0°C
Sobota 20 Stycznia 2018
Imieniny: Fabian, Sebastian

weselne Dnia 6 sierpnia o godz. 18:00 w krasnostawskim Rynku odbędzie się impreza muzyczna „Weselne disco z tradycją w rynku". W repertuarze weselnym zaprezentują się: kapele ludowe „Łopieńczacy”, „Stryjowiacy” i „Siennica” oraz zespoły disco polo „Trio Top” i „Mondeo”.

Wydarzenie będzie się składało z dwóch części. Pierwszą o charakterze bardziej tradycyjnym, ludowym otworzą Łopieńczacy. Kapela działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łopienniku Górnym od 1995 roku, z powodzeniem kultywując tradycję regionu. Kapela wykonuje utwory ludowe i biesiadne. Występuje zarówno na imprezach o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim. Na swoim koncie ma m.in. koncerty w ramach Chmielaków Krasnostawskich czy Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Po nich zagrają Stryjowiacy, a na zakończenie bloku Kapela Ludowa „Siennica”. „Siennica” w swym repertuarze wykorzystuje poezję ludową z okolic Siennicy Różanej. W szerokim wachlarzu wykonywanych przez nią utworów znaczące miejsce mają przyśpiewki, pieśni weselne i obrzędowe. Kult swojskości, rdzenność, trwały związek z regionem i muzyczna kreatywność to charakterystyczny wizerunek kapeli. Zespół krzewi kulturę, rozsławia gminę, żywo, głośno i barwnie koncertuje w całym województwie lubelskim, gdzie zbiera pochwały, oklaski oraz nagrody i wyróżnienia.
Wieczór będzie należał do zespołów disco polo. Najgorętsze dyskotekowe i weselne trendy zaprezentują Mondeo i Trio Top z Siennicy Królewskiej. Mondeo to krasnostawski zespół działający od ponad 10 lat. Oprócz utworów tanecznych wykonuje także repertuar złożony z piosenek z lat 20. i 30. ubiegłego wieku we własnych nowoczesnych aranżacjach. Zespół działa przy Krasnostawskim Domu Kultury.
Do tańca i wspólnego śpiewania zaprasza Krasnostawski Dom Kultury. Wstęp wolny!

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach portalu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego. Nim opublikujesz komentarz, zastanów się, czy jest on zgodny z zasadami dobrego wychowania i czy nie narusza dóbr osobistych innych osób. Pamiętaj, że zgodnie z art. 212 k.k. i art. 216 k.k. za przestępstwa zniesławienia i znieważenia grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności. Szanujmy się wzajemnie i nie zapominajmy, że internet jest częścią przestrzeni publicznej.


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Radio

Reklama