zajęć jogi, zumby, treningu obwodowego, zajęć ze sztangą oraz ovoball.
Ponadto klub przygotował poczęstunek z firmy Fest Food oraz porady konsultanta kosmetyków Mary Kay.
Było wesoło, kolorowo, zdrowo i fitnessowo!

Fot. Ewa Sokołowska

Czytaj więcej...

07lutego2018

IMG 4361"Malowanie piaskiem - czemu nie ?" - pod takim tytułem odbyły się zajęcia w ramach ferii w ChBP, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci w różnym wieku. Uczestnikom warsztatów pomysłów nie brakowało. Dzięki ciekawej technice plastycznej za pomocą kolorowego piasku kwarcowego dzieci tworzyły fantazyjne, niepowtarzalne wzory i obrazy. Wyobraźnia i radość tworzenia nie zawiodły!

Czytaj więcej...

29stycznia2018

IMG 4108W piątek 26 stycznia br. w galerii Nova ChBP odbył się wernisaż wystawy "Aniołów" Hani Radziszewskiej. Było to niezwykłe spotkanie ze względu na tematykę prezentowanych prac oraz elementy wprowadzające odpowiedni klimat. Nastrojowe światło, profesjonalne fotografie, a przede wszystkim kolekcja pięknych, ręcznie szytych aniołów sprawiły, że w galerii zapanował magiczny, ciepły, nastrój, który udzielał się licznie przybyłym gościom.

Czytaj więcej...

11grudnia2017

Rodzinne niedziele w CHSM z pokusą 1 3Rodzinna Niedziela w Spółdzielni - czyli gry i zabawy dla dzieci w klubie CHSM z Galerią Dziecięcą Pokusa. Kolejna takie spotkanie już  17 grudnia w godz. 11-⁠15 !
Klub przy ul. Piłsudskiego 30A zmienimy w kolorowy plac zabaw. Będzie malowanie, lepienie, układanie, skakanie i granie. Każdy może przyjść i bawić się do woli!
Będzie super - coś fajnego dla małego i dużego. Przyjdź, zobacz i baw się razem z nami. 17 grudnia Klub osiedlowy przy ul. Piłsudskiego 30A w godz. 11-15.
A tak bawiliśmy się w niedzielę 10 grudnia!

Czytaj więcej...

07grudnia2017

IMG 27116 grudnia bibliotekę odwiedził Mikołaj. Na spotkanie z wyjątkowym gościem przybyło mnóstwo dzieci, które wspólnie z Elfem udekorowały choinkę samodzielnie wykonanymi ozdobami. Mikołaj obdarował dzieci słodyczami, książkami i ebookami oraz zapewnił świetną zabawę.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zaś animatorom z Fabryczki Marzeń za radość i uśmiech na twarzach najmłodszych Czytelników ChBP.


A. Małysz

Czytaj więcej...

29listopada2017

24197244 1740142239370226 1286232372 o25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji, tak jak w poprzednich latach bibliotekarze ChBP wraz z chełmskim niedźwiadkiem odwiedzili najmłodszych podopiecznych Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Podczas spotkania dzieci poznały historię "Małego Miodowego Misia" Gilliana Lobela, otrzymały kolorowanki z misiami oraz miały okazję przytulić chełmskiego niedźwiadka. Wszystkim dzielnym pacjentom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i mnóstwo ciekawych książek!

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama