9°C
Czwartek 19 Października 2017
Imieniny: Pelagia, Piotr
architecture 2018 product key autocad 2012 oem buy autocad 2012 education license autodesk autocad lt 2012 education edition
where can i buy illustrator cc cost of illustrator cc creative suite 6 education license full report price of maya 2017
17października2017

sandraKonkurs "Wyślij książkę na wakacje" został rozstrzygnięty! 16 października br. zaprosiliśmy wszystkich uczestników do Chełmskiej Biblioteki Publicznej na oficjalne ogłoszenie wyników oraz pokaz zdjęć nadesłanych w ramach konkursu. Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej Robert Chełmicki oraz kierownik Wypożyczalni Głównej Anna Miszczak wręczyli uczestnikom nagrody książkowe oraz wyróżnienie dla Sandry Zienkiewicz za zdjęcie "Sandra nawet na łódce czyta książki". Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne wakacyjne fotografie z książkami.

Anna Małysz

Czytaj więcej...

04października2017

4Fotorelacja z koncertu promocyjnego debiutanckiej płyty Jarka Buczka "Ślady" w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Chełmie.

Fot. Tomasz Moskal

Czytaj więcej...

03października2017

wyt 2017 005W dniu 3 października br., w Wytycznie przy Kopcu Chwały odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy bitwy pod Wytycznem.

Podczas tej bitwy, na przełomie września i października 1939 r., Zgrupowanie Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, dowodzone przez generała Wilhelma Orlik-Rückemanna, stawiło opór wkraczającym od wschodu oddziałom sowieckim. Bitwa ta była ostatnim akcentem obrony polskich Kresów wschodnich, a zarazem ostatnim starciem regularnego Wojska Polskiego z wojskiem sowieckim.

Czytaj więcej...

27września2017

DSC 0371 1"Magia serc" to najnowszy tomik poezji Anny Nazar, którego promocja odbyła się 26 września br. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Autorka gościła wiele osób z kręgu literackiego oraz sympatyków poezji. Wiersze Anny Nazar z niezwykłą siłą oddziaływały na wrażliwość odbiorców i zapewniły pełen magii i liryzmu wieczór, który dodatkowo spotęgowały piękne ballady w wykonaniu chełmskiego barda Jarosława Buczka. Uczestnicy spotkania w słowach Longina Jana Okonia oraz Zbigniewa Waldemara Okonia widzieli w pełni zasłużoną laudację dla poezji Anny Nazar.

Czytaj więcej...

23września2017

IMG 0210Autor debiutanckiej książki "Gra", 18-letni Patryk Osieleniec, spotkał się z młodzieżą i pedagogami chełmskich placówek oświatowych w sali widowiskowej ChBP, gdzie zyskał liczne grono sympatyków. Z niezwykłą swobodą mówił o swojej niełatwej drodze do celu, o kolegach, rodzinie, ale przede wszystkim o pasji pisarskiej. Patrykowi towarzyszyła ilustratorka książki Ania Trześniak, uczennica ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie. Drugim ilustratorem jest Bartłomiej Kołtun - dziewiętnastolatek, także podopieczny Specjalnego Ośrodka we Włodawie.

Czytaj więcej...

06września2017

Image000043 września nad Zalewem Żółtańce odbyły się Uroczystości Dożynkowe Gminy Chełm. Rozpoczęły się tradycyjnym korowodem wieńców dożynkowych, który poprowadzili Starostowie Dożynek Małgorzata Oleksiejuk oraz Wojciech Pajer, w asyście kapeli oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Pieśni Tańca Gminy Chełm „Uherzacy”. Starostowie przekazali wójtowi Wiesławowi Kociubie chleb dożynkowy, z prośbą o mądre i sprawiedliwie jego dzielenie.

Czytaj więcej...

01września2017

DSC 00741W dniu wczorajszym tj. 31.08.2017 br.(czwartek) odbyło się pożegnanie wakacji w Józefinie.Wydarzenie rozpoczęło się powitaniem przez panią sołtys Marię Trojnara, zaproszonych gości jak również mieszkańców Józefina i okolicznych miejscowości. Zaszczycili nas swoją obecnością pan Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa, Przewodniczący Rady Gminy pan Miroslaw Maziarz, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie pan Andrzej Kosz, pan leśniczy Andrzej Daniel i inne osobistości. Program imprezy był bardzo ciekawy.

Czytaj więcej...

28sierpnia2017

IMG 9943Chełmska Biblioteka Publiczna 26 sierpnia zaprosiła na noc pełną wrażeń, których najmłodszym uczestnikom dostarczył teatr Fantazja podczas spektaklu „Magiczna księga”. Aktorzy z Krakowa zapewnili dzieciom dobrą zabawę, trochę nauki i słodki poczęstunek. Mali widzowie z uśmiechem na twarzach pożegnali gości głośnymi brawami. Dorośli natomiast spotkali się w kawiarence na placu przed biblioteką, gdzie za sprawą literackiej prezentacji oraz muzyki z przedwojennej estrady mogli „powrócić jak za dawnych lat”. Nie zabrakło konkursów i nagród książkowych, wyśmienitych ciast i kawy, a nawet tańców w stylu retro. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór.

Czytaj więcej...

18sierpnia2017

fot. MWW DSC 4425Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa po raz kolejny ułatwiły organizację polskiego pleneru fotograficznego na Ukrainie. Odbył się on z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Ryszarda Karczmarskiego z Chełma i Vladimira Pavlika z Łucka. Zebrali oni grupę przyjaciół – fotografów z różnych stron Polski i zagranicy i wspólnie poznawali Polesie Wołyńskie. Jest to bardzo atrakcyjny kierunek dla wszystkich fotografujących, bo każdy znajdzie tam temat dla siebie – pejzaż, naturę, malownicze wsie i miasteczka oraz, co chyba najważniejsze, przychylnych ludzi.

Czytaj więcej...

03sierpnia2017

IMG 9203Galerię Nova chełmskiej książnicy wypełniły obrazy Ireny Florek. Wernisaż wystawy odbył się 1 sierpnia, prezentowane prace można oglądać do 30 sierpnia br. Zapraszamy do zwiedzania w godzinach pracy biblioteki (galeria Nova ChBP, ul. Partyzantów 40).

Anna Małysz

Czytaj więcej...

31lipca2017

MAR 0485Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego koncertu zespołu Bracia w ramach Festiwalu Kolory Muzyki.

Fot. Marks Film

Czytaj więcej...

15lipca2017

6Fotorelacja autorstwa Andrzeja Symoniuka ze  spotkania potomków Chełmian pochodzenia żydowskiego, jakie odbyło się 14 lipca w Chełmskiej Bibliotece Publicznej.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać piosenki w wykonaniu zespołu Szalom Chełm, obejrzeć film „Epitafium dla nieistniejącego” oraz etiudę wykonaną przez uczniów ZSO Nr 8 w ramach ogólnopolskiego projektu „Pamięć dla przyszłości”. 

Czytaj więcej...

Reklama

Radio

Reklama