17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

tp ct 2017 Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Dnia 17 października o godz. 19:00 na deskach Sali Widowiskowej zagości Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza z Warszawy. Zaprezentuje Państwu sztukę „Come together” w reż. Wojciecha Ziemilskiego. Bilety w cenie 20 zł normalny / 15 zł ulgowy do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

„Spektakl to nie lada wyzwanie dla widza, który postawiony zostaje pomiędzy żelaznym słowem reżysera, a słowem aktora. Z jednej strony wczytujemy się w napis PROSZĘ NIE WCHODZIĆ NA SCENĘ, z drugiej z trudem opieramy się namowom performerów, aby przekroczyć granicę czwartej ściany" – pisze Agnieszka Górnicka z miesięcznika „Teatr”. „Come together”, choć przypomina improwizowany performance, jest od początku do końca wyreżyserowanym spektaklem. Jego fundamentem stają się opozycje i granice, które na stałe wpisane są w teatralną przestrzeń nadawców i odbiorców” – czytamy dalej w recenzji.
Warto zobaczyć ten spektakl, bo jest naprawdę dobry. Przede wszystkim, jest inteligentny. Oczywiście, nie obywa się bez prowokacji, ale to jest śmieszna prowokacja. Aktorzy grają doskonale, tak że nigdy nie wiadomo, kiedy mówią we własnym imieniu, a kiedy odtwarzają role. Nieraz trudno się zorientować, czy w tym, co mówią, prawda jest prawdziwa, czy udawana. I przede wszystkim, sztuka ta tworzy rzecz w teatrze najważniejszą - poczucie bliskości widzów z przedstawionym światem. „Z pewnością (...) spodoba się młodszym widzom, dla których scena, z reguły niedostępna, nagle otworzy się wraz z wachlarzem możliwości i działań teatralnej wyobraźni” - podpowiada Górnicka.


Na dwie godziny przed przedstawieniem odbędzie się warsztat do spektaklu, który przeprowadzi pedagożka teatru Magdalena Kamińska.
W obsadzie „Come together” znaleźli się: Lena Frankiewicz, Maria Stokłosa, Sean Palmer, Wojciech Pustoła, Krzysztof Strużycki. Za realizację odpowiadają: Wojtek Ziemilski - tekst i reżyseria, Wojciech Pustoła - scenografia i kostiumy, Maria Stokłosa - choreografia, Sean Palmer - muzyka, Michał Głaszczka - światło, Olga Karoń - inspicjentka, Agata Balcerzak - producentka.


Przypomnijmy, że program „Teatr Polska” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama