27°C
Poniedziałek 20 Sierpnia 2018
Imieniny: Bernard, Samuela

spektakl cp plakat Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Dnia 19 listopada o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej zagości warszawski Teatr Lalka z przedstawieniem „Cudowna podróż”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Przedstawienie „Cudowna podróż” realizowane jest na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci, szwedzkiej pisarki i noblistki - Selmy Lagerlof. Polską premierę przygotowali wybitni białoruscy artyści - Aleksiej Leliawskij i Aleksander Wachromiejew.
„Cudowna podróż” to opowiedziana zarówno w planie lalkowym jak i aktorskim historia małego chłopca – Nilsa. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Ta tajemnicza wyprawa może stać się udziałem widzów w każdym wieku. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Michał Burbo, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Andrzej Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Olga Ryl-Krystianowska (gościnnie) i Piotr Twore. Przekład to dzieło Janiny Mortkowiczowej. Za adaptację odpowiadają Aleksandra Rembowska i Aleksiej Leliawskij, za scenografię i lalki natomiast Aleksander Wachramiejew. Muzykę skomponowała Natalia Czekała.
Spektakl poprzedzą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców „Dźwięk, rytm i ciało instrumentem się stało”. Instrumentalno-wokalne warsztaty z elementami animacji będą wprowadzeniem do magicznej, tajemniczej przestrzeni spektaklu. Zabiorą uczestników w podróż do świata muzyki i zwierząt wykreowanego przy pomocy dźwięków natury i gry wyobraźni opartej na animacji przedmiotu. Warsztat wykorzystuje efekty muzyczne i rytmiczne, które widzowie poznawać będą w spektaklu. Uczestnicy staną się podróżnikami po przestaniach muzyki, gdzie poszukiwać będą inspiracji rytmicznych w codziennych zdarzeniach. Korzystając z form ekspresji muzycznej takich, jak body-percussion i śpiew widzowie w naturalny sposób stworzą orkiestrę. Zajęcia przybliżą wiedzę o mało znanych instrumentach muzycznych wykorzystywanych w spektaklu. Warsztaty odbędą się 19 listopada o godz. 14:00 w Sali Muzycznej KDK. Zapisy w sekretariacie KDK.
Przypominamy, że program „Teatr Polska” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama