0°C
Piątek 27 Kwietnia 2018
Imieniny: Ludwik, Piotr

uroczysko Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 17 września o godz. 15.00 do Sali Widowiskowej na obchody 5-lecia działalności Kapeli „Uroczysko”. Wystąpią jubilaci, a także Kapela „Cukrowniacy” i Lubelska Kapela Miejska „Baszta”. Wstęp wolny.

Uroczysty koncert będzie zwieńczeniem udanego dla muzyków sezonu. W tym roku kapela zdobyła pierwsze miejsce w Przeglądzie Kapel Podwórkowych podczas 47. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie”. Zespół działający pod kierownictwem Jana Sypetkowskiego był także najlepszy podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Ludowego „Łączy Nas Kultura", który odbył się na początku lipca w Łopienniku Nadrzecznym.


Działająca przy Krasnostawskim Domu Kultury Kapela „Uroczysko” oferuje oprawę muzyczną wesel, zabaw tanecznych czy różnorakich imprez plenerowych. W jej repertuarze znajdują się piosenki góralskie, podwórkowe, biesiadne, retro a nawet współczesne. „Uroczysko” występuje w składzie: Jan Sypetkowski – kierownik kapeli, skrzypce, Maciej Sypetkowski – klarnet, Mirosław Księżuk – wokal, instrumenty perkusyjne, Tomasz Ziemba – gitara basowa / kontrabas, Daniel Kurys – akordeon guzikowy, Radosław Sieniec – akordeon klawiszowy, Patrycja Stojańska – wokal, Barabara Szałaj – wokal.


W czasie jubileuszu zagrają także:
- „Cukrowniacy” działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej. W repertuarze mają żywą, wesołą, pełną temperamentu i uroku muzykę ludową z regionów: lubelskiego, rzeszowskiego i mazowieckiego. Kapela ma na swoim koncie około czterystu koncertów w kraju i za granicami. Zespół wielokrotnie uczestniczył w konkursach i przeglądach piosenki ludowej. W 2010 roku został uhonorowany Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego, natomiast cztery lata później otrzymał tytuł Zespołu Roku Powiatu Krasnostawskiego.
- Lubelska Kapela Miejska „Baszta” to grono przyjaciół, muzyków z Lublina. Zauroczeni Lubelszczyzną, jej klimatem i historią prezentują program „Mój Lublin”. Z powodzeniem poprzez muzykę, śpiew i teksty poetyckie upowszechniają historię i tradycję stolicy naszego województwa.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama