24°C
Środa 18 Lipca 2018
Imieniny: Emil, Erwin

spektakl utw plakat Krasnostawski Dom Kultury i Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku - filia w Krasnymstawie zapraszają do Sali Widowiskowej KDK 12 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 na spektakl kabaretowo – muzyczny oparty na szlagierach okresu lat 20 i 30 XX wieku pt. „Powróćmy jak za dawnych lat...”. Inscenizacja miała premierę 10 listopada 2017 r. i jest częścią realizowanego przez KDK projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017”. Inicjatorką wydarzenia jest Pani Małgorzata Antoniak.

Przedstawienie opowiada o kulturze i życiu artystycznym w pierwszej połowie XX wieku. Zostanie zrealizowane w formie kawiarenki literackiej, przywołującej osiągnięcia i twórczość artystów tamtego okresu.
Reżyserem „Powróćmy jak za dawnych lat...” jest instruktor Krasnostawskiego Domu Kultury Hovhannes Aleksanyan. Scenariusz to wspólne dzieło słuchaczy uniwersytetu. Za choreografię odpowiada Krystyna Kobylańska, natomiast aranżację muzyczną przygotowała Małgorzata Lulek.
Nadrzędnym celem inicjatywy jest aktywizacja i pogłębienie współpracy pomiędzy osobami w wieku 60+ w zakresie czynnego spędzania wolnego czasu oraz upowszechniania kultury. Twórcy chcą dotrzeć także do młodszych pokoleń. Spektakl ma uzupełnić jego odbiorcom wiedzę na temat kultury i obyczajów sprzed blisko stu lat.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama