17°C
Wtorek 17 Lipca 2018
Imieniny: Aneta, Bogdan

sib newsletter2 2813283cbd 3478772de6.jpg Strefa Innych Brzmień prezentuje: TeChytrze (Polska)
Przepis na TeChytrze jest prosty. To punk + blues + jazz + free + lubelska muzyka tradycyjna. Jak to brzmi? Sprawdzimy w Lublinie podczas koncertu w ramach Strefy Innych Brzmień 20 października.

Kiedy: 20 października 2017 (piątek), godz.: 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin – sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny

 

TeChytrze to autorski projekt Jacka Steinbricha – lubelskiego kontrabasisty i gitarzysty inspirującego się punkiem, bluesem, minimalizmem, jazzem, free jazzem, muzyką współczesną i klasyczną. Jacek to finalista konkursu Cage 1, 2, 3, a także uczestnik licznych warsztatów jazzowych i kompozytorskich. Współpracuje z różnymi grupami, m.in. polsko-irlandzką free jazzową Re.mus, surf-psychodeliczną Braces Are Beautiful, a także kolektywem Cząstki Elementarne i kwartetem Dokalski/Cieślak/Miarczyński/Steinbrich. Wiosną 2017 roku powołał do życia zespół TeChytrze, którego założenia opierają się na interpretacji muzyki tradycyjnej (pieśni lubelskie i jedna kurpiowska) przez współczesnych muzyków, wywodzących się ze świata jazzu i alternatywy oraz śpiewającą białymi głosami żeńską sekcję wokalną.

 

TeChytrze o sobie: Na skutek wyjątkowo silnych zaburzeń czasoprzestrzeni, nasze prababki sadziły kapustę tuż przy amerykańskich plantacjach bawełny, ulegały wpływom punkowej rewolty, oraz przemierzały odległe prerie i pustynie. Pieśń pracy czarnoskórych niewolników mieszała się z pieśnią bladorumianych chłopek, a punkowy brud i muzyka westernu konfrontowały się z liryką miłosną. Nietypowe sąsiedztwo i okoliczności dały początek nowym gatunkom muzycznym. Egzotyczne melodie wyparły te tradycyjne, lecz język i treść pieśni pozostały niezmienne. TeChytrze podejmuje się rekonstrukcji tej właśnie muzyki.

 

Skład:
Renata Krawczyk – śpiew
Weronika Nowacka – śpiew
Lidia Szpulka – śpiew, flet, klarnet
Ania Trawicka – śpiew
Roman Chraniuk – kontrabas, głos
Jakub Miarczyński – perskusja, głos
Jacek Steinbrich – gitara, głos

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

  • Artykuły
  • Komentarze

Reklama