15°C
Czwartek 26 Kwietnia 2018
Imieniny: Klaudiusz, Maria, Marzena

wojenne rozstania plakat Od 1 do 30 września w holu Krasnostawskiego Domu Kultury będzie można oglądać wystawę „Wojenne rozstania" przygotowaną przez Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Na wojenne losy Polaków, składają się dramatyczne przeżycia cywilnych ofiar II wojny światowej. Przedstawione w wymiarze indywidualnych historii, z perspektywy codziennych doświadczeń okupacji niemieckiej i sowieckiej dają szczególny obraz tego czasu. To właśnie historia wojny w wymiarze jednostki, pozwala na bezpośrednie, autentyczne wejrzenie z bliska w świadectwa martyrologii ofiar cywilnych, codzienny terror, wysiedlenia, wywózki, wojenne i powojenne tułaczki.
Wystawa opowiada losy pięciu rodzin: Imiłkowskich z terenów łączonych do III Rzeszy, Młyńczaków spod okupacji sowieckiej, żydowskiej rodziny Majerczyków, Szwajdlerów w Generalnym Gubernatorstwie oraz Stryjaków – losy dwojga ludzi, którzy różnymi drogami trafili na emigrację do Anglii i tu założyli nową rodzinę.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama