17°C
Poniedziałek 22 Maja 2017
Imieniny: Helena, Wiesława
22Maj2017

DSC 715819 maja br., w Chełmie odbyły się obchody 26. rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Miejscem uroczystości po Mszy Świętej w Parafii Wojskowo – Cywilnej pw. św. Kazimierza, była komenda NOSG.

W obchodach Święta Straży Granicznej uczestniczył Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz obok towarzyszącej mu kadry kierowniczej: zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, szkolnictwa, a także służb mundurowych.

Czytaj więcej...

18Maj2017

IMG 609417 maja br. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał konkursu czytelniczego pn. "Książki, które nas łączą" w ramach akcji ph.,,Dzieci książki piszą". Organizatorem przedsięwzięcia było  Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Chełmie. Do zmagań przystapiło 10 uczniów klas trzecich reprezentujących: Niepubliczną Integracyjną Szkołę Podstawową Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „ARKA”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 z Oddziałami Sportowymi w Chełmie, Szkołę Podstawową nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, Szkołę Podstawową im. Mikołaja Reja w Rejowcu.

Czytaj więcej...

15Maj2017

13Jak co roku w dniach 8-15 maja obchodziliśmy święto bibliotek. Tydzień Bibliotek 2017 odbywał się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych Czytelników oraz sympatyków do wspólnej zabawy, promując jednocześnie czytelnictwo. Rywalizacje, konkursy i zadania, które zaproponowaliśmy w tygodniowym programie, spotkały się z dużym zainteresowaniem i dla wszystkich były świetną zabawą. Czytelnicy udzielali wywiadu dla radia Bon Ton, foliowali książki na czas, czytali na głos do mikrofonu, poszukiwali ukrytych książek na półkach czy bawili się w mimów. Ostatni dzień Tygodnia Bibliotek to abolicja książkowa, czyli dzień bez kar, który ucieszył zapewne tych, którzy otrzymali upomnienia z Biblioteki.

Czytaj więcej...

12Kwi2017

FOTO 4Kwiecień to miesiąc, w którym na całym świecie organizowane są obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Choć dokładna data tego święta przypada na 29 kwietnia to Zespół Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie włączył się w świętowanie już na początku kwietnia. Dwie najstarsze grupy zespołu - BALLO I i BALLO II przygotowały taneczny koncert dla uczniów chełmskich szkół. Projekt edukacyjny pod hasłem "Bo taniec jest po to by łączył..." to półtoragodzinne spotkanie z tańcem jazzowym w różnych jego odsłonach. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać popisy solistów, duetów, mini formacji i formacji.

Czytaj więcej...

11Kwi2017

DSC 0948Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Targów Edukacji i Pracy zorganizowanych przez chełmskie OHP w siedzibie ChBP 7 kwietnia br.

Czytaj więcej...

11Kwi2017

FOT14A71 kwietnia dwie grupy Zespołu Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie wzięły udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Taneczne Inspiracje Biłgoraj 2017. Obie grupy zostały zauważone i docenione przez komisję sędziowską. Młodsza z grup - BALLO JUNIOR otrzymała za choreografię pt."Papugi show" nagrodę za pozytywną energię w kategorii taniec współczesny do lat 9. Tancerki ze starszej grupy - BALLO I zostały wyróżnione za spektakl taneczny pt. "Dotyk przeznaczenia" w kategorii taniec współczesny 10-13 lat. Autorką obu prezentacji jest nauczycielka BALLO - Sabina Englot.

Mariusz Cimek

Czytaj więcej...

11Kwi2017

palmy pisanki podsumowanieTo już po raz XXIII zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Polskie Tradycje Wielkanocne – Palmy i Pisanki”.

Uroczyste podsumowanie odbyło się 6 kwietnia o godzinie 11.00 w Galerii na Górce w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie przy ul. Pocztowej 41.
Czas poznać laureatów konkursu !

Na podstawie Protokołu z posiedzenia Komisji Konkursowej powołanej do oceny prac plastycznych nadesłanych na XXIII konkurs „Palmy i Pisanki“
Protokół sporządzono 28 marca 2017.
Na konkurs nadesłano łącznie 330 prac. W tym 154 pisanek, 126 stroików, 50 palm.

Czytaj więcej...

04Kwi2017

10Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała teatrzyk "Czarownica i pierniki" na podstawie opowieści Mai Strzebońskiej. Dzieci miło spędziły czas przygotowując pierniki i przyozdabiając chatki dwóch czarownic Bambarycji i Florencji. Przedstawienie spotkało się z wielkim entuzjazmem naszych gości.

Mali goście nie mieli czasu na nudę, a wszystko to dzięki bibliotekarkom z Wypożyczalni dla Dzieci, które samodzielnie przygotowały scenografię i rewelacyjnie odegrały role czarownic.

Czytaj więcej...

02Kwi2017

 LUX8744aGaleria 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie gości obecnie wystawę „Czas we fragmencie“ Elżbiety Baneckiej, której wernisaż odbył się 16 marca br. Pokaz mieści prace z ostatnich kilku lat, znanej warszawskiej graficzki i malarki, autorki obiektów i książek artystycznych, projektantki druków, plakatów, okładek płyt muzycznych, pedagoga – w randze profesora zwyczajnego – na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Program otwarcia pokazu stołecznej artystki – obok palety przeżyć natury plastycznej – wniósł nowy gatunek doznań, gdzie słowo, poezja i najwyższych lotów interpretacja aktorska, stanowiły wyjątkowe dopełnienie tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

30Mar2017

4530 marca, odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Studenci oraz pracownicy uczelni opowiedzieli o studiach, perspektywach i praktykach zawodowych oraz wyjazdach zagranicznych.

Kandydaci na studia mieli również możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze studentami różnych kierunków oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej.
Poszczególne Instytuty PWSZ w Chełmie prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Czytaj więcej...

29Mar2017

 MG 0839Dnia 25 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie odbył się Kiermasz Wielkanocny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Grzegorza Zupana.

Czytaj więcej...

29Mar2017

IMG 3251Proza towarzyszy nam na co dzień, natomiast po poezję sięgamy w szczególnych okolicznościach, dlatego też ten wieczór, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji, był wyjątkowy. Wstępem do programu artystycznego przygotowanego przez członków Chełmskiej Grupy Literackiej była pieśń Edyty Geppert „Poeci nie zjawiają się przypadkiem” oraz utwór liryczny będący wspólnym dziełem chełmskich poetów, któremu początek dał Arkadiusz Sann - „Lada moment zakwitną kaczeńce”. Publiczność miała także okazję wysłuchać utworów zawartych w antologii wydanej przez Wydawnictwo TAWA „Chełmskie uliczki i zaułki w poezji i grafice” oraz obejrzeć rewelacyjne grafiki autorstwa Jerzego Grosmana.

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama